Jak wstawić ankietę Google do wiadomości e-mail

Jak wstawić ankietę Google do wiadomości e-mail

Tworzenie ankiety do wysłania na setki lub tysiące adresów e-mail może wydawać się trudnym zadaniem. Główne pytania to: „Czy ludzie będą się trudzić, aby go ukończyć?” i „Jak wstawić ankietę do wiadomości e-mail?” Formularze Google odpowiadają na oba pytania.

Dzięki Formularzom Google łatwo jest utworzyć interaktywną ankietę, którą odbiorcy mogą wypełnić bezpośrednio w swoich klientach poczty e-mail. W tym artykule pokażemy, jak utworzyć i osadzić formularz Google w wiadomości e-mail, gotowy do wysłania na cały świat.

Utwórz ankietę / ankietę w formularzu Google

Aby rozpocząć, musisz utworzyć ankietę ze wszystkimi pytaniami i odpowiedziami.

Najpierw przejdź do swojego konta Dysku Google w przeglądarce. W lewym górnym rogu kliknij „Nowy -> Formularze Google -> Pusty formularz”.

Opcja Pusty formularz na Dysku Google.

Zostanie wyświetlony podstawowy szablon do tworzenia ankiety. Wypełnij go, pamiętając, że możesz zmienić niektóre opcje, klikając menu rozwijane obok pytania, na przykład, jeśli chcesz, aby było to wielokrotnego wyboru lub aby czytelnicy mogli udzielać dłuższych odpowiedzi.

Menu rozwijane Formularzy Google.

Za pomocą ikony palety farb możesz zmienić schemat kolorów ankiety i dodać własny obraz nagłówka.

Opcje motywu w Formularzach Google.

Na dole znajduje się również suwak, który pozwala wybrać, czy odbiorcy mogą pominąć pytanie, czy jest to wymagane. Po prawej stronie możesz dodawać obrazy, filmy i sekcje (więcej pytań) do ankiety, a ikona menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu umożliwia dodawanie współpracowników.

Umieść ankietę formularza Google w swoim e-mailu

Gdy ankieta będzie gotowa, kliknij przycisk „Prześlij” w prawym górnym rogu, aby wyświetlić opcje przesyłania. Możesz przesłać formularz e-mailem, linkiem lub opublikować go w mediach społecznościowych. Jeśli zdecydujesz się wysłać go e-mailem, kliknij ikonę koperty i wprowadź wszystkie adresy, na które chcesz wysłać formularz.

Najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to pole „Zbieraj adresy e-mail” u góry i pola wyboru „Dołącz formularz do wiadomości e-mail”.

Opcje przesyłania formularza.

Jeśli zaznaczysz opcję „Zbieraj adresy e-mail”, odbiorcy będą musieli podać swoje adresy e-mail przed wypełnieniem formularza. Możesz oczywiście chcieć tych danych, ale może to zniechęcić wiele osób do wypełnienia formularza, więc bądź ostrożny.

Czytać  9 szablonów CV w Dokumentach Google, które powinieneś sprawdzić

Pole „Dołącz formularz do wiadomości e-mail” jest przydatne, ponieważ wstawia formularz do wiadomości e-mail, zamiast zmuszać odbiorców do klikania ankiety (co również może być niechętne). Zalecamy zaznaczenie tego pola.

Chociaż kilka lat temu wielu klientów poczty e-mail mogło nie obsługiwać Ankiet Google Forms, obecnie są one bardziej obsługiwane.

Kiedy będziesz gotowy, kliknij przycisk Prześlij. Będziesz mógł monitorować odpowiedzi na swój formularz pod nagłówkiem Odpowiedzi na stronie głównej ankiety (oczywiście zapisanej na Twoim Dysku Google).

osadzanie-google-formularz-ankiet-w-odpowiedzi-e-mail

Konkluzja

Chociaż Formularze Google nie są jedną z najważniejszych funkcji Dysku Google, są dostępne dla tych, którzy ich potrzebują i działa bardzo dobrze. Dzięki tej metodzie możesz opublikować ankietę w różnych sieciach społecznościowych lub nawet osadzić ją na stronie internetowej za pomocą HTML.

Jeśli szukasz innych sposobów korzystania z Formularzy Google, mamy dla Ciebie podsumowanie do przeczytania, gdy skończysz. Czy jesteś użytkownikiem Formularzy Google, a jeśli tak, czy wysyłasz je e-mailem? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?