Jak zainstalować niepodpisane sterowniki w systemie Windows 10

Jak zainstalować niepodpisane sterowniki w systemie Windows 10

Każde urządzenie sprzętowe podłączone do systemu Windows wymaga do prawidłowego działania zainstalowania sterowników sprzętowych. Sterowniki sprzętu mają niskopoziomowy dostęp do systemu Windows, dzięki czemu mogą działać tak, jak powinny. Ponieważ sterowniki uzyskują dostęp do jądra, system Windows wymaga, aby te sterowniki były oficjalnie podpisane. Oznacza to, że firma Microsoft próbuje zablokować wszelkie próby zainstalowania niepodpisanych sterowników w systemie Windows 10.

Jednak będą chwile, kiedy będziesz musiał zainstalować nieoficjalne sterowniki, niepodpisane sterowniki, a nawet stare sterowniki bez podpisu cyfrowego. Jest to możliwe, ale nie tak proste, jak instalacja podpisanych sterowników.

Uwaga: Weryfikacja podpisów sterowników jest funkcją bezpieczeństwa i nie zaleca się jej wyłączania. Zainstaluj tylko niepodpisane sterowniki z zaufanych źródeł. Przed kontynuowaniem zawsze wykonaj pełną kopię zapasową komputera i upewnij się, że utworzono dysk odzyskiwania. Niezaufany sterownik może uniemożliwić korzystanie z komputera bez pełnego formatu.

Istnieją trzy różne sposoby instalowania niepodpisanych sterowników w systemie Windows 10. Każdy z nich działa, więc wybierz ten, który jest dla Ciebie najwygodniejszy lub taki, który będzie dla Ciebie najlepszy.

1. Zainstaluj niepodpisane sterowniki z zaawansowanego menu startowego

Najłatwiejszym sposobem zainstalowania niepodpisanych sterowników jest skorzystanie z zaawansowanego menu rozruchu systemu Windows 10. Aby to zrobić, naciśnij Wygrać + X, przejdź do „Zamknij”, a następnie Zmiana + kliknij lewym przyciskiem opcję „Uruchom ponownie”.

win10-install-unsigned-drivers-restart-system

Powyższa czynność spowoduje ponowne uruchomienie systemu i przejście do menu Advanced Boot. Tutaj wybierz opcję „Rozwiązywanie problemów”.

win10-install-unsigned-drivers-select-troubleshoot

W sekcji Rozwiązywanie problemów wybierz „Opcje zaawansowane”.

win10-install-unsigned-drivers-select-advanced-options

Wybierz „Ustawienia uruchamiania”.

win10-install-unsigned-drivers-select-startup-settings

Opcja Ustawienia uruchamiania umożliwia uruchomienie systemu Windows w różnych trybach. Aby kontynuować, wystarczy kliknąć przycisk „Uruchom ponownie”.

win10-install-unsigned-drivers-click-restart

Ponieważ musimy zainstalować niepodpisane sterowniki, naciśnij F7 na klawiaturze, aby wybrać siódmą opcję: „Wyłącz wymuszanie podpisu kierowcy”.

win10-install-unsigned-drivers-click-f7

Jak tylko go wybierzesz, system uruchomi się w systemie Windows. Następnie możesz bezproblemowo zainstalować niepodpisane sterowniki w systemie Windows. Po instalacji uruchom ponownie system, a aplikacja do podpisywania sterowników zostanie automatycznie włączona przy następnym uruchomieniu.

Czytać  Spersonalizuj swój pulpit Windows 10 za pomocą Rainmeter

Jeśli kiedykolwiek zechcesz zainstalować inny niepodpisany sterownik, musisz ponownie przejść przez powyższy proces. Ta metoda jest idealna, jeśli chcesz zainstalować niepodpisany sterownik tylko raz lub rzadko.

2. Zainstaluj niepodpisane sterowniki, włączając tryb próbny

Innym sposobem instalowania niepodpisanych sterowników jest włączenie trybu testowego w systemie Windows 10. Zaletą tej metody jest to, że pozostanie ona włączona do momentu jej ręcznego wyłączenia, co jest bardzo przydatne, jeśli testujesz różne sterowniki.

Aby rozpocząć, otwórz menu Start i wpisz „wiersz polecenia”. Wybierz „Uruchom jako administrator” w wierszu polecenia.

Jak zainstalować niepodpisane sterowniki w poleceniu Windows 10

Powyższa akcja spowoduje otwarcie wiersza poleceń z uprawnieniami administratora, które są wymagane do włączenia trybu testowego. Po wyświetleniu monitu skopiuj i uruchom następujące polecenie:

win10-install-unsigned-drivers-testing-mode-on

Zobaczysz, że polecenie zostało wykonane pomyślnie. Po prostu uruchom ponownie system i uruchomi się w trybie testowym. W trybie testowym możesz zainstalować niepodpisane sterowniki. Dodatkowo zobaczysz również znak wodny, podobny do tego na poniższym zrzucie ekranu, aby poinformować Cię, że Twój system Windows jest w trybie testowym.

win10-install-unsigned-drivers-test-mode-in-action

Po zakończeniu instalacji sterownika ważne jest, aby wyłączyć tryb testowy. Aby to zrobić, użyj następującego polecenia jako administrator i uruchom ponownie system:

win10-install-unsigned-drivers-testing-mode-off

3. Zainstaluj niepodpisane sterowniki, wyłączając sprawdzanie integralności

Możesz również wyłączyć sprawdzanie integralności, aby zainstalować niepodpisane sterowniki w systemie Windows. Wyłącz sprawdzanie integralności, otwierając wiersz polecenia jako administrator (Start, wyszukaj wiersz polecenia, wybierz „Uruchom jako administrator”) i uruchom następujące polecenie:

win10-install-unsigned-drivers-integrity-Checks-off

Po uruchomieniu polecenia po prostu uruchom ponownie system i możesz zainstalować niepodpisany sterownik na komputerze z systemem Windows 10.

Podobnie jak w przypadku trybu testowego, ważne jest, aby włączyć sprawdzanie integralności. Aby ponownie włączyć sprawdzanie integralności, uruchom następujące polecenie jako administrator w wierszu polecenia:

win10-install-unsigned-drivers-integrity-tests

Teraz uruchom ponownie system i gotowe.

Czytać  Jak zaktualizować sterowniki graficzne AMD w systemie Windows 10

Komentarz poniżej, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami dotyczącymi korzystania z powyższych metod w celu zainstalowania niepodpisanych sterowników w systemie Windows 10.

Jeśli masz do czynienia z wieloma starymi i przestarzałymi sterownikami, które pozostają w systemie Windows 10, dowiedz się, jak usunąć bałagan, aby zaoszczędzić miejsce i zoptymalizować wydajność.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?