Jak zablokować numer telefonu na iPhonie

Jak zablokować numer telefonu na iPhonie

Jeśli po prostu nie lubisz odbierać nieznanych połączeń lub chcesz zerwać z kimś kontakt, Twój iPhone Ci w tym pomoże. W przeszłości zablokowanie numeru telefonu na iPhonie wymagało złamania jail na urządzeniu. Jednak tak już nie jest, ponieważ funkcjonalność jest teraz wbudowana w iOS. Oto jak zablokować numer na iPhonie.

Zanim zanurkujemy, krótka notatka. Istnieje możliwość zablokowania numeru na iPhonie na urządzeniach z iOS 7 i nowszymi wersjami. Wspomnimy również o funkcji „Wycisz nieznane połączenia”, która jest dostępna tylko na urządzeniach z systemem iOS 13 lub nowszym.

1. Zablokuj numer na iPhonie za pomocą aplikacji telefonu

1. Uruchom aplikację Telefon na swoim iPhonie i upewnij się, że jesteś na karcie „Ostatnie”.

2. Znajdź numer, który chcesz zablokować. Po prawej stronie ekranu telefonu powinieneś zobaczyć przycisk „i”. Dotknij, aby wyświetlić dodatkowe opcje.

Zablokuj numer iPhone'a za pomocą aplikacji telefonu

3. Dotknij „Zablokuj tego rozmówcę”. Twój iPhone poprosi Cię o potwierdzenie Twojej decyzji. Gdy to zrobisz, wybrany numer telefonu zostanie dodany do Twojej „listy zablokowanych”.

Po zablokowaniu dzwoniącego możesz usłyszeć pojedynczy dzwonek, zanim telefon iPhone przekaże połączenie na pocztę głosową. Ponadto nie będziesz już widzieć zablokowanego numeru w ostatnich połączeniach.

2. Zablokuj numer na iPhonie za pomocą aplikacji ustawień

Możesz także zablokować numer na iPhonie za pomocą aplikacji Ustawienia. Pamiętaj, że aby ta metoda działała, musisz mieć te numery zapisane w aplikacji Kontakty.

1. Uruchom aplikację Ustawienia. Przewiń w dół, aż zobaczysz zieloną ikonę telefonu. Dotknij tej ikony, aby wyświetlić listę dodatkowych funkcji.

2. Wybierz „Zablokowane kontakty”. Jeśli jeszcze nikogo nie zablokowałeś, powinieneś zobaczyć opcję dodania nowego wpisu. Jak zobaczysz tuż pod tą opcją, iOS obsługuje teraz blokowanie numerów telefonów, wiadomości, e-maili i połączeń FaceTime.

Zablokuj numer iPhone'a za pomocą aplikacji ustawień

3. Dotknij „Dodaj nowy”, a następnie przewiń kontakty, aby wybrać numer, który chcesz zablokować. Gdy to zrobi, Twój iPhone od razu zacznie blokować dodany numer.

Czytać  11 alternatyw dla WhatsApp, które naprawdę szanują Twoją prywatność

3. Blokuj tylko nieznane połączenia

Wreszcie jest też trzecia opcja, która pozwala uciszyć tylko nieznanych rozmówców. Może to być przydatna funkcja, jeśli odbierasz dużo telefonów od agencji marketingowych, a nawet robocallów. Możesz zakończyć te połączenia, korzystając z niedawno wprowadzonej funkcji iOS.

1. Uruchom aplikację Ustawienia. Przewiń w dół i wybierz „Telefon”.

2. Wybierz opcję „Wycisz nieznane połączenia”.

3. Na koniec przełącz przełącznik obok „Wycisz nieznane połączenia”. Jest to!

Zablokuj numer iPhone'a Wycisz nieznanych rozmówców

Od tego momentu połączenia z nieznanych numerów będą trafiać bezpośrednio na Twoją pocztę głosową. W takim przypadku, nawet jeśli nie słyszysz dzwonienia telefonu, nieznane połączenie zobaczysz w zakładce „Ostatnie” aplikacji Telefon.

Kończący się

Teraz, gdy nauczyłeś się blokować numer na iPhonie, aby uzyskać więcej zasobów na iPhonie, sprawdź, jak nagrywać rozmowy telefoniczne za pomocą iPhone’a oraz jak filtrować i blokować połączenia automatyczne.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?