Jak wyświetlić rozmazany tekst na stronach internetowych?

Unblur Website Featured Image

Jeśli podczas przeglądania natkniesz się na blok rozmazanego tekstu, nie musisz odwracać się plecami do rozczarowania lub impulsywnie płacić za subskrypcję. Możesz usunąć rozmycie tekstu jedną z poniższych metod i poświęć trochę czasu na ocenę, czy naprawdę chcesz zapisać się do treści.

Dlaczego strony internetowe zamazują treść?

Strony internetowe zamazujące tekst to powszechna praktyka polegająca na utrzymywaniu treści wyłącznie dla członków i płacących subskrybentów. Nie wszystkie witryny, które to robią, wymagają płacenia za subskrypcję, aby przeczytać treść, którą zamazują. Niektórzy po prostu chcą, abyś upuścił swój adres e-mail lub zarejestrował się w celu uzyskania bezpłatnego członkostwa lub bezpłatnego okresu próbnego. Inne umożliwiają również przeglądanie ograniczonej ilości treści, zanim pojawi się paywall.

Jak odblokować tekst na stronie internetowej

Jeśli potrzebujesz trochę więcej czasu lub trochę więcej przykładowych treści, aby podjąć decyzję, zanim zdecydujesz się na rejestrację lub płatną subskrypcję, jest to przydatne, jeśli wiesz, jak wyświetlić podgląd ukrytego tekstu.

Pamiętaj, że nie gwarantujemy, że poniższe metody będą działać na wszystkich stronach internetowych. Powinny być również używane tylko do oceny, czy konieczne jest członkostwo lub subskrypcja. Nie zgadzamy się na omijanie żadnego paywalla, który wspiera dziennikarstwo. Jeśli nie chcesz używać swojego adresu e-mail do tworzenia konta, zalecamy użycie jednorazowego adresu e-mail lub usługi takiej jak BugMeNot.

1. Użyj Tłumacza Google jako proxy do przeglądania ukrytego tekstu

tłumacz Google to realne narzędzie do usuwania rozmycia tekstu na stronie internetowej. Użyj go, aby wyświetlić pełną i przetłumaczoną wersję strony internetowej z zamazaną treścią. Oto jak:

 1. Otwórz stronę internetową z tekstem, który chcesz usunąć.
 2. Skopiuj adres URL strony.
Odblokuj płatną stronę internetową
 1. Przejdź do Tłumacza Google i wklej adres URL w polu po lewej stronie.
 2. Kliknij adres URL, który pojawi się w prawym polu. (Jeśli wolisz czytać treść w języku innym niż angielski, wybierz język z opcji wymienionych powyżej tego pola, a następnie kliknij odświeżony adres URL).
Unblur Website Tłumacz Google

Powinieneś zostać przekierowany do nowej zakładki zawierającej niezamazaną wersję strony internetowej.

Unblur Website Strona Tłumacza Google

2. Wyświetl migawkę w archiwum internetowym

Archiwum internetoweWayBack Machine to bezpłatne narzędzie, w którym każdy może zapisywać i wyszukiwać wersje stron internetowych. Narzędzie indeksuje również sieć i archiwizuje strony z pamięci podręcznej. Użyj go, aby wyszukać zapisane wersje artykułu płatnego, jeśli są dostępne.

 1. Skopiuj adres URL strony z zamazaną treścią, którą chcesz wyświetlić.
Unblur WWW Paywall 2
 1. Przejdź do archiwum internetowego i wklej adres URL do paska wyszukiwania WayBack Machine, aby sprawdzić, czy strona została zarchiwizowana.
Unblur WWW Archiwum internetowe
 1. Wybierz wersję strony, którą chcesz wyświetlić. Aby uzyskać najnowszą zawartość, wybierz najnowszą zarchiwizowaną wersję na podstawie daty i godziny. Dostępne wersje archiwalne zaznaczono na kalendarzu niebieskimi kółkami.
Unblur Website Internet Archive Wayback Machine

Powinieneś zostać przekierowany do wybranej zarchiwizowanej wersji, w której możesz zobaczyć rozmytą treść.

Unblur Website Archiwum internetowe Wayback Machine Archive

3. Otwórz stronę z wyszukiwarki Google

Niektóre witryny oferujące subskrybentom treści premium umożliwiają odwiedzającym niepłacącym wyświetlenie pełnej treści linku, w który kliknęli w wynikach wyszukiwania Google, aby zwiększyć ruch. Jeśli jednak użyjesz tej metody, możesz tylko wyświetlić zawartość klikniętego adresu URL strony, a gdy wejdziesz głębiej w witrynę, natkniesz się na paywall. Oto jak ominąć to ograniczenie:

 1. Skopiuj tytuł strony zawierającej zamazany tekst, który chcesz wyświetlić, i wklej go w wyszukiwarce Google. (Najedź kursorem na kartę strony, a zobaczysz tytuł strony.) Jeśli nie możesz zaznaczyć i skopiować tytułu strony, wpisz go ręcznie.
Unblur Website Wyszukiwarka Google

Aby uzyskać dokładniejsze wyniki wyszukiwania, wpisz nazwę witryny na końcu lub na początku zapytania.

Unblur Website Wyszukiwarka Google
 1. Kliknij wynik z tym samym adresem URL strony, co strona, którą chcesz usunąć.
Odblokuj witrynę w wynikach wyszukiwania Google

Cała strona powinna być teraz dostępna do przeglądania.

Witryna Unblur Otwarto wyszukiwarkę Google

4. Zobacz zamazaną zawartość za pomocą funkcji sprawdzania elementu

Narzędzie Sprawdź lub Sprawdź element jest dostępne we wszystkich przeglądarkach internetowych na komputery stacjonarne. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy stronę, którą chcesz sprawdzić, a powinieneś zobaczyć „Sprawdź” lub „Sprawdź element” w menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Unblur Sprawdź witrynę

Za pomocą narzędzia Inspect można wyświetlać i edytować kod źródłowy witryny, HTML, CSS, JavaScript i pliki multimedialne. Wszelkie wprowadzone zmiany są widoczne w czasie rzeczywistym na „sprawdzanej” stronie. Ta funkcja umożliwia odblokowanie tekstu na niektórych stronach internetowych. Oto jak z niego korzystać:

 1. Na stronie, którą chcesz usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu i wybierz „Sprawdź” lub „Sprawdź element”. Sekcja Sprawdź powinna pojawić się po prawej stronie lub na dole okna przeglądarki.
Sekcja Unblur Website Kontroli
 1. Wybierz wiersz kodu, który odnosi się do ukrytej zawartości. Upewnij się, że wybrałeś element nadrzędny, tj. ten, który obejmuje wszystkie małe elementy, które tworzą bloker. Na wybranej przez nas stronie szukamy linii zaczynającej się od „
Unblur Website Sprawdź kod Paywall
 1. Po znalezieniu właściwej linii kliknij ją prawym przyciskiem myszy i kliknij „Usuń element” w menu kontekstowym. Spowoduje to usunięcie elementu blokującego na stronie.
Unblur Website Sprawdź Paywall Code Usuń
 1. Następny wiersz kodu, który musisz zmodyfikować, zaczyna się od „” W tym wierszu zlokalizuj style=”przepełnienie: ukryte;” kod.
Unblur Website Sprawdź kod Paywall Edytuj
 1. Kliknij ten fragment prawym przyciskiem myszy i wybierz „Edytuj atrybut”. Zmień wartość atrybutu z „ukryty” na „widoczny” i naciśnij Wchodzić klucz.
Czytać  Jak wyłączyć „Wideo wstrzymane. Kontynuować oglądanie?” W tej chwili
Unblur Website Inspect Paywall Code Edytuj atrybut

Ta akcja działa na rozmytej treści za blokerem i sprawia, że ​​jest ona widoczna.

Unblur Sprawdź witrynę Unblurred

Kilka rzeczy do zapamiętania

W niektórych przeglądarkach narzędzie Inspect może nie być widoczne, jeśli nie włączono wcześniej korzystania z narzędzi programistycznych. Poszukaj menu „Rozwiń” lub podobnego, aby sprawdzić, czy te narzędzia są aktywne.

Ponadto nazwy elementów blokujących i rozmytych treści na stronie różnią się w zależności od witryny. Atrybut stylu nie zawsze może być wyświetlany jako „przelewowy”. Może pojawić się jako „widoczność: ukryta,” “filtr:rozmycie,” albo coś innego. Będziesz potrzebować trochę prób i błędów, aby znaleźć odpowiednie fragmenty kodu, które musisz zmodyfikować lub usunąć. Jeśli się zepsujesz, odśwież stronę, aby zacząć od nowa.

5. Przełącz na tryb czytnika

Większość nowoczesnych przeglądarek oferuje tryb „czytnika”, który usuwa bałagan na stronach internetowych, taki jak reklamy i inne elementy rozpraszające uwagę. Nazywa się to trybem czytnika w przeglądarce Chrome i widokiem czytnika w przeglądarkach Firefox i Safari. Ten tryb umożliwia wyświetlanie niewyraźnych lub płatnych treści na niektórych stronach internetowych. Jest to funkcja opcjonalna w niektórych przeglądarkach, więc musisz ją włączyć, zanim będzie można użyć jej do usunięcia rozmycia tekstu.

Aby włączyć tryb czytnika w Google Chrome:

 1. Otwórz nową kartę i wpisz chrome://flagi w pasku adresu.
 2. W sekcji „Eksperymenty” poszukaj „Włącz tryb czytnika” i zmień jego stan na „Włączony” z menu rozwijanego po prawej stronie. Uruchom ponownie Google Chrome, aby zastosować zmiany.
Tryb czytnika stron internetowych Unblur

Po ponownym uruchomieniu powinieneś zobaczyć ikonę trybu czytnika na pasku adresu.

Odblokuj ikonę trybu czytnika stron internetowych

Teraz przejdź do strony internetowej z zamazaną treścią, którą chcesz zobaczyć, i kliknij ikonę trybu czytnika. Powinna przejść do niezamazanej i wolnej od rozpraszania się wersji strony.

Unblur Tryb czytnika stron internetowych Unblurred

Często Zadawane Pytania

1. Czy odblokowanie strony internetowej jest legalne?

Rozmycie strony internetowej nie jest nielegalne, jeśli korzystasz z powyższych metod i nie zamierzasz kopiować, rozpowszechniać ani wykorzystywać zamazanych treści do celów komercyjnych. Możliwość podjęcia kroków prawnych zależy również od kraju, w którym się znajdujesz. Możesz być ukarany grzywną za obejście paywalla lub otrzymać powiadomienie o naruszeniu ustawy DMCA. Twój adres IP może również znajdować się na czarnej liście.

Czytać  Jak udostępnić ekran w Discord na urządzeniach mobilnych i komputerze?

2. Czy usuwanie rozmycia tekstu na stronie jest etyczne?

Nie jest etyczne usuwanie rozmycia tekstu, do którego można uzyskać dostęp tylko pod pewnymi warunkami, takimi jak rejestracja członkostwa lub opłacenie subskrypcji.

3. Czy mogę odwrócić niezamazany tekst?

Raczej. W przypadku korzystania z Tłumacza Google, archiwum internetowego i wyszukiwarki Google do usuwania rozmycia tekstu nie ma potrzeby przywracania nierozmytej treści. Po prostu zamknij daną stronę. W przypadku narzędzia Inspekcja odwróć niezamazany tekst, odświeżając stronę. W trybie czytnika kliknij ikonę trybu czytnika, aby ponownie ukryć zawartość płatną.

Kredyt obrazu: Sean MacEntee przez Flickr

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej