Jak zaktualizować komputer Mac za pomocą Terminala

Jak zaktualizować komputer Mac za pomocą Terminala

Większość z nas jest przyzwyczajona do aktualizowania oprogramowania Mac (macOS) za pomocą Mac App Store, tradycyjnego sposobu robienia tego. Dostępna jest jednak inna metoda aktualizacji systemu macOS: za pomocą terminala. Użycie tej metody do aktualizacji komputera Mac może zaoszczędzić czas i być łatwiejsze dla wielu, zwłaszcza że Mac App Store jest znany z opóźnień na starszych urządzeniach. Wielu użytkowników zgłosiło również, że aktualizacje są pobierane i instalowane szybciej, gdy są instalowane za pośrednictwem terminala, więc jest to kolejna oczywista zaleta.

Jeśli korzystasz z wielu komputerów Mac podłączonych do serwera, możesz po prostu uruchomić skrypt lub zdalnie zainstalować aktualizację bez konieczności uzyskiwania dostępu do każdego urządzenia z osobna. W przypadku użytkowników z systemem macOS Mojave lub nowszym aktualizacje oprogramowania zostały przeniesione do Preferencji systemowych, ale dostępna jest również metoda Terminal.

Ta metoda wykorzystuje różne polecenia, aby umożliwić Terminalowi wyszukiwanie dostępnych aktualizacji dla konkretnego systemu i ich instalowanie. Poniżej szczegółowo opisaliśmy pełną metodę, aby ułatwić Ci to, więc sprawdź to.

Uwaga: Ponieważ aktualizacja oprogramowania w dowolnym systemie jest podstawową funkcją, będziesz potrzebować hasła administratora, aby kontynuować pobieranie i instalację za pomocą Terminala.

1. Otwórz Terminal na komputerze Mac.Możesz to zrobić, wyszukując go za pomocą Spotlight lub przechodząc do „Aplikacje -> Narzędzia -> Terminal” w Finderze.

2. Wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter:

Zaktualizuj komputer Mac za pomocą aktualizacji listy terminali

Spowoduje to przeszukanie serwerów Apple w poszukiwaniu dostępnych aktualizacji dla twojego systemu. Jeśli nie są dostępne żadne aktualizacje, zostanie wyświetlony komunikat „Brak dostępnych aktualizacji”. Jednak w przypadku dostępności aktualizacji Terminal wyświetli listę tych aktualizacji wraz z rozmiarem pliku aktualizacji.

3. Teraz, aby pobrać i zainstalować konkretną aktualizację, użyj

W tym miejscu zastąp NAME konkretną aktualizacją, którą chcesz pobrać i zainstalować. Na przykład, jeśli chcesz zainstalować aktualizację macOS 10.14.5, wpisz sudo softwareupdate -i 'macOS 10.14.5 Update- '.

Zaktualizuj Maca za pomocą Terminal Sudo Install

Czytać  Jak sprawdzić stan dysku SSD w systemie macOS

Rada– Nazwa aktualizacji, znana również jako identyfikator, to nazwa zapisana obok gwiazdy/punktu, jak zaznaczono poniżej.

Zaktualizuj Maca za pomocą identyfikatora terminala

Musisz koniecznie wpisać dokładny identyfikator, aby pobrać i zainstalować aktualizację. Uważaj również na spacje/gwiazdki na końcu identyfikatora, tak jak w aktualizacji zaznaczonej poniżej.

Zaktualizuj Maca za pomocą przestrzeni terminala

Jeśli chcesz zainstalować wszystkie dostępne aktualizacje, użyj zamiast tego następującego polecenia:

-a Polecenie po prostu mówi Terminalowi, aby zainstalował wszystkie aktualizacje. Ponieważ oba polecenia są poleceniami sudo, będziesz musiał wprowadzić hasło administratora, gdy zostaniesz o nie poproszony.

Jest to. Wybrane aktualizacje rozpoczną się pobieranie i rozpoczną się automatycznie po pobraniu. Niestety nie ma tradycyjnego paska postępu. Zamiast tego Terminal będzie Cię aktualizował na każdym kroku poprzez wprowadzanie tekstu.

W przypadku zainstalowania aktualizacji, która wymaga ponownego uruchomienia komputera, Terminal poinformuje Cię o tym. Wystarczy wpisać hasło, a Terminal automatycznie uruchomi ponownie komputer Mac.

Możesz użyć tej metody, aby pobrać aktualizacje macOS i aktualizacje głównych aplikacji Apple, ale niestety nadal jesteś ograniczony do Mac App Store lub sekcji Uaktualnienia oprogramowania w Preferencjach systemowych, aby zainstalować dowolne inne aplikacje innych firm na komputerze Mac.

Czy wolisz używać Mac App Store lub Terminala do instalowania aktualizacji na komputerze Mac? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

Czy ten artykuł jest przydatny?