Jak wyłączyć bibliotekę muzyczną iCloud?

Jak wyłączyć bibliotekę muzyczną iCloud?

Biblioteka muzyczna iCloud to usługa przechowywania muzyki firmy Apple. Dla każdego, kto pobiera lub zapisuje utwory z Apple Music lub iTunes Match, tutaj wszystko łączy się na swoich urządzeniach z systemem iOS. Chociaż podobno działa dobrze na papierze, biblioteka muzyczna iCloud nie zawsze jest jasna i tęcza w praktyce w świecie rzeczywistym. Usługa może być błędna, brakuje okładki albumu lub utwory na żywo są połączone z wersjami studyjnymi. Najgorszy scenariusz jest taki, kiedy muzyka czasami po prostu znika. Na szczęście możesz wyłączyć lub wyłączyć bibliotekę muzyczną iCloud. Jeśli nie znasz kroków, ale jesteś jednym z wielu, którzy chcą wyłączyć tę usługę, czytaj dalej.

Co się stanie, jeśli wyłączysz bibliotekę muzyczną iCloud?

Zanim wyłączymy bibliotekę muzyczną iCloud, upewnijmy się, że wiemy dokładnie, co zostanie utracone.

Wyłącz bibliotekę muzyczną ICloud Apple Music

Wyłączając tę ​​funkcję, utracisz dostęp do:

 • Dowolna z Twojego Maca załadowana lub dopasowana ścieżka, którą można przesyłać strumieniowo na inne urządzenia. Dotyczy to nawet subskrybentów Apple Music lub korzystania z iTunes Match.
 • Dowolny utwór zapisany z katalogu Apple Music. Nie ma znaczenia, czy masz 100 ulubionych utworów, czy 1000, wyłączenie biblioteki muzycznej iCloud oznacza, że ​​Twoje urządzenia nie będą się już synchronizować.
 • Oparta na chmurze kopia biblioteki iTunes na komputerze Mac.

Dobrą wiadomością jest to, że nawet jeśli wyłączysz bibliotekę muzyczną iCloud, nadal będziesz mieć dostęp do utworów zakupionych za pośrednictwem iTunes. Te utwory będą zawsze dostępne do przesyłania strumieniowego za pośrednictwem urządzeń z systemem iOS lub macOS, niezależnie od tego, czy biblioteka muzyczna iCloud jest włączona, czy nie.

Jak wyłączyć bibliotekę muzyczną iCloud na iPhonie lub iPadzie?

 1. Otwórz aplikację Ustawienia i przewiń w dół, aż zobaczysz „Muzyka”, a następnie wybierz ją.
Wyłącz ustawienia muzyczne biblioteki muzycznej ICloud
 1. Spójrz w dół strony, aż zobaczysz „Synchronizuj bibliotekę” i upewnij się, że opcja jest wyłączona. Będziesz wiedział, że synchronizacja biblioteki muzycznej iCloud jest wyłączona, jeśli przycisk nie jest zielony. Jeśli chcesz go ponownie włączyć, podążaj tą samą ścieżką i przełącz go w pozycję „on”.
Wyłącz bibliotekę muzyczną ICloud Ios

Jak wyłączyć bibliotekę muzyczną iCloud na komputerze Mac?

 1. Otwórz aplikację Apple Music na komputerze Mac.Możesz także otworzyć iTunes, jeśli nie masz uaktualnienia do systemu macOS Catalina lub nowszego.
 2. Kliknij „Muzyka” w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje” z menu rozwijanego.
 3. Na karcie „Ogólne” w oknie Preferencje zlokalizuj górne pole oznaczone „Biblioteka synchronizacji” i usuń zaznaczenie. Pamiętaj, że jeśli nie subskrybujesz usługi Apple Music lub nie korzystasz z iTunes Match, to pole nie będzie wstępnie zaznaczone.
Wyłącz bibliotekę muzyczną ICloud na Macu
 1. Kliknij „OK” u dołu, aby zapisać zmianę.
Czytać  8 darmowych aplikacji do pobierania muzyki na Androida

Jak wyłączyć bibliotekę muzyczną iCloud na komputerze?

Wyłącz bibliotekę muzyczną ICloud Windows 10
 1. Otwórz Apple Music lub aplikację iTunes na dowolnym komputerze.
 2. Kliknij „Edytuj” na pasku menu u góry ekranu. Gdy pojawi się menu rozwijane, wybierz „Preferencje”.
 3. Odznacz pole obok „Biblioteka muzyczna iCloud”. Podobnie jak na Macu, jeśli nie subskrybujesz obecnie Apple Music lub iTunes Match, to pole nie będzie zaznaczone.
 4. Kliknij „OK” i zapisz zmiany.

Częste pytania

1. Co jeśli chcę ponownie aktywować bibliotekę muzyczną iCloud?

Jest to tak proste, jak odwrócenie powyższych kroków. Na iPhonie włącz ponownie „Synchronizuj bibliotekę”, na Macu wróć do tego samego menu powyżej i zaznacz pole „Synchronizuj bibliotekę”, a w systemie Windows postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami powyżej, ale sprawdź „Bibliotekę muzyczną iCloud”.

2. Czy istnieją alternatywy dla biblioteki muzycznej iCloud?

Jasne, ale nie z własnymi usługami Apple. Jeśli chcesz synchronizować muzykę na wielu platformach, poszukaj alternatywnych usług, takich jak Spotify, Pandora lub Amazon Music.

3. Co się stanie, jeśli moja biblioteka muzyczna iCloud nie zsynchronizuje się?

Ten problem może w ogóle nie dotyczyć Twojego urządzenia. Zacznij od sprawdzenia Strona stanu systemu Apple i upewnij się, że nie ma poważnych przerw w usługach iCloud.

Kończący się

Apple Music to niedoskonała platforma muzyczna i czasami po prostu nie chcesz synchronizować wszystkiego. Z tego powodu mile widziana jest możliwość wyłączenia biblioteki muzycznej iCloud. Inną opcją jest pobranie utworów Apple Music na urządzenia, dzięki czemu możesz ich słuchać, gdziekolwiek jesteś. Może to być dla Ciebie łatwiejsze niż synchronizacja między urządzeniami. Jeśli skończysz na stałe, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby anulować Apple Music.

Czy ten artykuł jest przydatny?