Jak wykonać kopię zapasową iPhone’a jak profesjonalista

Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a jak profesjonalista

Jeśli jesteś jak większość ludzi, Twój smartfon jest prawdopodobnie sercem Twojego cyfrowego życia, przechowując wysoce poufne dane i lata wspomnień. Jednak ze względu na swój charakter urządzenia te są podatne na uszkodzenie, zgubienie lub kradzież. To sprawia, że ​​tworzenie kopii zapasowej telefonu jest ważnym zadaniem.

Dla użytkowników iPhone’a dostępna jest automatyczna kopia zapasowa danych do iCloud, ale tylko do 5 GB danych. (Jest to ilość miejsca na dane, które każdy Apple ID otrzymuje za darmo). Oznacza to, że możesz stracić kontakty, pliki multimedialne i dokumenty, jeśli nie masz planu premium iCloud. Oto kilka różnych opcji, których możesz użyć do utworzenia kopii zapasowej iPhone’a, aby Twoje dane były bezpieczne, nawet jeśli zostaną zgubione, wymienione lub uszkodzone.

Korzystanie z iCloud i iTunes

Są to dwie podstawowe metody, które Apple oferuje do tworzenia kopii zapasowych iPhone’a.

Dzięki iCloud możesz uzyskać dostęp do kopii zapasowej z dowolnego miejsca i nie będziesz mieć żadnych potencjalnych problemów z komputerem. Jest automatycznie szyfrowany i zawsze możesz tworzyć kopie zapasowe w iCloud przez Wi-Fi ze swojego urządzenia. Apple dystrybuuje tylko 5 GB darmowej przestrzeni iCloud, więc wszystko poza tym wymaga uaktualnienia do płatnego konta iCloud.

Uruchom aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Kliknij swoje imię (u góry). Wybierz „iCloud” i wybierz „Kopia zapasowa iCloud”. Aby wymusić ręczną kopię zapasową, kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz”. Jeśli chcesz zautomatyzować ten proces, włącz przełącznik obok „Kopia zapasowa iCloud”.

Kopia zapasowa aplikacji ustawień iPhone'a

Z drugiej strony iTunes nie jest zależny od chmury, ale kopię zapasową można przywrócić tylko z konta iTunes za pośrednictwem komputera. Dzięki tej metodzie, jeśli komputer ulegnie awarii lub ulegnie uszkodzeniu, kopia zapasowa ulegnie awarii. Możesz jednak zaszyfrować kopię zapasową, aby zachować poufne dane lub hasła.

Podłącz iPhone’a do komputera Mac i zaznacz opcję „Automatycznie synchronizuj, gdy ten iPhone jest podłączony”. (Pamiętaj też, aby wybrać opcję „Utwórz kopię zapasową wszystkich danych iPhone’a na tym komputerze Mac”). W ten sposób za każdym razem, gdy podłączasz telefon do komputera i uruchamiasz Findera (pamiętaj, że iTunes jest teraz częścią Findera w systemie MacOS), następuje automatyczna kopia zapasowa.

Utwórz kopię zapasową iTunes z iPhone'a na Maca

Kopia zapasowa w pamięci online

Oprócz iCloud i iTunes możesz także wykonać kopię zapasową iPhone’a w usługach przechowywania online, takich jak Dysk Google, Dropbox lub OneDrive.

Czytać  14 świetnych stron internetowych, aby znaleźć idealną tapetę na iPhone'a lub iPada

Są to zazwyczaj tańsze usługi w porównaniu do kupowania przestrzeni dyskowej online za pośrednictwem iCloud. Jeśli pewnego dnia zamierzasz przejść na Androida, nadal będziesz mieć dostęp do swoich danych z telefonu.

Usługi pamięci masowej online tworzą kopie zapasowe zdjęć, kontaktów i filmów, ale nie tworzą kopii zapasowej między innymi wiadomości tekstowych, ustawień, poczty głosowej, aplikacji ani danych aplikacji. Są jednak świetnym dodatkiem, jeśli zabraknie Ci miejsca w bezpłatnej kopii zapasowej iCloud. Są również dobrą alternatywą, gdy nie masz już wystarczająco dużo miejsca na komputerze na kopię zapasową iTunes.

Podobnie możesz uzyskać dostęp do danych z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu, o ile masz dostęp do Internetu.

Jedyną różnicą w przypadku tej opcji jest to, że będziesz musiał ręcznie przesłać pliki i wiadomości z iPhone’a lub komputera. Jednak większość usług automatycznie tworzy kopie zapasowe zdjęć po ich zapisaniu na urządzeniu.

Korzystanie z Dysku Google

Za pomocą usług Google możesz tworzyć kopie swoich poufnych danych. Spowoduje to utworzenie kopii zapasowej zdjęć, kontaktów i kalendarza odpowiednio w Zdjęciach Google, Kontaktach Google i Kalendarzu Google. Oto jak wykonać kopię zapasową iPhone’a na Dysku Google.

1. Podłącz iPhone’a do Wi-Fi.

2. Zainstaluj i otwórz and Aplikacja Dysku Google.

3. Stuknij przycisk „hamburger” w lewym górnym rogu.

4. U góry dotknij Ustawienia.

5. Dotknij Kopia zapasowa, a następnie Rozpocznij tworzenie kopii zapasowej ”.

Kopia zapasowa iPhone'a Dysk Google

Uwaga: Jeśli wielokrotnie tworzysz kopię zapasową zdjęć, kopie zapasowe zostaną utworzone tylko dla nowych zdjęć. Zastępuje również poprzednie kopie zapasowe kalendarzy i kontaktów. Kopie zapasowe zdjęć uporządkowanych w albumy nie będą tworzone w Zdjęciach Google. Podobnie nie będą tworzone kopie zapasowe kalendarzy lub kontaktów z innych usług, takich jak Exchange czy Facebook.

Trzymaj się podejścia warstwowego

Kopia zapasowa warstwowa oznacza, że ​​Twój iPhone jest częścią ogólnej strategii tworzenia kopii zapasowych, zapewniając ochronę na najwyższym poziomie. Zasadniczo takie podejście zapewnia centralne miejsce do przechowywania wszystkich wiadomości, aplikacji, kontaktów, filmów i innych danych. Idealnym miejscem jest Twój laptop lub komputer stacjonarny.

Podejście warstwowe do tworzenia kopii zapasowych iPhone Like Pro

Utwórz kopię zapasową iPhone’a na komputerze, a następnie wykonaj kopię zapasową komputera w chmurze w następujący sposób:

Czytać  Jak naprawić problemy z punktem dostępu Wi-Fi na swoim iPhonie?

1. Utwórz kopię zapasową iPhone’a za pomocą iCloud lub iTunes.

2. Użyj aplikacji do przechowywania danych online, aby automatycznie synchronizować, udostępniać lub kopiować zdjęcia i filmy na komputer. Może to nie przenieść danych lub wiadomości aplikacji. Ponadto aplikacje mogą być trudne do skonfigurowania i nie wszystkie z nich są bezpłatne, ale działają automatycznie.

3. Utwórz kopię zapasową komputera w chmurze, aby chronić wszystkie swoje dane.

Dzięki temu warstwowemu podejściu masz kopię zapasową wszystkiego, bez względu na to, co stanie się z Twoim iPhonem lub komputerem, ponieważ masz kopię zapasową kopii zapasowej.

Kończący się

To wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak wykonać kopię zapasową iPhone’a. Jak wspomniano powyżej, należy również rozważyć utworzenie kopii zapasowej komputera Mac, aby upewnić się, że wszystkie poufne dane są przechowywane w bezpiecznym miejscu. Mając to na uwadze, oto jak skonfigurować Time Machine na komputerze Mac i najlepsze bezpłatne aplikacje do tworzenia kopii zapasowych dla systemu MacOS.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?