Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze?

Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze?

Windows 11 ma potencjał, aby stać się świetnym systemem operacyjnym ze względu na skupienie się na doświadczeniu użytkownika nowej generacji. Chociaż do oficjalnej premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy, programiści mogą wyświetlać podgląd za pomocą wewnętrznych kompilacji. Jeśli jesteś jednym z tych, którym udało się uzyskać kopię systemu Windows 11 ISO, możesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem, aby zainstalować system Windows 11 na swoim komputerze.

Ostrzeżenie: Ujawnione wersje systemu Windows 11 nie są zatwierdzone przez Microsoft, a nawet wersja programistyczna jest niestabilna. Nie instaluj ich na urządzeniu, którego normalnie używasz do pracy. Obecnie nie ma wersji beta, tylko przedpremierowe. Miej pod ręką dysk odzyskiwania systemu Windows 10 na wypadek, gdyby instalacja powodowała problemy.

Uwaga– W tym artykule założono, że masz już kopię systemu Windows 11 ISO.

1. Pobierz i zainstaluj oficjalne ISO systemu Windows 10

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest oficjalna wersja najnowszej wersji systemu Windows 10. Microsoft składa to tutaj w postaci pliku wykonywalnego o nazwie „Windows 10 Media Creation Tool”. Pobierz i zainstaluj, aby utworzyć własną kopię oficjalnego systemu Windows 10 ISO.

Istnieje umowa licencyjna, którą musisz zaakceptować.

Windows11 wyciekła umowa licencyjna instalacji installation

W następnym kroku zostaniesz zapytany, co chcesz zrobić z nośnikiem instalacyjnym. Wybierz „Utwórz nośnik instalacyjny za pomocą dysku flash USB, DVD lub pliku ISO”.

Filtrowana instalacja nośnika instalacyjnego Windows11 Windows10

W sekcji formatu nośnika wybierz plik ISO, który będzie znajdować się na tym samym urządzeniu z systemem Windows, na którym planujesz obsługiwać system Windows 11. Nie wybieraj opcji dysku flash USB.

Filtrowana instalacja Windows11 Windows10 Iso Burn

Usiądź wygodnie i poczekaj chwilę, aż system Windows 10 zostanie pobrany do Twojego systemu. Efektem końcowym jest ogromny plik ISO o rozmiarze około 4 ~ 5 GB.

Filtrowana instalacja Windows11 Pobierz Windows10

2. Przenieś system Windows 11 ISO

Za pomocą systemu Windows 11 ISO przenieś go do nowego folderu obok systemu Windows 10 ISO utworzonego w poprzednim kroku. Utworzyłem folder o nazwie „Win 11” na moim komputerze, aby hostować obie wersje systemu operacyjnego. Powinieneś także utworzyć podfolder, taki jak „Win 11 2”, pokazany tutaj. Ten podfolder będzie odgrywał ważną rolę w tworzeniu realnej kopii systemu Windows 11. (Więcej na ten temat poniżej).

Zapisano wyciek instalacji ISO systemu Windows11

3. Dokonaj drobnych zmian w folderze ISO systemu Windows 10

Wybierz plik ISO systemu Windows 10 i kliknij dwukrotnie, aby zamontować go na swoim komputerze.

Filtrowana instalacja Windows11 Montaż Windows10

Po zamontowaniu dysku Windows 10 skopiuj całą zawartość tego folderu.

Wyciekła instalacyjna kopia ISO systemu Windows11

Wklej zawartość folderu ISO systemu Windows 10 do utworzonego powyżej podfolderu, który jest wyświetlany jako „Win 11 2”.

Czytać  Jak usunąć wirusa z komputera bez użycia programu antywirusowego?

Przewiń w dół podfolder „Czcionki”, aby znaleźć duży plik o nazwie „install.esd” lub „install.wim”. Jest to największy plik w folderze, ma rozmiar około 3 ~ 4 GB, więc nie można go zgubić.

Filtrowana instalacja folderu czcionek Windows11 Windows 10
Filtrowana instalacja Windows11 Usuń plik instalacyjny Windows10

Naszą sztuczką jest usunięcie pliku instalacyjnego w systemie Windows 10 ISO i zastąpienie go podobnym plikiem instalacyjnym w systemie Windows 11.

Zamontuj system Windows 11 ISO iz lokalizacji „Źródła”, skopiuj i wklej plik „install.wim” lub „install.esd” do powyższego podfolderu.

Filtrowana instalacja pliku instalacyjnego Windows11 Windows11

4. Konwertuj zmodyfikowany folder na ISO

Po zmodyfikowaniu folderu, w którym chcemy utworzyć nośnik startowy systemu Windows 11, naszym następnym zadaniem jest przekonwertowanie tego folderu na plik ISO za pomocą ImgBurn. Aby pobrać oprogramowanie dla systemu Windows, należy go zainstalować z bezpiecznej witryny internetowej. Otwórz aplikację z pola wyszukiwania lub menu Start.

Instalacja wyciekła z systemu Windows11 Imgburn

Wybierz opcję „Utwórz plik obrazu z plików / folderów”.

Filtrowana instalacja opcji wyboru Imgburn systemu Windows11

W ImgBurn są dwa panele. W lewym okienku wybierz folder źródłowy, który został utworzony w poprzedniej sekcji.

Filtrowana instalacja źródła Imgburn systemu Windows1111

Przejdź do prawego okienka, spraw, aby obraz był bootowalny w „Zaawansowane -> Dysk rozruchowy”. Powinieneś także wybrać obraz rozruchowy, który można znaleźć w zmodyfikowanym folderze instalacyjnym systemu Windows 11.

Nieszczelna instalacja rozruchowego systemu Windows11

W podfolderze „boot” wybierz plik „etfsboot”. To będzie twój obraz rozruchowy.

Nieszczelna instalacja systemu Windows11 Imgburn Etfsboot

Gdy wszystko zostanie zrobione, wybierz miejsce docelowe dla rozruchowego pliku ISO, najlepiej w tym samym folderze, z którego pracujesz. Kliknij „Nagraj”, aby rozpocząć nagrywanie obrazu.

Filtrowana instalacja Windows11 Imgburn Burning Start

Otrzymasz okno dialogowe pokazujące liczbę plików i folderów. Kliknij „tak” lub „OK”, aby wykonać kolejne kroki i poczekaj kilka minut, aż folder instalacyjny systemu Windows 11 zostanie przekonwertowany na obraz ISO. Jest irytująca muzyka w tle, która służy jako wskaźnik, że twoje ISO jest gotowe.

Nieszczelna instalacja systemu Windows11 Imgburn Burning zakończona

5. Utwórz rozruchową instalację „Windows 11”

Aby utworzyć rozruchową instalację systemu Windows 11 z powyższego ISO, potrzebujesz dysku USB. Rufus jest jednym z najlepszych programów do tworzenia tego rozruchowego dysku USB. Aby handlować Rufusem, postępuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi tutaj.

Możesz także zmienić nazwę etykiety woluminu na swoje imię lub coś innego.

Windows 11 Rufus Burning wyciekł podczas instalacji

Po utworzeniu nośnika instalacyjnego USB dla systemu Windows 11 będzie można wyświetlić jego podgląd na swoim komputerze. Teraz jest gotowy do instalacji.

Filtrowana instalacja folderu rozruchowego Windows11 Windows11

6. Zainstaluj Windows 11 na swoim komputerze

Aby zainstalować system Windows 11 na komputerze, musisz go ponownie uruchomić z włożonym rozruchowym urządzeniem USB. W zależności od producenta komputera musisz znaleźć klucze rozruchowe, które mogą być wyjście, F12, Albo coś innego. W tym przykładzie swędzą mnie klawisze startowe F12 co doprowadziło do unikalnej konfiguracji rozruchu.

Czytać  Jak skonfigurować tryb kiosku na komputerze z systemem Windows

Pamiętaj, aby wprowadzić klucze startowe zaraz po ponownym uruchomieniu systemu. Jeśli nie naciśniesz ich na czas, komputer uruchomi się w normalnym trybie. Z dostępnych opcji wybierz dysk USB jako urządzenie rozruchowe.

Pojedynczy rozruch filtrowanej instalacji Windows11

Zauważysz ekran instalacyjny systemu Windows 11 i będziesz musiał wybrać język, format czasu i waluty oraz klawiaturę / metodę wprowadzania.

Instalowanie filtrowanego języka instalacyjnego Windows11

W następnym kroku kliknij „zainstaluj teraz”, aby kontynuować instalację systemu Windows 11.

Filtrowana instalacja systemu Windows11 Zainstaluj teraz

Będziesz musiał podpisać odpowiednie powiadomienie licencyjne i okres obowiązywania.

Umowa licencyjna dotycząca instalacji systemu Windows 11, która wyciekła 1

Pod typem instalacji do wyboru wybierz „Instalacja niestandardowa tylko dla systemu Windows (zaawansowane)”. Nie wybieraj opcji „Aktualizuj”.

Nieszczelna instalacja niestandardowa Windows11

Wybierz dysk, na którym chcesz zainstalować system Windows 11. Możesz spróbować zainstalować go na maszynie wirtualnej, jeśli Twoja kopia systemu Windows 11 obsługuje instalacje wirtualne. W przeciwnym razie nie ma alternatywy, jak tylko nadpisać oryginalną instalację systemu Windows 10.

Instalacja dysku instalacyjnego przecieka Windows11

Otrzymasz komunikat ostrzegawczy od firmy Microsoft, że poprzedniej wersji systemu Windows 10 nie można już używać po zastąpieniu jej nowym systemem operacyjnym. Upewnij się, że nie jest to Twój codzienny system produkcji/użytkowania.

Windows11 wyciekł komunikat ostrzegawczy dotyczący konfiguracji instalacji

Po kliknięciu przycisku „OK” system Windows 11 rozpocznie instalację na dysku twardym. Usiądź wygodnie i poczekaj na zakończenie aktualizacji, ponieważ zajmie to trochę czasu.

Windows11 Filtrowana instalacja Instalacja Windows11

Po kilku ponownym uruchomieniu nowy system operacyjny Windows 11 zostanie zainstalowany na twoim komputerze. Ponieważ jest to tylko wersja zapoznawcza, możesz spodziewać się wielu błędów. Miej pod ręką dysk odzyskiwania na wypadek, gdybyś chciał wrócić do systemu Windows 10.

Zainstalowano filtrowaną instalację Windows11

Kończący się

Ponieważ nie ma jeszcze oficjalnej wersji systemu Windows 11, ta instalacja jest bardziej rozwiązaniem. Gdy firma Microsoft oficjalnie udostępni publicznie system Windows 11 ISO, metoda instalacji będzie podobna, z wyjątkiem części dotyczącej systemu Windows 10. Jeśli nie jesteś wczesnym użytkownikiem lub programistą, zalecamy poczekanie na oficjalne wydanie. Na razie sprawdź niektóre z pytań, które możesz mieć na temat systemu Windows 11.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?