Jak zamontować kartę SD na urządzeniu z Androidem

Jak zamontować kartę SD na urządzeniu z Androidem

Po problemie, w którym producenci smartfonów myśleli, że tworzenie urządzeń bez rozszerzalnej pamięci masowej jest dobrym pomysłem, teraz wracamy do normy i tak było od kilku lat. Karty SD w telefonach z Androidem nie znikną, więc to dobry moment, aby pamiętać, jak je montować i odmontowywać.

Tutaj pokażemy, jak zamontować kartę SD, odmontować ją i przede wszystkim, co oznacza cały ten klucz montażowy.

Po co montować kartę SD?

Bez względu na to, w którym urządzeniu włożysz kartę SD, musisz ją zamontować, co oznacza, że ​​karta SD będzie czytelna na dowolnym urządzeniu, na którym się znajduje. Pomyśl o tym trochę jak o miniinstalacji, która sprawia, że ​​karta SD jest widoczna dla urządzenia i dobrze współpracuje z procesami i oprogramowaniem w Twoim telefonie. Gdy go odmontujesz, karta SD zostanie odłączona od urządzenia.

Jeśli karta SD nie jest zamontowana, nie będzie widoczna na telefonie z Androidem. Jeśli nie odmontujesz karty SD przed jej wyjęciem, ryzykujesz utratę danych na karcie, ponieważ nie dawało to szansy na odłączenie na poziomie oprogramowania przed usunięciem sprzętu (coś w rodzaju wyłączania komputera z sieci przejście przez proces zamykania).

Jak zamontować kartę SD w telefonie z Androidem

Montaż karty SD powinien być tak prosty, jak włożenie jej do urządzenia z systemem Android, a następnie postępowanie zgodnie z instrukcjami „Zamontuj”. Niektóre nowsze smartfony automatycznie montują kartę SD bez pytania, podczas gdy w innych może być konieczne przejście do „Ustawienia -> Pamięć -> Karta SD” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować ją stamtąd. Po zamontowaniu karta SD będzie gotowa do użycia z urządzeniem z Androidem.

Jak zamontować kartę SD na Androida

Jak odmontować (lub wysunąć) kartę SD

W większości przypadków termin „odmontowywanie” został zastąpiony znacznie bardziej znanym terminem „Wysuń”, ponieważ zasadniczo oznacza to samo (chociaż nie oczekuj, że Twoja karta SD wyskoczy z telefonu z Androidem jak taśma VHS).

Czytać  Jak wyświetlić hasła zapisane w pęku kluczy w systemach macOS, iPadOS i iOS

Aby wysunąć kartę SD, przejdź do „Ustawienia -> Pamięć”, a następnie dotknij ikony „Wysuń” obok karty SD. Możesz też stuknąć do końca na kartę SD, a następnie stuknąć w „Wysuń”. (Niektóre starsze telefony będą miały zamiast tego opcję „Zdemontuj”, która robi to samo).

jak zamontować-wysunąć-kartę-sd-androida

Większość z Was już to wie, ale dla pewności odmontuj/wysuń nie usuń dane z karty SD (nie mylić z formatowaniem, które całkowicie wymazuje kartę SD).

Karta SD nie została wykryta przez telefon

Jeśli telefon nie wykrywa karty SD, spróbuj sformatować ją na komputerze do formatu „exFAT”, który można odczytać na większości telefonów z systemem Android. Włóż kartę SD do komputera z systemem Windows, kliknij prawym przyciskiem myszy Eksplorator plików, a następnie kliknij „Formatuj”.

Główne opcje, które chcesz wybrać w nowym oknie, to „exFAT” i rozmiar dysku 1024kb, co jest dobrym ustawieniem domyślnym.

jak zamontować-format-karty-sd-android

Jeśli to nie zadziała, spróbuj włożyć do telefonu inną kartę microSD, aby dowiedzieć się, czy problem dotyczy telefonu, czy karty.

Wniosek

Powinieneś teraz wiedzieć wszystko, co trzeba wiedzieć o coraz bardziej zintegrowanym procesie montażu i odłączania (patrz wysuwanie) karty SD. Jeśli komputery PC są czymś, przez co trzeba przejść, możemy dojść do punktu, w którym można po prostu wyjąć karty SD bez konieczności ich wcześniejszego „wysuwania”, ale na razie po prostu graj bezpiecznie i odpowiednio montuj i odmontowuj zgodnie z naszym przewodnikiem.

Czy ten artykuł jest przydatny?