Jak wyświetlić podgląd linków w Google Chrome

Jak wyświetlić podgląd linków w Google Chrome

Otwieranie wielu stron podczas przeglądania w Chrome na Androida nie było kiedyś idealne. Albo trzeba było przejść do nowej strony, albo skopiować/wkleić link w osobnej zakładce. Na szczęście w ostatniej aktualizacji Google dodał możliwość podglądu hiperłączy w mobilnej przeglądarce Chrome. W tym artykule pokazujemy, jak wyświetlić podgląd linków w Google Chrome zarówno na Androidzie, jak i na komputerze.

Jak wyświetlić podgląd linków w Chrome na Androida

Ta funkcja jest dostępna natywnie w przeglądarce Chrome na Androida, więc nie musisz instalować rozszerzenia ani robić nic innego, aby z niej korzystać. Ta opcja nie tylko pozwala zachować porządek i porządek podczas przeglądania, ale także pozwala upewnić się, że link jest wart kliknięcia i nie przeniesie Cię na stronę, która naprawdę Cię nie interesuje.

Oto jak możesz wyświetlić podgląd linków w Chrome:

1. Otwórz aplikację Chrome na swojej stronie Androida.

2. Przejdź do strony internetowej i znajdź hiperłącze.

Podgląd linku Witryna Chrome Android

3. Przytrzymaj, aż na ekranie pojawi się okno menu.

4. Wybierz opcję „Strona podglądu”.

Podgląd linku Chrome Android Wybierz opcję

5. Mniejsza zakładka otworzy się nad bieżącą stroną na dole ekranu. Przesuń w górę, aby wyświetlić podgląd zawartości łącza bez opuszczania strony, na której się znajdujesz.

Podgląd Linki Karta podglądu Chrome Android

6. Możesz przewijać podgląd, tak jak na zwykłej stronie. Pamiętaj, że nie możesz wyświetlić podglądu innego linku w podglądzie.

Podgląd Linki Widok podglądu Chrome Android

7. Jeśli chcesz przejść do pełnej strony, po prostu dotknij ikony strzałki w prawym górnym rogu. Jeśli zdecydujesz, że link nie jest wart wyszukiwania, naciśnij „X”, aby zamknąć okno i kontynuować przeglądanie oryginalnej strony.

Podgląd linku Chrome Android Otwórz stronę lub zamknij

Jak wyświetlić podgląd linków w Chrome w przeglądarce

Możesz także wyświetlić podgląd linków w Chrome na pulpicie; pamiętaj tylko, że nie jest to funkcja natywna. Otwieranie nowych linków jest znacznie łatwiejsze na komputerze, ale jeśli nadal chcesz je wyświetlić, pamiętaj, że aby to zrobić, musisz zainstalować rozszerzenie w przeglądarce.

Czytać  Jak wyłączyć inteligentną odpowiedź i inteligentne tworzenie w Gmailu

1. Odwiedź Chrome Web Store i wyszukaj Tryb podglądu ezLink.

2. Dotknij przycisku „Dodaj do Chrome”.

Podgląd linku Rozszerzenie instalacji Chrome w przeglądarce

3. Wybierz opcję „Dodaj rozszerzenie”, aby potwierdzić swój wybór.

Podgląd linku Chrome Web Add Extension Browser

4. Po dodaniu rozszerzenia do Chrome możesz zacząć z niego korzystać.

5. Przejdź do strony i znajdź łącze, którego podgląd chcesz wyświetlić.

6. Najedź myszką na link, a powinieneś zobaczyć małą ikonę „EZ” w prawym górnym rogu. Oznacza to, że link można podejrzeć.

Podgląd linków Przycisk podglądu wyszukiwarki Chrome

7. Kliknij „EZ”, a nad bieżącym otworzy się nowe okno z zawartością linku.

Podgląd linków Okno podglądu przeglądarki Chrome

8. Możesz go przewijać tak, jak zwykłą stronę. To, czego nie możesz zrobić, to otworzyć go w nowej karcie lub oknie w przeglądarce. Jedyną opcją jest zamknięcie go, klikając „X” w prawym rogu.

Teraz, gdy wiesz, jak wyświetlać podgląd linków w Google Chrome, możesz sprawdzić najlepsze gry, w które możesz grać bezpośrednio w Chrome. Możesz też dowiedzieć się, jak korzystać z Asystenta Google w przeglądarce Chrome na urządzeniu mobilnym.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?