Jak zainstalować system Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach (i dlaczego nie powinieneś)

Jak zainstalować system Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach (i dlaczego nie powinieneś)

Niezależnie od tego, czy chodzi o to, aby ludzie aktualizowali swoje komputery, czy system Windows 11 jest w rzeczywistości znacznie potężniejszy niż system Windows 10, prawda jest taka, że ​​wiele komputerów nie obsługuje nowej aktualizacji systemu Windows 11. Spełniłeś listę wymagań zgodności firmy Microsoft, nie poddawaj się się jeszcze. Możliwe jest zainstalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach, ale to, czy jest to warte ryzyka, czy nie, zależy od Ciebie.

Dlaczego kompatybilność ma znaczenie

Chociaż byłoby miło, gdyby najnowocześniejsze oprogramowanie mogło działać na starszym sprzęcie, po prostu nie jest zaprojektowane w ten sposób. Zamiast tego istnieją wymagania dotyczące zgodności, aby zapewnić, że wszystkie funkcje promowanej wydajności działają zgodnie z przeznaczeniem. W końcu, jeśli Microsoft twierdzi, że Windows 11 działa szybciej niż Windows 10, byłbyś rozczarowany, gdyby stało się odwrotnie.

Te minimalne wymagania są absolutnie niezbędne, aby zapewnić prawidłowe działanie systemu Windows 11. Jeśli będziesz kontynuować poniższą sztuczkę aktualizacji, pamiętaj, że możesz nie uzyskać takiego samego poziomu wydajności z systemu Windows 11, jak gdyby twój komputer był rzeczywiście kompatybilny.

Zanim przejdziesz dalej

Jak dotąd instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach działa tylko wtedy, gdy masz procesor 64-bitowy, ponieważ system Windows 11 jest dostępny tylko w wersji 64-bitowej. W przeciwieństwie do poprzednich systemów Windows, nie ma dostępnej wersji 32-bitowej.

Nie wiesz, co masz? naciskać Wygrać + x i wybierz „System”. Zobaczysz szczegółowe informacje o swoim systemie, w tym typ systemu operacyjnego i procesora, obok „Typ systemu”.

Instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanym systemie PC

Ponadto żadne pliki nie powinny być usuwane, ale nawet bez włamania czasami aktualizacja do nowego systemu operacyjnego kończy się niepowodzeniem i pliki znikają. Aby być bezpiecznym, wykonaj kopię zapasową wszystkich plików przed przystępować. W rzeczywistości dobrym pomysłem jest przejrzenie tej listy rzeczy do zrobienia przed zainstalowaniem systemu Windows 11.

Pobierz ISO systemu Windows 11

Będziesz musiał pobrać ISO systemu Windows 11. Ponieważ nie możesz zaktualizować za pomocą usługi Windows Update dzięki kontroli zgodności (otrzymasz komunikat o błędzie), będziesz musiał zastosować podejście ręczne.

 1. Od Strona pobierania systemu Windows 11 firmy Microsoft, wybierz „Pobierz obraz dysku systemu Windows (ISO) -> Windows 11 -> Pobierz”.
Instalowanie systemu Windows 11 na komputerach niezgodnych z Iso
 1. Pojawi się nowa sekcja do wyboru języka produktu. Po wybraniu języka naciśnij „Potwierdź”.
Instalowanie systemu Windows 11 na komputerach niezgodnych z językiem ISO
 1. Naciśnij „Pobierz 64-bitowe”. Jest to jedyna dostępna opcja, ale Microsoft i tak każe ją wybrać.
Instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach Pobierz Iso

Pobieranie zajmuje nieco ponad pięć gigabajtów, więc może zająć od kilku minut do kilku godzin, w zależności od połączenia internetowego.

Edytuj swój rekord

Zanim zrobisz cokolwiek innego z obrazem ISO, musisz edytować rejestr. Pozwala to na ominięcie kontroli zgodności procesora, 4 GB pamięci RAM, TPM 2.0 i bezpiecznego rozruchu. Istnieją dwie różne edycje rejestru:

1. Pomiń wymagania dotyczące procesora i TPM

Jeśli Twój komputer spełnia wymagania dotyczące pamięci i bezpiecznego rozruchu, zainstalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach może wymagać tylko tej pojedynczej edycji rejestru.

 1. naciskać Wygrać+r aby otworzyć monit Uruchom. Pisze regedit i naciśnij „OK”. Naciśnij „Tak”, jeśli zostaniesz poproszony o potwierdzenie.
Instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach Regedit
 1. Przejdź ręcznie do lokalizacji lub wprowadź następujące polecenie w menu Edytor rejestru:
Instalowanie systemu Windows 11 na Mosetup z nieobsługiwanych komputerów
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w prawym okienku i wybierz „Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowy)”.
Instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach Mosetup Dword
 1. Nazwij swoją nową wartość AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPUa następnie kliknij go dwukrotnie, aby zmienić wartość na „1”. Naciśnij „OK”, aby zapisać zmiany.
Instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach Mosetup Dword Value

Jeśli chcesz pominąć następną sekcję dotyczącą instalowania ISO, aby sprawdzić, czy ta sztuczka jest wszystkim, czego potrzebujesz, śmiało. Jeśli nadal otrzymujesz wiadomość o odrzuceniu, będziesz potrzebować następującej sztuczki rejestracyjnej.

Czytać  Jak skonfigurować widżet Wiadomości i zainteresowania na pasku zadań systemu Windows 10

2. Pomiń wymagania dotyczące pamięci RAM, bezpiecznego rozruchu i TPM

Ta sztuczka rejestru ominie wymagania TPM, bezpiecznego rozruchu i pamięci RAM.

 1. Otwórz Edytor rejestru (jeśli nie jest jeszcze otwarty) i przejdź do:
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Ustawienia” i wybierz „Nowe -> Hasło”. Nazwij to LabConfig.
Instalowanie systemu Windows 11 na komputerach niezgodnych z Iso Labconfig
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy nowo utworzony klucz LabConfig i wybierz „Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowy)”. Nazwij to BypassTPMCheck.
Instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach Iso Labconfig Dword
 1. Kliknij dwukrotnie nową wartość i ustaw jej dane wartości na „1”.
Instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach Iso Labconfig Dword Value
 1. Powtórz ten proces, aby utworzyć jeszcze dwie wartości DWORD (32-bitowe). Nazwij pierwszego BypassSecureBootCheck i drugi BypassRAMCheck. Ustaw wartości dla każdego na „1”.
 2. Kiedy skończysz, będziesz miał trzy wartości ustawione na „1”.
Instalowanie systemu Windows 11 na komputerach nieobsługiwanych przez Iso Labconfig Dword Settings
 1. Po zakończeniu sprawdź, czy wszystko działa zgodnie z planem.

Instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanym komputerze

Chociaż nie powinieneś wypalać obrazu ISO na dysku DVD ani tworzyć rozruchowego dysku USB, zapoznaj się z instrukcjami firmy Microsoft krok po kroku na stronie pobierania, jeśli instalacja za pomocą Eksploratora plików nie działa poprawnie.

Windows 10 ma możliwość wirtualnego montowania obrazów ISO, unikając potrzeby bardziej pośrednich metod dysków DVD i USB.

 1. Otwórz Eksplorator plików i przejdź do ISO systemu Windows 11. Kliknij go dwukrotnie, aby go zamontować.
 2. Otwórz zamontowany obraz jak każdy inny folder i kliknij dwukrotnie plik „Ustawienia”, aby rozpocząć instalację.
 3. Zakładając, że wszystko pójdzie dobrze, możesz otrzymać ostrzeżenie, że Twój komputer nie jest obsługiwany, ale możesz go zignorować, w przeciwieństwie do komunikatu o odrzuceniu, który mogłeś otrzymać wcześniej.

Plusy i minusy instalacji systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach PC

Czasami nadal można bezpiecznie uruchomić system operacyjny, nie spełniając minimalnych wymagań. Jeśli twój komputer z systemem Windows 10 ledwo traci kompatybilność, użycie powyższego hacka prawdopodobnie nie spowoduje żadnych prawdziwych problemów. Być może nie doświadczysz najszybszej możliwej wydajności, ale nie spotka Cię też ktoś, kto spełnia tylko minimalne wymagania.

Naturalnie oszczędza to przed koniecznością wydawania setek dolarów na lśniący nowy komputer z systemem Windows 11. Pozwala to również uniknąć bólu głowy związanego z przesyłaniem plików i konfigurowaniem nowego komputera.

Instalacja systemu Windows 11 na komputerach nieobsługiwanych przez Bsod

Z drugiej strony, starsze komputery, które nie są zbliżone do minimalnych wymagań, mogą ulegać zawieszaniu, zawieszaniu się, niepoprawnemu działaniu sterowników i różnym funkcjom w ogóle. Jeśli tak jest, lepiej pozostać przy systemie Windows 10, chyba że jesteś nieznośnie ciekawy systemu Windows 11. Należy również pamiętać, że łatwy powrót do systemu Windows 10 może nie być możliwy, więc pełna kopia zapasowa to dobry pomysł.

Jest całkiem możliwe, że Twój komputer stanie się bezużyteczny, a nawet może spowodować utratę cennych danych. Zachowaj ostrożność podczas pchania do przodu i przygotuj kopię zapasową. W najgorszym przypadku może być konieczne sformatowanie komputera i ponowne zainstalowanie systemu Windows 10.

Czytać  Wszystko, co musisz wiedzieć o menu kontekstowych systemu Windows 11

Ostatnim problemem jest to, że Microsoft może nie rozpoznać systemu Windows 11 jako prawidłowego, jeśli nie jest on zainstalowany na kompatybilnym komputerze. Oznacza to, że możesz przegapić aktualizacje systemu Windows. Aktualizacje zabezpieczeń można jednak zainstalować ręcznie, korzystając z wykazu usługi Microsoft Update.

Instalowanie systemu Windows 11 na nieobsługiwanej aktualizacji komputera

Częste pytania

1. Czy lepiej trzymać się systemu Windows 10 zamiast aktualizować nieobsługiwany komputer?

O ile desperacko nie potrzebujesz systemu Windows 11, dobrze jest trzymać się systemu Windows 10. System Windows 11 oferuje pewne ulepszenia w porównaniu z 10, takie jak więcej miejsca na pasku zadań, pasek wyszukiwania menu Start, DirectX 12 Ultimate i lepsze zabezpieczenia. I oczywiście jest wiele powodów, dla których warto uaktualnić.

Jednak system Windows 10 nadal działa świetnie, a wsparcie zaplanowano najwcześniej na październik 2025 r. Będziesz jednak musiał nadal instalować coroczne aktualizacje funkcji, aby zapewnić zgodność systemu. Obejmuje to również aktualizacje zabezpieczeń w miarę ich udostępniania.

Krótka odpowiedź: nie musisz aktualizować, chyba że absolutnie chcesz lub musisz, przynajmniej przez kilka następnych lat.

2. Dlaczego sztuczka nie jest najlepszą opcją?

Nie ma gwarancji, że hack zapewni takie same wrażenia, jak ktoś z kompatybilnym komputerem. Być może brakuje Ci wszystkich funkcji, które sprawiają, że system Windows 11 jest ulepszeniem systemu Windows 10. Ponadto, jeśli wpłynie to niekorzystnie na twoją obecną wydajność, i tak nie będziesz mógł cieszyć się systemem Windows 11.

3. Co jeśli sztuczka nie zadziała?

Ta sztuczka nie zadziała dla wszystkich. Należy pamiętać, że istnieje kilka bardziej szczegółowych sztuczek związanych z wykorzystaniem kanału programisty Windows i tworzeniem hybrydowego ISO. Wymagają one nieco więcej wysiłku niż wspomniano w tym poście i mogą być równie ryzykowne, jeśli nie większe.

Ponownie, jeśli próbujesz zainstalować system Windows 11 na komputerze z 32-bitowym procesorem, to nie zadziała, bez względu na to, jaką sztuczkę próbujesz. Windows 11 jest przeznaczony tylko dla procesorów 64-bitowych.

4. Czy łatwiej jest kupić nowy komputer?

Jest to bezpieczniejsza opcja, ale warto spróbować włamania, jeśli Twój komputer spełnia większość wymagań i zbliża się do reszty. Twój komputer najprawdopodobniej nadal działa z systemem Windows 11, ale może być nieco wolniejszy.

Jeśli Twój komputer ma kilka lat, jego cykl życia może dobiegać końca. Jeśli tak, lepszym pomysłem jest zakup nowego komputera, jeśli potrzebujesz systemu Windows 11.

Kończący się

System Windows 11 można zainstalować na nieobsługiwanych komputerach. Firma Microsoft ma wbudowane luki do celów testowych, więc skorzystaj z nich, jeśli chcesz przetestować system Windows 11 na komputerze, który nie jest w pełni obsługiwany.

Jeśli pomyślnie uaktualniłeś system do Windows 11, dowiedz się, jak z niego korzystać bez konta Microsoft. Lub, jeśli wolisz na razie pozostać przy systemie Windows 10, dowiedz się, jak wyśrodkować ikony na pasku zadań, tak jak w systemie Windows 11.

Czy ten artykuł jest przydatny?