Jak wstawić symbol stopnia w programie Microsoft Word

Jak wstawić symbol stopnia w programie Microsoft Word

Czasami możesz chcieć wstawić symbol stopni do programu Microsoft Word, aby wyświetlić odczyty temperatury, zamiast wpisywać słowo „stopnie”. Jednak może to nie być tak proste, jak się wydaje, ponieważ nie znajdziesz symbolu stopnia na klawiaturze.

Możesz po prostu skopiować go ze strony internetowej i wkleić w dowolnym miejscu, w naszym przypadku w programie Word. Jednak znacznie łatwiej jest korzystać z klawiatury. W rzeczywistości jest na to kilka świetnych sposobów.

1. Użyj skrótu klawiaturowego

Klawisze skrótów są zwykle najłatwiejszym sposobem wstawiania większości symboli. Jedynym problemem jest to, że będziesz musiał zapamiętać kilka krótkich kodów. Zawsze możesz przechowywać dokument Notatnika na swoim pulpicie, aby móc łatwo się do niego odnieść. Na szczęście dzięki tej metodzie wystarczy nacisnąć kombinację klawiszy, aby wstawić znak stopnia w dowolnym miejscu dokumentu Word.

Wadą tej metody jest to, że może nie działać, jeśli klawiatura laptopa nie ma klawiatury numerycznej. Modele stacjonarne są wyposażone w klawiatury numeryczne, ale większość laptopów rezygnuje z klawiatury numerycznej ze względu na ograniczenia miejsca.

jak-wstawić-słowo-zalogowania-stopnia-1

Aby wstawić znak stopnia, wykonaj następujące dwa kroki:

1. Wybierz miejsce, w którym chcesz wstawić symbol stopnia w programie Microsoft Word.

2. Trzymając wciśnięty Alt , za pomocą klawiatury wpisz „0176”. Opublikować Alt i pojawi się znak stopnia.

Uwaga– Aby ta metoda działała, Num Lock na klawiaturze MUSI być WYŁĄCZONY. Jeśli jest włączony, klawiatura nie akceptuje wprowadzania liczb.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wstawić inne symbole tą metodą, Kody alternatywne zawiera listę większości kodów symboli.

2. Użyj menu symboli w programie Word

Microsoft Word i Libre Office mają wbudowane menu znaków specjalnych, którego można użyć do wstawienia znaku stopnia. Aby uzyskać dostęp do menu symboli w programie Word, wykonaj poniższe czynności:

Czytać  5 darmowych alternatyw Scrivener do zarządzania projektami pisania

1. Wybierz kartę „Wstaw” i przejdź do sekcji „Symbole” po prawej stronie ekranu. Kliknij ikonę „Symbole” i powinieneś zobaczyć listę najczęściej lub ostatnio używanych symboli.

ms-word-insert-symbole

2. Kliknij opcję „Więcej symboli”, a otworzy się prostokątna siatka z pełną listą wielu różnych symboli, których możesz użyć. Znajdź znak oceny i kliknij go. Zobaczysz również opis symbolu stopnia, który podświetliłeś tuż nad przyciskiem „Autokorekta”.

stopień-logowanie-słowo

3. Przesuń kursor w miejsce, w którym chcesz wstawić znak stopnia w dokumencie programu Word, a następnie kliknij przycisk „Wstaw” w menu znaków. Teraz za każdym razem, gdy otwierasz menu Symbole, powinieneś zobaczyć znak stopnia na liście ostatnio używanych symboli. Ta metoda pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nigdy więcej nie będziesz musiał powtarzać tego procesu.

3. Użyj mapy znaków

Aby skorzystać z tej metody, wykonaj poniższe czynności. Użyłem Windowsa 10, ale może też działać na Windows 7 i Windows 8.

1. Otwórz menu Start i wpisz „Mapa znaków” w polu wyszukiwania. Wciśnij Enter. Spowoduje to przeszukanie komputera w poszukiwaniu programu do tworzenia map znaków.

wstaw-stopni-zalogowania-słowa-mapa-znaków

2. Kliknij dwukrotnie aplikację komputerową Mapa znaków, która ma zostać wypełniona. Spowoduje to otwarcie programu. Tutaj znajdziesz listę wielu symboli i postaci.

wstaw-stopni-zalogowania-słowa-znaków-mapa-programu

3. Na dole programu powinno być widoczne pole „Widok zaawansowany”. Kliknij, aby sprawdzić. Pomiń ten krok, jeśli jest już zaznaczony. Istotą zaznaczenia tego pola jest możliwość łatwego odnalezienia znaku stopnia na liście ponad stu symboli.

4. Teraz będzie łatwo zlokalizować znak poziomu. Wpisz „znak stopni” w polu wyszukiwania, jak pokazano poniżej, a następnie kliknij przycisk wyszukiwania, a wszystkie inne symbole zostaną usunięte, pozostawiając tylko znak stopni.

wstawianie-stopni-zalogowania-słowa-znaków-wyszukiwanie-mapy

5. Kliknij dwukrotnie znak stopnia, a następnie kliknij „Kopiuj”. Przejdź do dokumentu programu Word, w którym chcesz go wstawić, i kliknij kontrola + V trzymać go. Możesz użyć tej samej procedury, aby wstawić dowolny inny znak specjalny w programie Word lub na stronie internetowej.

Czytać  8 darmowych alternatyw dla Microsoft OneNote

Kończący się

Wstawianie symbolu stopnia do Microsoft Word zajmuje tylko kilka sekund, gdy wiesz, jak to zrobić. Niezależnie od preferowanej metody możesz w końcu pominąć wpisywanie „stopni” i zamiast tego wstawić symbol. Ponadto, kiedy już się nauczysz, jak to zrobić, możesz również wstawiać inne rodzaje symboli.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących programu Word, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący wyświetlania jednej strony na raz w programie Microsoft Word. W przypadku wielu funkcji czasami konieczne jest zainstalowanie starszych wersji platformy .NET dla systemu Windows 10. Tam również to omawiamy.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?