Jak wyłączyć porty USB w systemie Windows 10

Jak wyłączyć porty USB w systemie Windows 10

Jeśli Twój komputer jest używany przez wiele różnych osób, na przykład komputer współużytkowany w miejscu pracy, może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, jeśli ludzie będą mogli z łatwością podłączać do niego urządzenia USB przez cały czas. Niezależnie od tego, czy właściciel pamięci USB o tym wie, czy nie, jego urządzenie może zawierać niezabezpieczone pliki, a im więcej osób może swobodnie korzystać z portów USB, tym jest mniej bezpieczne.

Wyłączenie napędów USB komputera może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa plików, a proces jest łatwiejszy niż myślisz. Istnieje kilka metod do wyboru, więc jeśli jedna nie działa, zawsze możesz wypróbować inną.

Jak wyłączyć / włączyć napęd USB za pomocą rejestru

Jeśli chcesz spróbować wyłączyć dysk USB za pomocą rejestru, wpisz „uruchom” w polu wyszukiwania (może jednak najpierw zajrzyj do naszego przewodnika, jak wykonać kopię zapasową rejestru). Kiedy się pojawi, wpisz regediti powinien pojawić się edytor rejestru. Przejdź do następującego katalogu w Edytorze rejestru:

Wyłącz porty USB Windows 10 Usbstor

W prawym okienku kliknij dwukrotnie „Start”, aby otworzyć pole „Edytuj DWORD (32-bitowy)”.

Dane wartości zostaną domyślnie ustawione na „3”. Aby wyłączyć nośnik USB, zmień „Dane wartości” na „4” i kliknij OK.

Wyłącz porty USB Windows 10 Edit Dword

Aby (ponownie) włączyć pamięć USB, zmień dane wartości z powrotem na „3”, a pamięć USB zostanie ponownie włączona.

Użyj Menedżera urządzeń, aby wyłączyć porty USB

Wyłączenie portów USB za pomocą Menedżera urządzeń jest również dość proste. Kliknij prawym przyciskiem myszy menu Start i kliknij „Menedżer urządzeń”. Kiedy pojawi się okno, kliknij Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej. (To ostatnia opcja na liście). Możesz także wybrać opcję odinstalowania dysku USB, a gdy ktoś włoży USB, system Windows nie będzie w stanie znaleźć sterowników.

kontroler USB

Wyłącz pamięć USB za pomocą Edytora zasad grupy

Aby wyłączyć pamięć USB za pomocą Edytora zasad grupy, otwórz „Uruchom”. Po otwarciu wpisz gpedit.msc. W lewym okienku kliknij „Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> System -> Dostęp do wymiennej pamięci masowej”.

wymienny przez USB

Kliknięcie „Uzyskaj dostęp do pamięci wymiennej” spowoduje wyświetlenie nowych opcji w prawym okienku. Znajdź i kliknij opcje „Dyski wymienne: odmów dostępu do wykonywania”, „Dyski wymienne: odmów dostępu do odczytu” i „Dyski wymienne: odmów dostępu do zapisu”.

usb-deny

Kliknij każdy z nich, aby je skonfigurować. Po kliknięciu powinno pojawić się okno z nazwą opcji. Po lewej stronie będą dostępne trzy opcje: Nieskonfigurowane, Włączone i Wyłączone.

Czytać  Co się stanie, jeśli nie aktywujesz systemu Windows?

Kliknij „Włączone”, aby je wyłączyć. Jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie i zechcesz je ponownie włączyć, wybierz opcję „Nieskonfigurowane” lub „Wyłączone”.

opcje USB

Teraz, gdy Twój system operacyjny jest zabezpieczony przed niechcianymi urządzeniami USB, co dalej? Możesz nauczyć się naszej sztuczki planowania uruchamiania i zamykania systemu w systemie Windows 10. Dowiedz się również, jak przezwyciężyć błąd kopiowania i wklejania niedziałający na komputerze.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?