Jak wszędzie używać czcionki Google Roboto

Jak wszędzie używać czcionki Google Roboto

Czcionka Roboto to krój pisma bezszeryfowego stworzony przez Google. Jest stylowy i działa dobrze na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości, takich jak telefony z Androidem. W związku z tym doskonale nadaje się do wielu zastosowań. Ponadto instalacja czcionki Roboto w systemach Windows, macOS i Linux jest bardzo prosta.

W tym poście pokażemy, jak zainstalować czcionkę Google Roboto w systemie Windows, macOS, Linux, a nawet w Twojej witrynie. Zacznijmy!

Pobieranie czcionek Google Roboto

Niezależnie od platformy musisz najpierw pobrać pakiet czcionek Roboto. Aby to zrobić, przejdź do Witryna z czcionkami Roboto. Najłatwiejszym sposobem pobrania całej rodziny czcionek jest kliknięcie przycisku „Pobierz rodzinę”.

Pobieranie czcionki Roboto.

Skończy się jako plik ZIP na twoim komputerze, w którym to momencie możesz go zainstalować w swoim systemie operacyjnym (OS).

Jak zainstalować czcionkę Google Roboto w systemach Windows, Mac i Linux

Dobra wiadomość jest taka, że ​​niezależnie od platformy, na której chcesz zainstalować czcionkę Roboto, będzie to kwestia kliknięć.

1. Windows 10

W systemie Windows najpierw rozpakuj folder czcionek Roboto. Następnie przejdź do menu Start i otwórz stronę Ustawienia.

Otwieranie ustawień systemu Windows.

Stąd kliknij opcję Personalizacja, a następnie Czcionki.

Dodaj czcionki do systemu Windows.

Następnie przeciągnij wyodrębnione czcionki do okna instalatora. Po kilku sekundach czcionka Google Roboto zostanie zainstalowana w systemie Windows. Możesz ją wybrać tak samo, jak każdą inną czcionkę z zainstalowanych aplikacji.

2. macOS

W przypadku komputerów Mac najpierw wyodrębnij plik ZIP. Następnie zaznacz wszystkie czcionki w folderze (pomijając LICENSE.txt), kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz za pomocą -> Album z czcionkami” z menu kontekstowego.

Otwieranie czcionek za pomocą Albumu z czcionkami.

Spowoduje to załadowanie ich do Książki czcionek i udostępnienie ich do użytku w twoich aplikacjach.

Zauważ, że możesz również dwukrotnie kliknąć poszczególne pliki czcionek, aby załadować je do Albumu z czcionkami.

3. Linux

Otwórz folder domowy i włącz opcję przeglądania ukrytych plików / folderów. Znajdź folder „.fonts”. Jeśli nie istnieje, stwórz go. Następnie przenieś folder czcionek Roboto do tego folderu „.fonts”.

Czytać  Jak używać aliasów Git, aby zwiększyć wydajność Git

Alternatywnie możesz użyć programu Font Manager do zarządzania czcionkami.

1. Zainstaluj Font Manger z Software Center lub repozytorium.

Instalacja aplikacji Font Manager.

2. Po zainstalowaniu otwórz to i aplikację Czcionki (ponownie z paska wyszukiwania).

Otwieranie aplikacji Czcionki Debiana.

3. W Menedżerze czcionek upewnij się, że jesteś na karcie Zarządzaj i kliknij ikonę Więcej.

Dodawanie źródeł w Debianie.

4. Przejdź do wyodrębnionego folderu czcionek i dodaj je w razie potrzeby.

Po ponownym uruchomieniu używanych aplikacji powinieneś zobaczyć czcionkę Roboto dostępną do wyboru.

Korzystanie z czcionki Google Roboto na stronie internetowej

Jeśli chcesz użyć czcionki Roboto na swojej stronie internetowej, możesz użyć CSS3 @font-face składnia do osadzania zewnętrznej czcionki na Twojej stronie internetowej.

Przejdź do Strona czcionek FontSquirrel Roboto, kliknij „Webfont Kit”, a następnie wybierz preferowane formaty czcionek, podzbiór (jeśli dotyczy) i kliknij „Pobierz @ Font-Face Kit”.

Strona Roboto na FontSquirrel.

Wypakuj skompresowany plik do folderu źródeł swojej witryny. Otwórz swój internetowy arkusz stylów i dodaj następujący kod:

Pamiętaj, aby zmienić „src”, aby wskazywał ścieżkę folderu czcionek.

Czytać  Jak zmienić obraz listy odtwarzania Spotify na Androidzie?

Następnie możesz użyć składni font-family:"Roboto"; aby wyświetlić czcionkę Roboto na swojej stronie internetowej.

Podsumowując

Czcionka Google Roboto to stylowa alternatywa dla filarów, takich jak Helvetica i Arial. Ponadto znajduje się w czołówce inicjatywy Google Material Design. Mimo to Roboto działa we wszystkich typach aplikacji, a instalacja go w systemie Windows, macOS, Linux, a nawet na Twojej stronie internetowej jest bardzo prosta.

Jeśli nie jesteś fanem Roboto, nasz artykuł o tym, jak sprawdzić różne elementy projektu witryny, może pomóc Ci dowiedzieć się, jakie czcionki są używane w określonej witrynie. Czy używasz czcionki Roboto na swoim komputerze, a jeśli tak, to w jakim celu? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?