Jak zainstalować narzędzia Android Studio i SDK w systemie Windows 10?

Jak zainstalować narzędzia Android Studio i SDK w systemie Windows 10?

Android SDK (Software Development Kit) to świetne i potężne narzędzie, które jest niezbędne, jeśli chcesz zająć się tworzeniem aplikacji na Androida. Służy również do innych celów, takich jak używanie wiersza poleceń do pobierania aplikacji na telefon z Androidem.

Podczas instalowania Android SDK na komputerze należy wziąć pod uwagę kilka szczegółów i rzeczy. Poniższy przewodnik powinien pomóc Ci przejść przez ten proces.

Zainstaluj najnowszą wersję Java

Jeśli nie chcesz używać Android Studio i potrzebujesz tylko wersji Android SDK z wiersza poleceń, najpierw będziesz potrzebować pobierz i zainstaluj Javę.

Zainstaluj Android Studio SDk Windows 10 Pobieranie Java

Po kliknięciu linku kliknij „Pobierz JDK”, a następnie przewiń w dół i pobierz „Instalator Windows x64”.

Po pobraniu Javy zainstaluj ją, a następnie przejdź do jej katalogu (domyślnie C: Program Files Java jdk-version.number) i kliknij prawym przyciskiem myszy „bin ..”

Następnie kliknij menu Start, wpisz „środowisko” i otwórz „Edytuj zmienne środowiskowe systemu”.

Zainstaluj zmienne środowiskowe Android Studio SDk Windows 10

W nowym oknie kliknij „Zmienne środowiskowe”. W nowym oknie, które pojawi się poniżej, kliknij „Ścieżka -> Edytuj”.

Zainstaluj Android Studio SDk Windows 10 Edit Path

W oknie „Edytuj zmienną środowiskową” kliknij „Nowa” i wprowadź ścieżkę do folderu „bin” w katalogu Java (domyślnie C: Program Files Java jdk-16.0.1 bin), a następnie kliknij OK .

Zainstaluj zmienną środowiskową Android Studio SDk Windows 10 Edit

Zainstaluj wiersz poleceń SDK

Android Studio to aplikacja zajmująca bardzo dużo miejsca i chociaż uważamy, że jej interfejs użytkownika sprawia, że ​​jest to bardzo przystępny sposób zarządzania narzędziami programistycznymi i pakietami, niektórzy wolą ścieżkę wiersza poleceń. O nim Strona pobierania Android Studio, wybierz jedną z opcji w sekcji „Tylko narzędzia wiersza poleceń”.

Zainstaluj tylko narzędzia wiersza poleceń Android Studio SDk Windows 10

Pobierz i zainstaluj go w folderze „Android” na dysku twardym.

W folderze przejdź do „tools / bin”, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy „sdkmanager” i uruchom jako administrator.

jak-zainstalować-android-sdk-sdkmanager-admin

Powinno to zainstalować podstawowe pakiety i pozostawić wiersz poleceń, w którym możesz wpisać różne polecenia do zarządzania narzędziami SDK.

Czytać  Jak korzystać z Monitora wydajności systemu Windows 11

Dla nas dobrym miejscem do rozpoczęcia jest pobranie narzędzi platformy, wpisując:

Dzięki temu uzyskasz dostęp do adb Tak fastboot polecenia, które są świetne, jeśli lubisz pobierać rzeczy na Androida i wypróbowywać opcje odzyskiwania.

Zainstaluj Studio Android

Jeśli chcesz cieszyć się wszystkimi nowoczesnymi funkcjami, udogodnieniami i elementami interfejsu użytkownika Android Studio, jest to całkiem proste. O nim Pobieranie Android Studio , wybierz „Pobierz Android Studio” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jednak podczas instalacji należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Instalator zaoferuje zainstalowanie dodatkowej funkcji o nazwie Android Virtual Appliance, która tworzy emulowane środowisko do testowania różnych funkcji i aplikacji. (Później zostaniesz ponownie zapytany, czy chcesz to zainstalować, więc nie ma znaczenia, czy pominiesz to tutaj.)

Zainstaluj Instalator Android Studio SDk Windows 10

Gdy to zrobisz i wybierzesz katalog instalacyjny, Android Studio rozpocznie instalację. To świetny program, więc może trochę potrwać.

Po zainstalowaniu Android Studio otwórz go. Pojawi się pytanie, czy chcesz zaimportować istniejące ustawienia Android Studio.

Następnie kliknij Dalej, aby postępować zgodnie z instrukcjami kreatora, a następnie „Niestandardowe”, aby zainstalować niestandardowe komponenty. Jeśli chcesz używać języka Java w projektach Android Studio, po wyświetleniu monitu przejdź do katalogu Java.

Zainstaluj Android Studio SDk Instalacja Javy w systemie Windows 10

Wybierz motyw, a następnie wybierz dodatkowe składniki, które chcesz zainstalować. Zalecamy zaznaczenie pola „Wydajność”, aby poprawić emulację Androida w oparciu o procesor, i możesz ponownie wybrać urządzenie wirtualne Android, jeśli myślisz, że będziesz go używać.

Po zakończeniu klikaj Dalej, a następnie Zakończ.

Po pełnym zainstalowaniu Android Studio otwórz go i gotowe. Kliknij „Utwórz nowy projekt” i ciesz się dużym wyborem szablonów.

Zainstaluj szablony Android Studio SDk Windows 10

Lub kliknij Konfiguruj w prawym dolnym rogu głównego ekranu Android Studio, aby otworzyć Menedżera SDK, Menedżera urządzeń wirtualnych i nie tylko.

Zainstaluj Menedżera SDK Android Studio

To są podstawy, od których powinieneś zacząć korzystać z zestawu Android Software Development Kit. Jeśli jeszcze nie skończyłeś grać na Androidzie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak utworzyć własny widżet na Androida, a także z naszym podsumowaniem najlepszych darmowych aplikacji do pobierania muzyki na Androida.

Czytać  Jak znaleźć adres IP drukarki sieciowej

.

Czy ten artykuł jest przydatny?