Jak zamontować iPhone’a jako dysk zewnętrzny w Ubuntu?

Jak zamontować iPhone'a jako dysk zewnętrzny w Ubuntu?

Używanie iPhone’a jako zewnętrznego dysku Ubuntu było trudne. Obsługa Linuksa dla urządzeń iOS, takich jak iPhone, iPad i iPod, była dość słaba, ale sytuacja się zmieniła. Oto jak zamontować pamięć iPhone’a (i iPada) w Ubuntu i innych dystrybucjach Linuksa przy użyciu biblioteki libimobiledevice.

Instalacja urządzenia Libimobile

Aby iPhone i inne urządzenia z systemem iOS były rozpoznawane w Ubuntu, musisz zainstalować libimobiledevice najpierw biblioteka. Pozwala to Ubuntu i innym systemom operacyjnym Linux na interakcję z tymi urządzeniami iOS.

Jest to ważne, szczególnie ze względu na środki bezpieczeństwa Apple. Libimobiledevice umożliwia dostęp do informacji systemowych urządzenia, a także do pamięci wewnętrznej. ten strona libimobiledevice zawiera listę aktualnie uwzględnionych funkcji, a także funkcji planowanych na przyszłość.

Jeśli chcesz używać iPhone’a jako dysku zewnętrznego, musisz najpierw zainstalować libimobildevice.

Zainstaluj Libimobileurządzenie

Nie musisz dodawać dodatkowych repozytoriów pakietów, aby zainstalować libimobiledevice. Otwórz okno terminala i wpisz:

Po zainstalowaniu libimobiledevice spróbuj podłączyć iPhone’a. Jeśli system plików Twojego iPhone’a nie montuje się automatycznie po podłączeniu, może być konieczne sparowanie iPhone’a w parę. Otwórz terminal i wpisz:

Po uruchomieniu powinien pojawić się komunikat o powodzeniu. Następnie uruchom następujące czynności:

Pozwala to na wiele połączeń między iPhonem a instalacją Ubuntu.

Po uruchomieniu wszystkich tych poleceń, jeśli nadal nie możesz połączyć się z iPhonem, musisz zainstalować i użyć drugiego pakietu o nazwie iFuse, aby ręcznie zamontować iPhone’a.

JEŚLIUżyj instalacji

Pakiet iFuse umożliwia zamontowanie iPhone’a i dostęp do jego systemu plików w systemie Linux. IFuse prawdopodobnie zostanie zainstalowany razem z libimobiledevice, ale jeśli nie, będziesz musiał zainstalować go ręcznie.

Podobnie jak libimobiledevice, powinieneś znaleźć iFuse w zwykłych repozytoriach pakietów Ubuntu.

Zainstaluj, jeśli używasz

Aby go zainstalować, otwórz terminal i wpisz:

Spowoduje to zainstalowanie iFuse i wszelkich dodatkowych pakietów, których możesz potrzebować w instalacji Ubuntu.

Uzyskaj dostęp do pamięci iPhone’a

Jeśli masz Ubuntu ze środowiskiem graficznym GNOME, system plików Twojego iPhone’a powinien automatycznie zamontować się po podłączeniu. Uruchom ponownie komputer, jeśli urządzenie nie montuje się automatycznie w pierwszej instancji. Musisz także odblokować ekran swojego urządzenia iPhone. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mieć dostępu do pamięci wewnętrznej.

Czytać  Jak przypiąć rozszerzenia do paska narzędzi Google Chrome

Jeśli to nie zadziała, może być konieczne ręczne zamontowanie iPhone’a. Możesz to również zrobić, jeśli nie używasz standardowej instalacji Ubuntu z GNOME.

Najpierw sparuj iPhone’a, otwierając terminal Linux i wpisując:

Po uruchomieniu tego polecenia powinien pojawić się komunikat o powodzeniu lub idevicepair Poinformuje Cię, że nie może znaleźć Twojego urządzenia z systemem iOS.

Polecenie parowania urządzeń

W takim przypadku uruchom ponownie komputer i spróbuj jeszcze raz. Po sparowaniu urządzenia wpisz następujące polecenie, aby zamontować iPhone’a:

Zastąp katalog „/ media / iphone” innym wybranym katalogiem. Tutaj będą widoczne Twoje pliki i foldery iPhone’a na Twoim urządzeniu.

Po zamontowaniu system plików iPhone’a powinien być widoczny w wybranym menedżerze plików. Następnie możesz usunąć lub dodać pliki do iPhone’a jako dysk zewnętrzny.

Jeśli zamontowałeś urządzenie ręcznie i chcesz je bezpiecznie odmontować, ponownie otwórz terminal i wpisz:

Spowoduje to bezpieczne odmontowanie pamięci iPhone’a. Po zakończeniu możesz odłączyć go od komputera lub laptopa Ubuntu.

Częste pytania

1. Czy muszę jailbreakować mojego iPhone’a, aby zamontować go na Ubuntu?

Nie. To powinno działać na twoim iPhonie. Jailbreakowanie urządzenia powoduje unieważnienie gwarancji. Możesz jednak jailbreak, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad urządzeniem. Jednak powyższa metoda tego nie wymaga.

2. Jakie wersje iOS są kompatybilne z libimobiledevice?

Najlepszą rzeczą w libimobiledevice jest to, że jest zaprojektowany tak, aby był kompatybilny z urządzeniami z serii 1.x za pośrednictwem obecnych urządzeń. Nawet jeśli zostanie wydana nowa wersja iOS, wszystko powinno działać poprawnie.

3. Mój iPhone został właśnie zaktualizowany do nowej wersji iOS. Dlaczego libimobiledevice nie działa?

Wiadomo, że nowsze wersje oprogramowania powodują rzadkie awarie. Zazwyczaj są one adresowane przez społeczność, aby zapewnić bardziej stabilną wersję libimobiledevice. Sprawdź, czy istnieje Nowa wersja dostępna. Naprawienie wszystkich problemów technicznych może potrwać kilka tygodni po wydaniu systemu iOS.

Czytać  Historia różnych dystrybucji Linuksa

4. Czy to pozwala mi zsynchronizować moją muzykę?

Obecnie synchronizacja muzyki nie jest obsługiwana na nowszych iPhone’ach. Jednak niektórzy członkowie społeczności pracują nad zapewnieniem idealnej synchronizacji muzyki. Będziesz musiał użyć alternatywnych metod, takich jak VirtualBox, aby to zadziałało w tym momencie.

5. Czy spowoduje to uszkodzenie aplikacji zainstalowanych na moim urządzeniu?

Nie. Jedyny problem, z jakim możesz się zmierzyć, to brak miejsca. Jeśli jesteś kolekcjonerem aplikacji, może być konieczne usunięcie aplikacji, aby zrobić miejsce na pliki systemu Linux. Zwróć szczególną uwagę na pozostałą pojemność pamięci masowej, aby mieć pewność, że zawsze masz miejsce na wybrane aplikacje wraz z niezbędnymi aktualizacjami.

6. Dlaczego nic nie działa?

Proces mógł nie działać prawidłowo. Aby upewnić się, że urządzenie jest rozpoznawane, otwórz terminal i uruchom:

Za każdym razem, gdy zobaczysz szczegółowe informacje o swoim urządzeniu, Linux rozpoznaje Twojego iPhone’a. Jeśli nie otrzymasz żadnych szczegółów, spróbuj ponownie. Choć może się to wydawać proste, ponowne uruchomienie Linuksa również może pomóc.

7. Czy warto używać mojego iPhone’a jako urządzenia zewnętrznego do dodatkowej pamięci masowej?

Najlepiej byłoby użyć iPhone’a do awaryjnego przechowywania lub po prostu do przesyłania plików. Ponieważ nie jest to najprostszy proces, warto rozważyć użycie innego typu urządzenia, takiego jak USB lub zewnętrzne dyski twarde. Możesz nawet użyć pamięci w chmurze.

Używanie iPhone’a do przechowywania systemu Linux

Dzięki pojemności od 16 GB do 512 GB iPhone jest dobrym dyskiem zewnętrznym dla komputera z systemem Linux. Jeśli nie zapełniasz urządzenia aplikacjami, zdjęciami i filmami, warto skorzystać z nadmiaru pamięci. Lub, jeśli masz tylko starszego iPhone’a, którego nie używasz, jest to świetny sposób na jego recykling.

Jeśli kończy Ci się miejsce, może być konieczne najpierw rozejrzenie się, aby zwolnić miejsce na iPhonie. Jednak korzystanie z urządzenia z Androidem jako zewnętrznej pamięci może być łatwiejsze.

Czy ten artykuł jest przydatny?