Jak zablokować kanały wideo YouTube

Jak zablokować kanały wideo YouTube

YouTube udoskonalił się przez lata, wybierając dla nas treści na podstawie naszych nawyków oglądania. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: nie jest tak dobry w uzdrawianiu jak istota ludzka, a niektóre z nich są prawdopodobnie celowe, aby przeklikiwał największą bazę wideo w Internecie. Aby zablokować kanały YouTube, musisz grać poza regułami YouTube i użyć fajnej aplikacji innej firmy, która Ci pomoże.

Video Blocker for YouTube nie tylko bezpośrednio blokuje kanały, ale także zapewnia kontrolę nad typami kanałów, które pojawią się na Twoim YouTube w przyszłości. Oto nasz przewodnik, jak z niego korzystać, a także kilka innych wskazówek, jak zapobiegać wyświetlaniu niechcianych filmów na stronie głównej.

Wstrzymaj historię oglądania lub skorzystaj z trybu „incognito” w YouTube

Zanim przejdziemy do bardziej skomplikowanych metod blokowania treści w YouTube, dajmy ukłon w stronę tej łatwo przeoczonej funkcji. Wprowadzony w 2018 roku tryb „Incognito” YouTube działa zarówno na smartfonach, jak i komputerach, ale metoda jest nieco inna dla każdego. Zasadniczo ta funkcja uniemożliwi YouTube śledzenie tego, co oglądasz, co z kolei uniemożliwi wysyłanie kanałów na ekran główny.

Aby to zrobić na PC, kliknij ikonę menu z trzema liniami w lewym górnym rogu -> Historia, a następnie po prawej stronie ponownie kliknij „Wstrzymaj historię oglądania” i „Wstrzymaj”. Aby ponownie aktywować historię oglądania, musisz wrócić do tego ekranu.

Jak zablokować kanały YouTube Wstrzymaj historię oglądania

Na smartfonach kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu, a następnie Ustawienia -> Historia i prywatność i dotknij suwaka „Wstrzymaj historię oglądania”.

Kontroluj, co pojawia się na Twojej stronie głównej YouTube

Po pierwsze, warto wypróbować wewnętrzną metodę przynajmniej częściowego blokowania filmów z YouTube. Na Twojej stronie głównej YouTube wyświetlane są wszystkie rodzaje filmów, które Twoim zdaniem Cię interesują, od ostatnio przesłanych na regularnie odwiedzanych kanałach po „polecane” filmy na podstawie Twoich nawyków oglądania, ale mogą to być filmy, których nie chcesz… absolutnie.

Aby zapobiec wyświetlaniu filmów z niektórych kanałów w zalecanym kanale, kliknij ikonę menu z trzema kropkami obok tytułu filmu na stronie głównej YouTube (jest niewidoczna, dopóki nie najedziesz kursorem na odpowiedni obszar) , a następnie kliknij „Nie jestem zainteresowany.”

Czytać  Jak udostępnić swój kalendarz Google innym?

jak-zablokować-youtube-kanał-ikona-menu

Następnie możesz wybrać różne powody, dla których nie jesteś zainteresowany filmem, w tym opcję „Nie interesuje mnie ten kanał”. Jeśli wybierzesz tę opcję, filmy z tego kanału nie będą się już pojawiać w zalecanym kanale.

polecane-jak-zablokować-kanały-z-youtube-feed-

Pamiętaj, że nie zapobiega to wyświetlaniu kanału w wynikach wyszukiwania, tylko na Twojej stronie głównej YouTube. Jeśli chcesz bezpośrednio blokować kanały, możesz pójść o krok dalej.

Jak zablokować kanały YouTube

Nie mogę znaleźć żadnego niezawodnego sposobu na całkowite zablokowanie kanału YouTube w aplikacji YouTube na smartfony. Jednak na pulpicie możesz skorzystać z rozszerzenia Video Blocker, aby Chrom, Firefox Tak Opera do blokowania filmów i kanałów.

To rozszerzenie pozwala całkowicie zablokować wszystkie filmy z określonego kanału lub typu filmu i uczynić je całkowicie niedostępnymi, tak jakby nigdy nie zostały przesłane do YouTube. Nie pojawią się jako rekomendacje, a nawet wyszukiwanie nazw kanałów nie pokaże żadnych wyników.

