Jak zaprogramować filtr światła niebieskiego na urządzeniu z systemem Android

Jak zaprogramować filtr światła niebieskiego na urządzeniu z systemem Android

Większość czasu spędzamy na przewijaniu mediów społecznościowych lub oglądaniu filmów z YouTube na naszych smartfonach. Smartfony lub dowolny ekran emitują światło, które odgrywa bardzo ważną rolę w aktywacji naszego zegara biologicznego. Generalnie czujemy się naładowani, gdy jest więcej światła, więc wielogodzinne wpatrywanie się w ekran smartfona może utrudniać zasypianie. Nowoczesne smartfony są wyposażone w funkcję o nazwie „Filtr niebieskiego światła”, która blokuje niebieskie światło z ekranu, aby zmniejszyć zmęczenie oczu. W tym poście zobaczymy, jak zaprogramować filtr światła niebieskiego na Androidzie.

Zaprogramuj filtr światła niebieskiego w telefonie OnePlus

Jeśli posiadasz urządzenie z Androidem OnePlus, możesz łatwo zaprogramować filtr światła niebieskiego. W szczególności szafka na dokumenty z niebieskim światłem w telefonach OnePlus nosi nazwę „Vision Comfort”. Głównym zadaniem tej funkcji jest pomoc w blokowaniu niebieskiego światła z ekranu telefonu z oczu w celu zmniejszenia napięcia.

Oto, jak zaprogramować szafkę na dokumenty z niebieskim światłem na urządzeniu z systemem Android OnePlus.

1. Otwórz menu „Ustawienia”, obniżając dźwięk powiadomienia i dotykając ikony „Koło zębate” lub otwierając szufladę aplikacji i wybierając ikonę menu „Ustawienia”.

Program Oneplus Filtr światła niebieskiego
Metoda 1 (po lewej) i metoda 2 (po prawej)

2. Dotknij „Wyświetlacz”. W menu „Wyświetlacz” znajdziesz opcję „Vision Comfort”.

Program Oneplus Vision Comfort Filtr światła niebieskiego

3. W menu „Vision Comfort” dotknij opcji „Aktywuj automatycznie” i wybierz opcję „Niestandardowy przedział czasu”. Pozwoli to wybrać niestandardowy zakres czasu, aby automatycznie włączyć filtr światła niebieskiego.

Włącz komfort wizualny

4. Możesz również dostosować temperaturę barwową i poziom nasycenia filtra światła niebieskiego z menu „Vision Comfort”.

Jest to! Filtr światła niebieskiego jest teraz ustawiony na telefonie OnePlus z systemem Android i zostanie automatycznie włączony w zaplanowanym czasie.

Zaprogramuj filtr niebieskiego światła na telefonie Samsung z systemem Android

Dla tych, którzy posiadają urządzenie Samsung Galaxy, opcja filtra światła niebieskiego nazywa się „Eye Comfort Shield”. Na szczęście można go również zaprogramować, aby włączał się automatycznie.

Czytać  Jak naprawić problemy z punktem dostępu Wi-Fi na swoim iPhonie?

1. Przejdź do menu „Ustawienia” urządzenia Galaxy i wybierz opcję „Wyświetlanie”.

Filtr światła niebieskiego firmy Samsung

2. W menu „Ekran” znajdź opcję „Ekran ochrony oczu”. W niektórych telefonach Galaxy filtr niebieskiego światła nazywa się po prostu „Filtrem niebieskiego światła” lub „Nocną zmianą”.

Ustawienia wyświetlania niebieskiego światła w systemie Android

3. Po otwarciu menu „Eye Comfort Shield” zobaczysz różne opcje, które możesz dostosować i zmienić. Jedną z nich jest opcja „Ustaw harmonogram”, która pozwala wybrać między automatycznym odstępem czasu od zmierzchu do świtu lub niestandardowym harmonogramem.

Niestandardowe Samsung

4. W przypadku korzystania z opcji „od zmierzchu do świtu” usługa lokalizacyjna musi być aktywowana. Dzięki temu Twój telefon będzie wiedział, kiedy słońce wschodzi i zachodzi w Twojej lokalizacji.

5. Ustawienie niestandardowego harmonogramu automatycznie włącza i wyłącza filtr niebieskiego światła na telefonie z Androidem w oparciu o ustawiony zakres czasu.

Inne telefony z Androidem

Jeśli używasz całkiem nowego telefonu z Androidem, opcja filtra światła niebieskiego powinna być wbudowana, choć pod inną nazwą. W większości przypadków swoją opcję można znaleźć w sekcji Wyświetlanie w Ustawieniach.

Kończący się

Jeśli często korzystasz z telefonu w ciągu dnia, należy zaprogramować filtr światła niebieskiego, aby włączał się w nocy, aby jasny ekran nie zakłócał snu. Jeśli chcesz zobaczyć swoje treści na większym ekranie, prześlij ekran Androida na telewizor.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?