Jak wyłączyć czas przed ekranem na swoim iPhonie?

Jak wyłączyć czas przed ekranem na swoim iPhonie?

Czas przed ekranem nie jest jedyną aplikacją, która pomaga w walce z cyfrowym uzależnieniem, ale jest jedną z najbardziej znanych. Jednak dla niektórych użytkowników jego użycie przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego możesz chcieć wyłączyć czas ekranu iPhone’a i jak to zrobić.

Dlaczego miałbyś wyłączyć czas ekranu swojego iPhone’a?

Wielu użytkowników iPhone’a dodało funkcję Czas przed ekranem jako widżet do swojego ekranu głównego, dzięki czemu dostęp jest tak prosty, jak przesunięcie w lewo, nawet gdy ekran jest zablokowany. W niektórych przypadkach niektórzy ludzie mogą robić to regularnie w ciągu dnia, jeśli nie mają żadnych powiadomień, na które mogą odpowiedzieć.

Włączenie czasu na ekranie może również skłonić niektórych użytkowników do kompulsywnego sprawdzania, czy się poprawili. Obsesja na punkcie skrócenia czasu spędzanego na ekranach czasami ironicznie prowadzi nas do spędzania na nich więcej czasu. A jeśli użytkownicy zobaczą, że ich czas na ekranie nie jest tak niski, jak oczekiwano, mogą czuć się zarówno winni, jak i wstyd.

Jak wyłączyć czas przed ekranem

Jeśli zdecydowałeś się zmniejszyć użycie iPhone’a, nie używając funkcji Czas przed ekranem, wyłączenie go nie jest zbyt trudne. Poniżej znajdują się kroki, które musisz podjąć, aby to zrobić.

1. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do „Czas przed ekranem”. Przewiń na dół ekranu.

2. Dotknij przycisku „Wyłącz czas przed ekranem”.

3. Twój iPhone poprosi Cię o potwierdzenie Twojej decyzji. Ponownie wybierz opcję „Czas wył. ekranu”, a funkcja wyłączy się.

Jeśli chcesz później cofnąć swoją decyzję, możesz ponownie uzyskać dostęp do funkcji Czas przed ekranem za pośrednictwem aplikacji Ustawienia i kliknąć „Aktywuj Czas przed ekranem”.

Jak usunąć czas na ekranie z widżetów

Może się również okazać, że od czasu do czasu sprawdzanie aplikacji Czas przed ekranem na iPhonie jest pomocne, ale prawdziwym problemem jest posiadanie jej jako widżetu. Jeśli tak jest, nie obawiaj się, ponieważ usunięcie widżetu zajmie tylko kilka sekund.

Czytać  6 sposobów na wysłanie wiadomości WhatsApp bez zapisywania numeru

Aby usunąć widżet Pogoda na ekranie, wykonaj następujące czynności:

1. Odblokuj iPhone’a i przesuń palcem w lewo.

2. Kliknij przycisk „Edytuj” u dołu ekranu.

3. Na ekranie widżetu pogody naciśnij „-” w lewym górnym rogu.

4. Gdy pojawi się instrukcja na ekranie, dotknij „Usuń”. Twój iPhone powinien natychmiast usunąć widżet.

Jeśli chcesz cofnąć swoją decyzję, ponownie przewiń w dół do „Edytuj” i wybierz „+” u góry ekranu. Znajdź „Czas na ekranie” i kliknij „Dodaj widżet”, a pojawi się ponownie.

Wyłączenie czasu przed ekranem może pomóc Ci spędzać mniej czasu na telefonie

Za pomocą naszych iPhone’ów możemy śledzić prawie wszystko, od tego, ile kroków robimy, po nasze wzorce snu i ile czasu spędzamy na tych urządzeniach. Chociaż ograniczenie nieświadomego korzystania z telefonu jest korzystne dla Twojej produktywności i zdrowia psychicznego, zbytnie zamartwianie się tym wyrządzi więcej szkody niż pożytku.

Jeśli zwracasz zbyt dużą uwagę na czas ekranu swojego iPhone’a, rozważ wyłączenie aplikacji Czas przed ekranem lub utrudnienie dostępu. Pamiętaj, że Twój telefon jest narzędziem i chcesz, żeby pracował dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?