Blokuj kanały za pomocą Video Blocker

W celach demonstracyjnych użyjemy rozszerzenia w Chrome, chociaż te same instrukcje będą dotyczyć również Firefoksa i Opery. Podstawowy proces blokowania jest prosty; Gdy tylko zobaczysz film z kanału, który Ci się nie podoba, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zablokuj filmy z tego kanału”. Co powinien Zrób to. Wszystkie filmy na tym kanale zostaną natychmiast usunięte z Twojego widoku.

Blokuj-YouTube-Kanały-Blokowanie-wideo

Jednak kiedy sami to przetestowaliśmy, przy pierwszym użyciu powyższej metody nie zadziałało to u nas.

Alternatywną metodą korzystania z funkcji Video Blocker jest kliknięcie ikony rozszerzenia Video Blocker w przeglądarce Chrome, a następnie kliknięcie „Lista zablokowanych”. Tutaj możesz zarządzać wszystkimi zablokowanymi filmami. Przejdź do „Dodaj nowy” na lewym panelu, aby ręcznie dodać kanały do ​​listy zablokowanych. Kiedy zrobiliśmy to po raz pierwszy, wydawało się, że odblokowaliśmy metodę kliknięcia prawym przyciskiem myszy, którą opisaliśmy powyżej.

how-to-block-youtube-channel-video-blocklist-blocklist-x

Zarządzaj swoją listą bloków

Gdy znajdziesz się w menu Video Blocker, istnieje kilka opcji, z którymi możesz się bawić. Na przykład podczas dodawania nowego filmu do zablokowania zobaczysz trzy różne opcje w menu rozwijanym „Typ”. To właśnie mają na myśli.

Czytać  Jak połączyć Spotify z kontem Discord

jak-zablokowac-kanal-youtube-bloker-filmu-dodaj-nowy

  • Element kanału: Gdy ta opcja jest zaznaczona, musisz podać dokładną pełną nazwę kanału (z uwzględnieniem wielkości liter), w którym chcesz blokować filmy. Lepiej skopiować/wkleić nazwę kanału, ale można też wpisać ją samodzielnie.
  • Dzika karta: Działa to tak samo jak opcja „Channel Element”, ale nie jest rozróżniana wielkość liter. Każde słowo wpisane tutaj zostanie przeszukane, a kanał zostanie zablokowany, jeśli słowa będą pasować. Ta opcja jest idealna do blokowania wielu kanałów tego samego typu.
  • Słowo kluczowe: Ta opcja odfiltrowuje wszystkie filmy zawierające określone słowo kluczowe (bez rozróżniania wielkości liter). Wystarczy wpisać słowo kluczowe, a Video Blocker odfiltruje wszystkie rekomendacje i wyszukiwania zawierające to słowo w dowolnej kolejności.

Możesz także dodać hasło do Video Blocker, aby uniemożliwić innym użytkownikom dodawanie lub usuwanie kanałów z listy zablokowanych. Ta funkcja nie jest jednak dostępna w przeglądarkach Firefox i Opera i można jej używać tylko w przeglądarce Chrome.

Kliknij ikonę rozszerzenia Video Blocker i wybierz „Opcje”.

jak-zablokować-opcje-blokowania-filmu-youtube-kanał

W menu Video Blocker kliknij „Bezpieczeństwo” na lewym panelu, a zobaczysz opcję ustawienia hasła. Należy zauważyć, że nie przeszkodzi to komuś w usunięciu rozszerzenia Video Blocker, ale jeśli je usunie, będziesz przynajmniej wiedział, że ktoś próbował wyświetlić zablokowaną przez Ciebie zawartość.

jak-zablokować-youtube-kanał-bloker-filmu-zmiana-hasła-2

Oprócz ochrony, Video Blocker umożliwia również eksportowanie i importowanie listy blokowania, dzięki czemu można korzystać z rozszerzenia na dowolnym komputerze bez utraty listy blokowania.

jak-zablokować-youtube-kanał-bloker-wideo-import-eksport

Wniosek

Video Blocker działa najlepiej w rękach rodziców próbujących chronić swoje dzieci przed nieodpowiednimi treściami, chociaż może być również używany do blokowania denerwujących rekomendacji z kanałów, które im się nie podobają. Jeśli znasz podobne rozwiązanie dla smartfonów, podziel się nim z nami w komentarzach poniżej.

Ten artykuł został po raz pierwszy opublikowany w 2017 roku i został zaktualizowany w maju 2019 roku.

Czy ten artykuł jest przydatny?