Jak zainstalować macOS w VirtualBox

Mac Setup Featured Image

Apple zawsze utrudniał instalację systemu operacyjnego na sprzęcie innym niż Apple, co utrudnia korzystanie z zalet tego udoskonalonego systemu operacyjnego. Tutaj pokażemy, jak zainstalować macOS na maszynie wirtualnej. Będziesz potrzebować zgodnego zestawu sprzętu, a także systemu z wystarczająco wydajnymi komponentami, aby uruchomić zarówno system Windows, jak i macOS.

Co będziesz potrzebował

Najpierw musisz pobrać kopię Oracle VM VirtualBox. Potrzebny będzie również obraz ISO wersji systemu macOS, którą chcesz zainstalować.

Uzyskanie ISO jest w rzeczywistości trudniejsze, niż można by się spodziewać. Nawet jeśli masz dostęp do komputera Mac, nie będziesz w stanie pobrać kopii systemu operacyjnego, który już zainstalowałeś. Niezależnie od wersji macOS, na której działa Twój Mac, otwórz stronę App Store najnowszej wersji macOS — Monterey — i pobierz stamtąd instalator. Nadal będziesz musiał przekonwertować ten plik APP na DMG, a następnie przekonwertować go z DMG na ISO, aby móc zainstalować go w VirtualBox.

Łatwiejszą, ale również mniej bezpieczną opcją jest wyszukanie obrazu ISO żądanej wersji systemu macOS online. Istnieje wiele witryn, które je mają, ale pobieranie obrazu ISO z nieoficjalnej witryny wiąże się z pewnym ryzykiem. Jednak ilość wiedzy technicznej, której potrzebujesz do tego, jest znacznie mniejsza. Jest to łatwiejsza, a zatem preferowana metoda uzyskiwania dostępu do oprogramowania Apple.

Jak stworzyć wirtualną maszynę macOS

 1. Zainstaluj VirtualBox na komputerze z systemem Windows, postępując zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji. Kliknij „Nowy”, aby utworzyć nową maszynę wirtualną.
Macos Virtualbox Nowy Vm
 1. Użyj nazwy swojej wersji macOS, aby nazwać swoją maszynę wirtualną — na przykład Monterey. Następnie przełącz opcję rozwijaną Typ na „Mac OS X”, a Wersja na „Mac OS X (64-bitowy)”.
System operacyjny Macos Virtualbox
 1. Wybierz ilość pamięci RAM, która ma zostać przydzielona do maszyny wirtualnej. Przydzielenie większej ilości pamięci RAM pomoże przyspieszyć maszynę wirtualną, ale upewnij się, że zostawiłeś wystarczająco dużo dla systemu operacyjnego hosta. Mimo że macOS Monterey wymaga co najmniej 8 GB pamięci RAM, zaleca się, aby w systemie było co najmniej 16 GB pamięci RAM, aby wygodnie działać zarówno w systemie macOS, jak i Windows.
Dostosowanie pamięci wirtualnej skrzynki Macos
 1. Wybierz „Utwórz teraz wirtualny dysk twardy” i kliknij przycisk „Utwórz”.
Utwórz wirtualny dysk twardy
 1. Pozostaw zaznaczone domyślne ustawienie „VDI” i kliknij „Dalej”.
Macos Virtualbox Ustaw typ dysku twardego
 1. Zdecyduj, czy chcesz mieć wirtualny dysk twardy przydzielany dynamicznie, czy o stałym rozmiarze. Dysk przydzielany dynamicznie na początku będzie mały i będzie się powiększał w miarę zapotrzebowania na więcej miejsca. Dysk o stałym rozmiarze natychmiast zajmie ustaloną ilość miejsca na fizycznym dysku twardym.
Macos Virtualbox Synamic Orfixed Typ pamięci masowej
 1. Wybierz rozmiar wirtualnego dysku twardego. Kliknij „Utwórz”, aby zakończyć tworzenie maszyny wirtualnej.
Katalog instalacyjny Macos Virtualbox

