Jak zachować okno aplikacji „zawsze na wierzchu” na komputerze Mac?

Jak zachować okno aplikacji „zawsze na wierzchu” na komputerze Mac?

Większość, jeśli nie wszystkie, dystrybucje Linuksa mają sposób na utrzymywanie okien aplikacji „zawsze na wierzchu” i przypinanie ich do ekranu. Pomimo współdzielenia tej samej architektury, macOS utrudnia to, ale jest to możliwe przy odrobinie pracy.

W tym poście pokazujemy, jak utrzymywać okna aplikacji zawsze na wierzchu, korzystając z natywnej funkcjonalności na komputerach Mac i menedżerach okien innych firm. Wspomnieliśmy również o Afloat, powszechnym sposobie osiągnięcia tego na Macu, ale podejściu, które ma wiele zastrzeżeń.

Używanie Afloat do utrzymywania okna aplikacji „Zawsze na wierzchu”

Tradycyjny sposób i prawdopodobnie jedyny sposób, aby okno aplikacji Mac zawsze znajdowało się na wierzchu, to: używać na powierzchni. Od wielu lat jest to rozwiązanie z najwyższej półki, któremu zaufało wielu użytkowników.

Afloat w 2021 roku ma jednak pewne wady:

  • Nie był aktualizowany od sześciu lat, co oznacza, że ​​może nie działać z obecnymi modelami komputerów Mac lub układami Apple Silicon.
  • Wymaga zależności jako SIMBL. W rzeczywistości istnieje wiele źródeł, z których niektóre wchodzą i wypadają w oparciu o system operacyjny (OS) i kompatybilność.
  • Konfiguracja wymaga trochę pracy i opiera się na dwóch aplikacjach, które dobrze działają na twoim komputerze.
  • Musisz wyłączyć niektóre ustawienia zabezpieczeń na komputerze Mac, co dla użytkownika końcowego jest ogromną przeszkodą (i niebezpieczną podczas uruchamiania).

Mimo to możesz spróbować Afloat. Uważaj jednak na użytkownika: Afloat to przestarzałe i złożone oprogramowanie do zainstalowania na komputerze Mac.

Inne sposoby na utrzymywanie okna aplikacji „zawsze na wierzchu”

Jeśli używasz systemu macOS Catalina lub nowszego, istnieje rozwiązanie, które sprawia, że ​​okna są widoczne, ale niekoniecznie na wierzchu.

Czy jesteś w stanie użyć? Podzielony widok kafelkować okna i przełączać się między nimi w razie potrzeby. Najpierw jednak przejdź do ekranu Preferencje systemowe i wybierz Kontrola misji.

Panel sterowania misją.

Tutaj sprawdź, czy opcja „Ekrany mają oddzielne spacje” jest aktywna, a następnie otwórz kilka aplikacji. Korzystając z paska narzędzi aplikacji, najedź na zielony przycisk w oknie. Zobaczysz wyskakujące okienko z prośbą o wybranie formatu kafelków.

Opcje formatu kafelków.

Gdy wybierzesz jeden, będzie on replikować się w twoich przestrzeniach.

Wystawa płytek.

To nie jest najlepsze podejście i widzimy, że może nie być najlepszą opcją dla Ciebie. Zamiast tego możesz rozważyć dedykowanego menedżera okien.

Czytać  6 sposobów na naprawienie problemu z Apple Watch, który nie odblokowuje komputera Mac

Korzystanie z dedykowanych menedżerów okien, aby okno aplikacji było „zawsze na wierzchu”

Niefortunną wiadomością jest to, że nie ma natywnego sposobu przypinania elementów do ekranu, jak robi to Afloat. To rozczarowujące, ale istnieje kilka świetnych alternatyw, które pomogą utrzymać widoczność okien, zamiast być zawsze na wierzchu.

Sztuczka polega na tym, że musisz być zdyscyplinowany, aby utrzymać okno w określonej części ekranu. Masz jednak o wiele więcej opcji niż natywna funkcjonalność Apple.

Popularne opcje płatności to BetterSnapTool Tak Magnes.

Aplikacja Magnes.

Istnieje jednak bezpłatne rozwiązanie typu open source, które naśladuje prawie wszystko, co mogą zrobić te dwie aplikacje: Prostokąt.

Logo aplikacji Prostokąt.

Znajduje się na pasku narzędzi i umożliwia dodawanie okien do kilku różnych obszarów ekranu. W rzeczywistości do Twojej dyspozycji jest duża liczba lokacji.

Opcje prostokąta do tworzenia mozaiki na ekranie.

Każdy ma również dostępny szybki skrót, aby dać zaawansowanemu użytkownikowi natychmiastowy sposób organizowania okien. Aby uzyskać większą kontrolę, możesz również skonfigurować okna w ćwiartkach i sześciu obszarach ekranu. Oznacza to, że możesz tworzyć niepowtarzalne projekty w zależności od Twojej sytuacji.

Kafelkowy ekran za pomocą prostokąta.

Oczywiście potrzebujesz tutaj pewnej dyscypliny, ponieważ aby okno było zawsze na wierzchu, musiałoby znajdować się we własnej części ekranu, bez innych okien w pobliżu. Bardziej poprawne jest stwierdzenie, że takie podejście pozwala zachować widoczność okna przez cały czas, zamiast przypinać je do ekranu.

Kończący się

Wydaje się dziwne, że macOS nie ma sposobu, aby system Windows był zawsze na topie, biorąc pod uwagę, że jest dostępny w systemie Linux i oba mają tę samą architekturę rdzenia. Mimo to istnieją sposoby, aby okna były widoczne, a przy odrobinie dyscypliny możesz zachowywać się tak, jakby okna były zawsze na wierzchu. Jeśli czujesz się odważny, możesz spróbować zainstalować Afloat. Pamiętaj jednak, że w najlepszym razie trudno jest zabrać się do pracy i popełniać błędy.

Czytać  Jak otworzyć dowolny folder w Finderze z terminala Mac

Oto kilka innych sposobów zarządzania oknami na Macu — sprawdź! Jak utrzymać okna aplikacji zawsze na wierzchu? Czy któraś z naszych sugestii Ci pomoże? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?