Jak wyczyścić pamięć podręczną Git

Jak wyczyścić pamięć podręczną Git

Podczas pracy z Git będziesz mieć wiele przypadków, w których po dodaniu nowych wierszy kodu do pliku .gitignore zignorowane pliki będą nadal pojawiać się w piaskownicy „git commit”. W takich przypadkach najlepszym sposobem rozwiązania problemu jest wyczyszczenie i wyczyszczenie pamięci podręcznej Git. Ten przewodnik ma na celu pokazać, jak wyczyścić pamięć podręczną Git, ale zanim zagłębimy się w to, przyjrzyjmy się pokrótce, czym jest pamięć podręczna Git, do czego służy i jakie są jej zalety.

Co to jest pamięć podręczna Git?

Pamięć podręczna Git, zwana także obszarem pomostowym lub indeksem, zawiera katalog drzewa roboczego, w tym repozytorium, zatwierdzenia i gałęzie, które w dowolnym momencie zostaną zatwierdzone do instancji wywołanej przez polecenie „git commit”.

Pamięć podręczna pomaga dokonać wybranych zmian w drzewie roboczym przed ich zatwierdzeniem lub po prostu pobrać najnowsze zatwierdzenia podczas buforowania większości pozostałych.

Bez pamięci podręcznej Git zatwierdzenie Git niewygodnie wycofywałoby zmiany w drzewie roboczym przed wprowadzeniem niektórych zmian zatwierdzeń przy następnym zatwierdzeniu.

Co robi pamięć podręczna Git?

Istotą obszaru przemieszczania lub indeksu jest poprawa wydajności poprzez rozwiązywanie konfliktów scalania zatwierdzania i minimalizowanie ciągłej potrzeby ponownego pobierania zależności, bibliotek i innych typów zawartości w locie, gdy jest to potrzebne.

Gdzie (i jak) znaleźć pamięć podręczną Git

Pamięć podręczna Git znajduje się w pliku o nazwie index w katalogu .git.

Aby znaleźć lub uzyskać dostęp do pliku pamięci podręcznej Git, uruchom następujące polecenie, aby uzyskać dostęp do katalogu .git. Gdy uzyskasz lokalizację katalogu .git, przejdź do niego za pomocą cd Komenda:

Znajdując się w katalogu, możesz zlokalizować plik indeksu za pomocą ls Komenda:

Aby wyświetlić plik, użyj polecenia plik:

Polecenie wyświetli dane wyjściowe pokazujące typ pliku, wersję i liczbę wpisów w pliku pamięci podręcznej Git.

Pamięć podręczna Gita 1

Wyczyść plik pamięci podręcznej Git

Aby usunąć określony plik z pamięci podręcznej Git, użyj git rm polecenie, po którym następuje określony plik.

Czytać  5 świetnych pomocników AUR dla Arch Linux

Aby rekursywnie usunąć pliki z pamięci podręcznej, użyj -r flaga z git rm Komenda.

Ogólna składnia polecenia to:

Zastąp nazwę pliku określonym plikiem, który chcesz usunąć z pamięci podręcznej Git.

Na przykład, aby usunąć plik „mte-info.c”, użyj polecenia:

Następnie sprawdź, czy plik został poprawnie usunięty za pomocą polecenia:

Obraz 1 1

Uwaga: prowadzenie git rm --cached filename Polecenie nie usuwa pliku z katalogu roboczego, tylko z obszaru pomostowego.

Z drugiej strony, aby wyczyścić całą pamięć podręczną i obszar przejściowy, użyj, git rm polecenie z rekurencyjnym -r opcja:

Kończący się

Jak dowiedziałeś się z tego samouczka, wyczyszczenie pamięci podręcznej Git jest łatwe. W międzyczasie musisz poznać alias Git, aby korzystanie z Git było bardziej wydajne.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?