Konfiguracja końcowa

 1. Po podświetleniu maszyny wirtualnej kliknij tryb „Ustawienia”. Wybierz „System” z menu bocznego i upewnij się, że „Dyskietka” nie jest zaznaczona w ustawieniach „Kolejność rozruchu”. Zapewni to, że maszyna wirtualna uruchomi się z obrazu dysku Monterey. Upewnij się, że ustawiłeś „Pamięć podstawowa” na odpowiedni poziom – minimum 2048 MB.
Konfiguracja płyty głównej Macos Virtualbox
 1. Będąc w menu „System”, kliknij kartę „Procesor”. Ustaw liczbę procesorów na co najmniej dwa i upewnij się, że włączona jest opcja „Włącz PAE/NX”.
Konfiguracja procesora Macos Virtualbox
 1. Wybierz menu „Pamięć” z paska bocznego. W obszarze Urządzenia pamięci masowej kliknij „Opróżnij”. Kliknij ikonę dysku optycznego w prawym górnym rogu ekranu i wybierz plik ISO Monterey, upewniając się, że włączona jest opcja „Użyj pamięci podręcznej we/wy hosta”. Kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.
Macos Virtualbox Ustaw typ pamięci masowej
 1. Przejdź do sekcji „Ekran” i ustaw „Pamięć wideo” na 128 MB, a następnie kliknij „OK”, aby zapisać.
Dostosuj wirtualne pudełko ekranów
 1. Następnie przejdź do sekcji audio i włącz „Wyjście audio” i „Wejście audio”.
Konfiguracja Audio Virtualbox w Macos
 1. Zanim będzie można uruchomić system macOS na maszynie wirtualnej, musisz uruchomić następujące polecenia z wiersza poleceń lub programu PowerShell z uprawnieniami administratora w systemie Windows lub terminalu w systemie Linux. Upewnij się, że VirtualBox jest zamknięty, zanim spróbujesz.
Czytać  Jak dostosować terminal Mac, aby uzyskać lepszą produktywność?

W przypadku użytkowników systemu Windows poniższe powinny działać zgodnie z opisem. Użytkownicy Linuksa będą musieli dodać „sudo” na początku każdego VBoxManage polecenie i zastąp lokalizację w pierwszym wierszu lokalizacją VirtualBox, zainstalowaną w twojej dystrybucji Linuksa.

 1. Na koniec ponownie otwórz VirtualBox, kliknij strzałkę „Start”, aby uruchomić maszynę wirtualną, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować macOS.
Uruchamianie Macos Virtualbox

macOS powinien być teraz zainstalowany w VirtualBox. Za każdym razem, gdy chcesz z niego skorzystać, po prostu uruchom VirtualBox i uruchom swoją maszynę wirtualną. Kiedy skończysz, możesz zamknąć VirtualBox lub wyłączyć maszynę wirtualną macOS. Możesz także przesłać maszynę wirtualną jako plik OVA i zaimportować ją na inną maszynę.

Często Zadawane Pytania

Jakich specyfikacji potrzebuję na moim komputerze, aby uruchomić system macOS Monterey?

Aby uruchomić system macOS Monterey, będziesz potrzebować sporej ilości energii na komputerze z systemem Windows. Mac może go uruchamiać z mniejszą mocą obliczeniową, ponieważ działa natywnie w systemie macOS. Twój komputer będzie potrzebował znacznie więcej soku. Rozważ instalację systemu macOS Monterey tylko wtedy, gdy masz potężny czterordzeniowy procesor z co najmniej 16 GB pamięci RAM.

Czy legalne jest uruchamianie macOS w systemie Windows za pomocą VirtualBox?

Według Warunki prawne Apple, ich systemy operacyjne są oznaczone marką do użytku tylko na sprzęcie Apple. Oznacza to, że uruchamianie systemu macOS w systemie Windows jest technicznie nielegalne, nawet jeśli używasz obrazu ISO własnego komputera Mac. Możesz jednak legalnie uruchomić macOS na VirtualBox na komputerze Mac.

Czytać  Jak naprawić uprawnienia do dysku na komputerze Mac

Czy są jakieś problemy ze zgodnością z uruchomieniem macOS na VirtualBox?

Problem z uruchomieniem macOS na komputerze PC polega na tym, że istnieje ogromna liczba możliwych konfiguracji systemu i nie wszystkie z nich mogą być kompatybilne z macOS. Najbardziej idealną serią procesorów do uruchamiania systemu macOS na komputerze z systemem Windows jest chipset Intel 10. generacji. Inne chipsety również będą działać, ale mogą mieć problemy z Bluetooth, Wi-Fi oraz innymi funkcjami systemowymi i urządzeniami peryferyjnymi.

Kredyt obrazu: Pixabay

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej