Jak wyświetlić procent baterii na iPhonie

Jak wyświetlić procent baterii na iPhonie

Apple zawsze było bardzo nieugięte w kwestii tego, jak wyświetla aktualny stan naładowania baterii iPhone’a. Jak już wiesz, w prawym górnym rogu iOS znajduje się wszechobecna ikona baterii. Jednak dzięki iOS 14 jest teraz więcej sposobów weryfikacji tych informacji. Porozmawiajmy o tym, jak wyświetlić procent baterii na iPhonie, zamiast tylko ikony.

Zanim się zagłębisz, kilka pomocnych wskazówek. W tej chwili istnieje kilka sposobów na pokazanie procentu baterii na iPhonie: Control Center, opcja dostępna tylko w iOS 14 (widżet). Oczywiście możesz również zaufać Siri. Poniższe instrukcje dotyczą każdego iPhone’a, o ile działa na nim iOS 14.0 lub nowszy.

1. Pokaż procent baterii za pomocą Centrum sterowania

Zaczynając od najprostszego sposobu wyświetlania procentu baterii na iPhonie, spójrzmy na korzystanie z Centrum sterowania.

1. Przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu iPhone’a. Pojawi się siatka ikon, przycisków i elementów sterujących.

Iphone 12 procent otwarcia centrum sterowania baterii

2. Spójrz na prawy górny róg swojego Centrum sterowania. Tuż obok ikony baterii będzie wyświetlany procent pozostałej baterii telefonu.

3. Aby wyjść z Centrum sterowania, przesuń palcem w górę z dowolnego miejsca na ekranie smartfona. Możesz też przesunąć palcem od dołu ekranu, tak jakbyś wracał do ekranu głównego.

Iphone 12 Centrum kontroli procentu baterii otwarte

Nie musisz nawet całkowicie otwierać Centrum sterowania. Przesuń palcem od prawego górnego rogu ekranu urządzenia, ale tym razem nie otwieraj go do końca. Gdy pojawi się Centrum sterowania, zobaczysz procent baterii iPhone’a.

2. Korzystanie z widżetu baterii

Jak zapewne wiecie, iOS 14 to ogromna zmiana w wyglądzie systemu operacyjnego. Dzięki widżetom możesz teraz uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat konkretnych aplikacji. I tak, jest też nowy widżet baterii. Oto jak z niego korzystać.

1. Wejdź w tryb „jiggle” na swoim iPhonie. Kliknij i przytrzymaj dowolne czarne miejsce na ekranie głównym. (Może to być dowolna strona na ekranie głównym).

Iphone 12 procent baterii dodając widget baterii

2. Gdy ikony zaczną się poruszać, w lewym górnym rogu pojawi się ikona „+”. Dotknij tej ikony, a pojawi się selektor widżetów.

Czytać  Do czego służy Bluetooth? 7 zastosowań technologii bezprzewodowej

3. Przewiń w dół, aż zobaczysz listę dostępnych widżetów. Dotknij „Baterie”, a otworzy się kolejne okno. Do wyboru będą trzy różne style i rozmiary, wybierz żądaną opcję i dotknij „Dodaj widżet”. Zauważ, że mniejszy widżet baterii nie pokazuje procentu baterii, podczas gdy pozostałe dwa widżety tak.

Dodano widżet procentowej baterii dla iPhone'a 12

4. Na koniec możesz zmienić położenie nowo dodanego widżetu. Gdy będziesz zadowolony z tego, jak wszystko wygląda, dotknij Gotowe. Jest to!

3. Zapytaj Siri

Wreszcie jest jeszcze jeden sposób wyświetlania procentu baterii na iPhonie. W dowolnym momencie możesz zapytać Siri, co jest przydatne, jeśli chcesz szybko znaleźć te informacje.

Pamiętaj, że możesz zadzwonić do Siri, naciskając i przytrzymując boczny przycisk. (Powinieneś zobaczyć ikonę Siri na ekranie.) A jeśli włączyłeś „Hej Siri” w „Ustawienia -> Siri i wyszukiwanie”, możesz po prostu powiedzieć „Hej Siri”, a następnie poprosić o baterię telefonu.

Mówiąc o pytaniach, które możesz zadać Siri, oto jak możesz je zadać:

  • bębny
  • Procent baterii
  • Stan baterii
  • Jaki jest procent mojej baterii?
  • Ile mi zostało baterii?
Procent baterii iPhone'a 12 z Siri

Kończący się

Oto trzy sposoby wyświetlania procentu baterii na iPhonie. Chociaż nadal cieszymy się Twoją uwagą, chcielibyśmy polecić kilka dodatkowych zasobów, aby w pełni wykorzystać możliwości iPhone’a i iOS 14.

Oto, jak organizować aplikacje na iPhone’a (w pełni wykorzystując nową „Bibliotekę aplikacji”), a oto, co oznaczają różne ikony 5G na iPhonie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?