Jak zamienić obraz w tapetę na Androidzie

Jak zamienić obraz w tapetę na Androidzie

Wszyscy mamy wspomnienia lub po prostu piękne obrazy, które będziemy codziennie wspominać z wielką przyjemnością. Jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić? Aby ustawić je jako tło, oczywiście na komputerze lub telefonie z systemem Android.

Kiedyś ustawianie obrazów jako tapety na Androida było trochę trudne, ponieważ zamiast przycinać obrazy, które były zbyt szerokie, rozkładało je na różnych ekranach głównych. Dziś tapeta pozostaje domyślnie nieruchoma, a Android ma szybki i łatwy sposób na przycięcie jej do rozmiaru. Zobaczmy, jak zamienić dowolny obraz w tapetę z przycinaniem i bez niego.

Jak edytować obrazy na tapetę

Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, że zanim ustawisz obraz jako tapetę, musisz dokonać wszystkich niezbędnych korekt wizualnych: upewnij się, że ma odcień, filtr, nasycenie itp. poprawny. (Obcinanie przychodzi później).

Większość z was prawdopodobnie ma już własne aplikacje do edycji zdjęć, aby wprowadzać te zmiany, ale jeśli nie, zawsze możesz wprowadzać zmiany w aplikacji Zdjęcia Google. Wystarczy go otworzyć, wybrać obraz i dotknąć suwaków / ikony edycji u dołu ekranu. Dokonaj wszelkich niezbędnych zmian, takich jak jasność, nasycenie, oświetlenie i kolory. Następnie dotknij „Zapisz”, aby pobrać edytowany obraz.

Edycja tapety na Androida

Jak ustawić obraz jako tapetę na Androidzie

Gdy Twoje zdjęcie jest wyretuszowane i gotowe do użycia, możesz zastosować je jako tapetę na dwa sposoby.

Metoda 1: korzystanie z ustawień tapety

Otwórz Ustawienia i dotknij Tapeta. Jeśli nie widzisz opcji Tapeta, dotknij Wyświetlacz, a następnie Tapeta. Zobaczysz tapety zainstalowane fabrycznie na Twoim urządzeniu. Dotknij Moje zdjęcia lub Galeria, aby wybrać własny niestandardowy obraz.

Tapeta na Androida Wybierz zdjęcie z galerii

Rada– Dotknij i przytrzymaj puste miejsce na ekranie głównym i wybierz opcję Tapeta na dole, aby przejść do ekranu ustawień tapety.

Wybierz obraz, którego chcesz użyć jako tła. Po wybraniu obrazu (pionowego lub poziomego) zobaczysz podgląd tapety, który zajmuje cały ekran. Jeśli podoba Ci się wynik, dotknij przycisku „Ustaw tapetę” lub kliknij ikonę znacznika wyboru, aby zastosować ją jako tapetę. Możesz zostać zapytany, czy chcesz zastosować tapetę do ekranu głównego, ekranu blokady, czy obu. Wybierz odpowiednią opcję.

Tapeta Androida na ekranie głównym

Jeśli jednak nie podoba Ci się wygląd tapety na ekranie podglądu, po prostu użyj gestów, aby dostosować obraz. Przesuń obraz w lewo lub w prawo, aby dostosować widoczny obszar i podobnie powiększaj i pomniejszaj, aby zmienić ostrość.

Czytać  Jak zablokować numer telefonu na iPhonie

Sposób 2: z galerii

Uruchom dowolną aplikację Galeria w telefonie i otwórz zdjęcie, które chcesz ustawić jako tapetę. Stuknij ikonę z trzema kropkami i wybierz Użyj jako lub „Ustaw jako tapetę”. Ustaw tapetę za pomocą gestów i wybierz, czy chcesz ją na ekranie głównym, czy na ekranie blokady.

Jak zrobić tapetę pasującą do obrazu

Jeśli chcesz użyć zdjęcia krajobrazu jako tapety, zostanie ono przycięte lub rozciągnięte. Aby tego uniknąć i dopasować obraz do całego ekranu, będziesz musiał skorzystać z pomocy aplikacji innej firmy. Przydatną aplikacją jest Obraz 2 tapeta. Pobierz go ze Sklepu Play, dodaj swój obraz i dostosuj parametry tapety.

Jeśli Twój telefon obsługuje animowane tapety, możesz ich również użyć. Wstępnie zainstalowaną kolekcję żywych tapet znajdziesz w „Ustawienia -> Tylko tapety”. Jeśli jednak ta kolekcja Ci się nie podoba, użyj aplikacji innych firm, aby pobrać animowane tapety.

Możesz nawet stworzyć własną tapetę na żywo i wideo. Jeśli chcesz sprawdzić pogodę, możesz również mieć tapetę pogodową na żywo. Na dodatek możesz nawet ustawić GIF jako tapetę.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?