Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w Androidzie?

How To Enable The Hidden Screen Recorder In Android Featured

Z jakiegoś nieznanego powodu Google postanowiło po raz kolejny pominąć wbudowany rejestrator ekranu dla Androida. W rzeczywistości była to funkcja w wersji beta, ale zniknęła w ostatecznym wydaniu – głównie. Chociaż proces nie jest oczywisty, pokazujemy tutaj, jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w systemie Android 10 i uniknąć konieczności pobierania aplikacji innej firmy. Pokażemy Ci, jak zrobić to samo na Androidzie 11 i 12, co jest znacznie łatwiejszym procesem.

Dlaczego włączyć ukryty rejestrator ekranu w Androidzie 10?

Przy tak wielu dostępnych aplikacjach po co przechodzić przez te wszystkie kłopoty? Odpowiedź jest prosta: prywatność. Większość aplikacji zbiera Twoje dane podczas nagrywania. Chociaż nie ma gwarancji, że Google nie będzie przechowywać niektórych informacji, przynajmniej nie musisz udostępniać swoich danych innej firmie.

Co więcej, dlaczego nie po prostu skorzystać z tego, co jest już wbudowane w Twój telefon? Jeśli masz urządzenie Samsung lub LG, funkcja może już istnieć bez konieczności robienia czegokolwiek. Jeśli masz Androida 10, wykonaj następujące kroki:

 1. Przesuń w dół, aby rozwinąć menu Szybkie ustawienia i poszukaj kafelka Rejestrator ekranu. Może znajdować się na dowolnej ze stron Szybkich ustawień, więc przesuń palcem, aby zobaczyć dodatkowe strony. Zawsze możesz przenieść go na pierwszą stronę, jeśli często go używasz.
Android Quick Tile Screen Recorder 1
 1. Dotknij kafelka, aby włączyć nagrywanie ekranu. W przypadku innych telefonów wymaga to trochę więcej pracy, ale jest to dość proste i nie musisz pobierać kolejnej aplikacji.

Włączyć debugowanie USB

Pierwszym krokiem do włączenia ukrytego rejestratora ekranu w systemie Android 10 jest włączenie debugowania USB. Jest to konieczne, ponieważ później podłączysz swoje urządzenie z Androidem do komputera.

 1. Otwórz Ustawienia i dotknij „Informacje o telefonie”.
 2. Szybko dotknij „Numer kompilacji” siedem razy.
 3. Jeśli masz kod dostępu do ekranu blokady, wprowadź go, gdy zostaniesz o to poproszony. W przeciwnym razie zobaczysz komunikat informujący, że jesteś teraz programistą. Wszystko, co robi, to otwieranie narzędzi programistycznych na twoim urządzeniu.
 4. Wróć do Ustawień i dotknij „System”.
 5. Wybierz „Zaawansowane” i „Opcje programisty”.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w programie Android 10 Developer?
 1. Upewnij się, że „Opcje programisty” są włączone, a następnie włącz „Debugowanie USB”.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w debugowaniu USB w systemie Android 10?
 1. Potwierdź, że chcesz włączyć debugowanie USB.
Czytać  5 aplikacji Android Equalizer dla lepszego dźwięku w Twoim telefonie

Zainstaluj platformę Android SDK

Android ma duży zestaw narzędzi programistycznych, ale aby włączyć ukryty rejestrator ekranu w Androidzie 10, potrzebujesz tylko części ADB. W przypadku mniejszych projektów, takich jak ten, wystarczy znacznie mniejsza platforma Android SDK. Możesz pobrać najnowszą wersję dla swojego systemu operacyjnego bezpośrednio z Narzędzia Google dla programistów Androida. Rozpakuj lub rozpakuj pliki po pobraniu.

Korzystanie z ADB

 1. Otwórz folder „platform_tools”. Kroki mogą się nieznacznie różnić od tego miejsca, ponieważ używam systemu Windows do wykonywania poleceń.
 2. Rodzaj cmd w polu ścieżki pliku i naciśnij Wchodzić.
Włącz ukryty rejestrator ekranu w Androidzie Cmd
 1. Spowoduje to otwarcie wiersza polecenia w katalogu platform_tools, co pozwala zaoszczędzić kilka kroków.
 2. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB, a następnie wpisz adb devices i uderzył Wchodzić. Wyświetla listę podłączonych urządzeń i weryfikuje połączenie.
 3. Wpisz lub skopiuj i wklej następujące i naciśnij Wchodzić:
 1. Powinno to dodać ukryty rejestrator ekranu w systemie Android 10 do menu zasilania.

Wypróbowanie rejestratora ekranu

 1. Naciśnij przycisk zasilania urządzenia i długo naciśnij „Zrzut ekranu”.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w zrzucie ekranu Androida 10?
 1. Wybierz swoje ustawienia.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w opcjach zrzutów ekranu systemu Android 10?
 1. Zgódź się na ostrzeżenie.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w ostrzeżeniu Androida 10?
 1. Naciśnij „Rozpocznij teraz”, aby rozpocząć nagrywanie. Przesuń w dół, aby otworzyć panel powiadomień i wstrzymać lub zatrzymać nagrywanie.

Wystąpiło kilka błędów w tej funkcji, ponieważ nie jest oficjalna. Zazwyczaj można je pokonać, po prostu ponownie uruchamiając urządzenie.

Włącz ukryty rejestrator ekranu w Androidzie 11 i 12

Zamiast kafelka rejestratora ekranu w Szybkich ustawieniach ograniczonego tylko do niektórych modeli Androida, Google dodał funkcję rejestratora ekranu do wszystkich urządzeń z wydaniem Androida 11. Na szczęście utknął też w Androidzie 12. Aby skorzystać z tej funkcji, wykonaj poniższe czynności:

 1. Rozwiń menu Szybkie ustawienia.
 2. Pociągnij w dół tacę powiadomień, a następnie jeszcze raz, aby wyświetlić kafelki/ikony. Jeśli nie widzisz opcji „Nagrywanie ekranu”, może być konieczne przesunięcie w lewo, aby wyświetlić dodatkowe kafelki/ikony.
Włącz ukryty rejestrator ekranu w ikonie nagrywania ekranu Android
 1. Jeśli nadal go nie widzisz, musisz dodać go do listy Szybkich ustawień, aby ułatwić do niego dostęp. Stuknij przycisk Edytuj (ikona ołówka) u góry menu Szybkich ustawień.
Włącz ukryty rejestrator ekranu w ikonie edycji ekranu Androida
 1. Znajdź ikonę nagrywania ekranu w górnym okienku i przeciągnij ją do dolnego okienka.
 2. Po dodaniu do listy przeciągnij go w żądane miejsce.
 3. Stuknij znacznik wyboru nad górnym panelem, aby zapisać ustawienia.
Włącz ukryty rejestrator ekranu w przeciąganiu ekranu Androida
 1. Przy pierwszym użyciu wbudowanej funkcji nagrywania ekranu musisz zaakceptować warunki korzystania z usługi. Dotknij „Nie pokazuj tego ponownie”, aby uniknąć wyświetlania tego komunikatu w przyszłości.
 2. Dotknij „Rozpocznij”.
Włącz ukryty rejestrator ekranu w wiadomości startowej ekranu Androida
 1. Po odliczaniu 3-2-1 ekran rozpocznie nagrywanie. Użyj narzędzi u góry, aby włączyć/wyłączyć mikrofon i zatrzymać nagrywanie, gdy skończysz.
Włącz ukryty rejestrator ekranu w nagrywaniu na Androida
 1. Po dotknięciu przycisku Zatrzymaj dotknij wyświetlonego komunikatu, aby wyświetlić nagranie.
Włącz ukryty rejestrator ekranu w Android Watch
 1. Nagrane filmy powinny pojawić się w galerii zdjęć urządzenia w sekcji „Nagrane filmy”.
Czytać  Jak wyeksportować historię czatów telegramu

Często Zadawane Pytania

1. Czy jest też wbudowana funkcja zrzutu ekranu?

Podobnie jak w przypadku rejestratora ekranu, możesz również robić zrzuty ekranu w Androidzie za pomocą menu Szybkich ustawień. Otwórz menu i poszukaj kafelka/ikony zrzutu ekranu. Dotknij go, aby otworzyć funkcję i zrobić zrzut ekranu. Możesz także użyć kombinacji przycisków na niektórych urządzeniach z Androidem, aby zrobić zrzut ekranu całego ekranu. Najczęstszym sposobem jest jednoczesne przytrzymanie przycisków zasilania i zmniejszania głośności, aż telefon wykona zrzut ekranu.

Możesz także robić przewijane zrzuty ekranu i zrzuty ekranu w trybie incognito przy odrobinie dodatkowej pracy.

2. Dlaczego opcja nagrywania ekranu nie działa na moim urządzeniu z Androidem 10?

To obejście może nie działać na wszystkich urządzeniach z Androidem 10. Jeśli wykonałeś powyższe kroki i nic nie działa, jedyną opcją może być narzędzie do zrzutów ekranu innej firmy.

3. Czy to obejście działa w systemie Android 9 i wcześniejszych?

Nie. Google pierwotnie kodował Androida 10, aby mieć tę funkcję, dlatego możesz włączyć ją ręcznie za pomocą narzędzi programistycznych. Zamiast udostępniać tę funkcję publicznie, została po prostu ukryta. Dlatego też niektóre modele Androida 10 miały już tę samą funkcję nagrywania ekranu, co Android 11 i Android 12.

Kredyt obrazu: Tofros.com przez Pexels

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej