Jak wyświetlić i wyczyścić historię aktywności na komputerze z systemem Windows?

Windows Store My Activity History Featured

Funkcja Historia aktywności na komputerze z systemem Windows służy do rejestrowania wszystkich czynności, które wykonujesz w systemie. Śledzi aplikacje i usługi, z których korzystasz, otwierane pliki i przeglądane witryny, aby zapewnić bardziej spersonalizowane doświadczenia i trafne sugestie.

Chociaż Historia aktywności ma swoje zastosowania, ze względu na ochronę prywatności wielu użytkowników może chcieć wyłączyć tę funkcję. Ten post będzie dalej demonstrować, jak przeglądać, czyścić, a nawet całkowicie wyłączać historię aktywności na komputerze z systemem Windows.

Przeglądanie historii aktywności w systemie Windows

Aby wyświetlić historię aktywności w systemie Windows, wykonaj następujące kroki:

 1. Na komputerze przejdź do „Start -> Ustawienia”. Alternatywnie użyj Wygrać + I skrót klawiaturowy, aby przejść bezpośrednio do „Ustawień” w systemie Windows.
 2. Kliknij opcję „Prywatność”. W systemie Windows 11 zamiast tego poszukaj „Prywatność i bezpieczeństwo”.
Ustawienia systemu Windows Prywatność 3
 1. Wybierz „Historia aktywności” po lewej stronie ekranu.
Ustawienia Windows Historia aktywności
 1. Kliknij link „Zarządzaj danymi aktywności na moim koncie Microsoft”. Spowoduje to przejście do strony logowania do konta Microsoft w domyślnej przeglądarce.
Ustawienia Windows Zarządzaj moim kontem Microsoft
 1. Zaloguj się na swoje konto Microsoft.
 1. Ekran komputera wyświetli całą historię aktywności w różnych typach danych (aplikacje, głos, wyszukiwanie, przeglądanie, multimedia i lokalizacja). Kliknij strzałki listy rozwijanej, aby wyświetlić szczegółowo zawartość każdej kategorii danych.
Ustawienia Windows Wyświetl historię aktywności

Czyszczenie historii aktywności w systemie Windows

Wyczyszczenie historii aktywności komputera jest dość łatwe. Oto co robić.

 1. Przejdź do „Historii aktywności”, tak jak pokazaliśmy powyżej.
 2. Przewiń w dół do „Wyczyść historię aktywności” i kliknij przycisk „Wyczyść” poniżej. Spowoduje to wyczyszczenie całej historii aktywności na komputerze dla konta, którego aktualnie używasz.
Ustawienia systemu Windows Wyczyść historię aktywności

Wyłączanie historii aktywności na komputerze

Niektórzy użytkownicy mogą zdecydować się na wyłączenie śledzenia aktywności ze względu na ochronę prywatności. Z drugiej strony możesz pozostawić tę funkcję włączoną i po prostu wyłączyć opcję wysyłania historii aktywności na swoje konto Microsoft, aby uzyskać dostęp na innych urządzeniach.

 1. W sekcji „Historia aktywności” odznacz pole „Przechowuj moją historię aktywności na tym urządzeniu”. W wersjach starszych niż Windows 10 lub 11 to ustawienie nosi nazwę „Pozwól systemowi Windows zbierać moje działania z tego komputera”.
 2. Po dezaktywacji tego ustawienia nie będzie można korzystać z żadnych funkcji na urządzeniu wymagających historii aktywności. Nie wpływa to jednak na historię przeglądania w Microsoft Edge.
Ustawienia systemu Windows Przechowuj historię mojej aktywności na tym urządzeniu
 1. Aby przestać wysyłać historię aktywności swojego konta służbowego lub szkolnego do firmy Microsoft, odznacz Pole „Wyślij moją historię aktywności do firmy Microsoft”. W wersjach starszych niż Windows 10 to ustawienie nosi nazwę „Pozwól systemowi Windows synchronizować moje działania z tego komputera z chmurą”.
Ustawienia systemu Windows Wyślij moją historię aktywności do firmy Microsoft 1

Często Zadawane Pytania

Czy moja historia aktywności jest przechowywana w innym miejscu poza komputerem?

Jakie funkcje systemu Windows wymagają Twojej Historii aktywności?

Niektóre funkcje systemu Windows wymagają dostępu do historii aktywności, aby oferować pełną funkcjonalność. Na przykład po włączeniu tej funkcji firma Microsoft będzie mogła śledzić Twoje działania i wyświetlać je na Twojej osi czasu. W związku z tym załóżmy, że pracowałeś nad prezentacją PowerPoint, ale musiałeś wyjść, zobaczysz aktywność PowerPoint na swojej osi czasu po powrocie do komputera. Inne funkcje śledzenia aktywności systemu Windows obejmują historię przeglądania Microsoft Edge, historię wyszukiwania Bing, wyszukiwania głosowe Cortana i historię danych „Twoja lokalizacja”.

Czy mogę dostosować inne ustawienia prywatności na moim komputerze?

TAk. Możesz dostosować każdą funkcję wymienioną w ustawieniach „Prywatność” komputera. Na przykład możesz „Pozwól systemowi Windows poprawić wyniki uruchamiania i wyszukiwania, śledząc uruchamianie aplikacji”. Ale jeśli nie czujesz się z tym naprawdę komfortowo, możesz po prostu wyłączyć tę funkcję. Innym interesującym ustawieniem „Prywatność”, które należy rozważyć, jest funkcja „Personalizacja pisma odręcznego i pisania”. Po włączeniu ta funkcja będzie korzystać z Twojej historii pisania w celu wybrania lokalnego słownictwa, które zapewnia bardziej spersonalizowane sugestie dotyczące pisania. Aby dodatkowo chronić swoje dane osobowe i zapewnić sobie bezpieczeństwo w Internecie, możesz również zapoznać się z tą listą rozszerzeń zabezpieczeń i prywatności.

Kredyt obrazu: Unsplash Wszystkie zrzuty ekranu autorstwa Tayo Sogbesan

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej