Jak włączyć lub wyłączyć Turbo Boost na komputerze Mac?

Jak włączyć lub wyłączyć Turbo Boost na komputerze Mac?

Turbo Boost to funkcja wbudowana na wielu komputerach Mac z procesorami Intel. Możesz nawet nie wiedzieć, że istnieje, ale za kulisami macOS włącza i wyłącza Turbo Boost. Gdy potrzebujesz większej wydajności, macOS umożliwia Turbo Boost. Gdy komputer jest bezczynny lub robi coś podobnego przy niewielkim wysiłku, macOS wyłącza Turbo Boost. To jest idealne przez większość czasu, ale nie zawsze. Jeśli komputer się starzeje i chcesz, aby bateria działała dłużej, możesz ręcznie sterować funkcją Turbo Boost, aby zużywać mniej energii.

Jak sprawdzić, czy Twój Mac ma funkcję Turbo Boost?

Zanim przejdziesz dalej, musisz sprawdzić, czy Twój Mac faktycznie obsługuje funkcję Turbo Boost:

  1. Wybierz logo Apple z paska menu komputera Mac i kliknij „Informacje o tym komputerze Mac”.
Jak włączyć lub wyłączyć menu Mac w Turbo Boost Mac?
  1. W zakładce „Przegląd” znajdziesz pełną nazwę modelu swojego komputera Mac. Skopiuj te informacje do schowka, zaznaczając je i naciskając Komenda + C.
Jak włączyć lub wyłączyć Turbo Boost Mac Informacje o tym komputerze Mac
  1. Otwórz wybraną wyszukiwarkę (na przykład Google lub DuckDuckGo) i wklej te informacje do paska wyszukiwania. Dodaj na końcu frazę „specyfikacje techniczne” i naciśnij Wejść w.
  2. W wynikach wyszukiwania kliknij wynik, który przeniesie Cię do support.apple.com Strona internetowa. To prawie zawsze najlepszy wynik.
Jak włączyć lub wyłączyć wyniki wyszukiwania Turbo Boost Mac 1
  1. W witrynie Wsparcia Apple zobacz sekcję „Procesor”. Jeśli Twój Mac obsługuje Turbo Boost, powinieneś o tym wspomnieć tutaj.
Jak włączyć lub wyłączyć specyfikacje Turbo Boost Mac

Jeśli w specyfikacji technicznej nie ma wzmianki o Turbo Boost, Twój Mac prawdopodobnie nie obsługuje tej funkcji. Jeśli masz nowszy komputer Mac z chipem opartym na M1, nie obsługuje on Turbo Boost.

Włącz lub wyłącz Turbo Boost

Możesz włączyć i wyłączyć Turbo Boost ręcznie za pomocą Przełącznik doładowania turbo podanie. Turbo Switcher jest dostępny jako bezpłatna lub płatna aplikacja, ale ten samouczek korzysta z bezpłatnej wersji.

Jak włączyć lub wyłączyć Turbo Boost Mac Turbo Boost Switcher Free Vs Pro?

Po zainstalowaniu Turbo Boost Switcher uruchom aplikację. Kliknij ikonę, którą Turbo Boost automatycznie dodał do paska menu komputera Mac.

Jak włączyć lub wyłączyć menu Turbo Boost Mac Turbo Boost Switcher?

Jeśli Turbo Boost jest już włączone, zobaczysz komunikat „Wyłącz Turbo Boost”. I odwrotnie, jeśli Turbo Boost jest wyłączone, zobaczysz komunikat „Włącz Turbo Boost”. Możesz użyć tego ustawienia do ręcznego włączania i wyłączania Turbo Boost.

Czytać  Jak przyspieszyć działanie komputera Mac

Przy pierwszej próbie ręcznego przełączenia Turbo Boost system macOS poprosi o podanie nazwy użytkownika i hasła administratora.

macOS może również blokować działanie Turbo Boost Switcher. Jeśli znajdziesz komunikat „Bezpieczeństwo i prywatność”, postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby umożliwić normalne działanie przełącznika Turbo Boost.

Jak włączyć lub wyłączyć zablokowane rozszerzenie Mac Turbo Boost?

Alternatywnie możesz odblokować Turbo Boost Switcher ręcznie, przechodząc do „Apple -> Preferencje systemowe … -> Bezpieczeństwo i prywatność”. Tutaj powinien pojawić się komunikat z prośbą o odblokowanie przełącznika Turbo Boost.

Jak włączyć lub wyłączyć Turbo Boost Mac Zezwalaj na uprawnienia Macos

Co jeszcze mogę zrobić z przełącznikiem Turbo Boost?

Podczas ręcznego manipulowania Turbo Boost możesz chcieć kontrolować wpływ tych zmian na temperaturę procesora i baterię komputera Mac.

Możesz wyświetlić te wskaźniki w menu rozwijanym Turbo Boost Switcher i przeanalizować, jak te wartości zmieniają się w czasie, wybierając „Wykresy…”

Możesz użyć tej aplikacji do śledzenia temperatury procesora i szybkości wentylatora w czasie.

Te wykresy pokazują, jak zmienia się temperatura procesora i prędkość wentylatora komputera Mac, w zależności od tego, czy Turbo Boost jest włączone, czy wyłączone.

Przeglądając te wykresy, możesz zidentyfikować zachowanie Turbo Boost, które oferuje najlepsze wyniki dla konkretnego modelu komputera Mac i sposobu korzystania z laptopa.

Po uaktualnieniu Turbo Boost Switcher do wersji Pro uzyskasz dostęp do kilku dodatkowych funkcji, takich jak automatyczne wyłączanie Turbo Boost na podstawie prędkości wentylatora, pozostałego czasu pracy baterii i tego, czy komputer Mac jest podłączony do źródła zasilania.

Częste pytania

1. Czy mogę zaufać Turbo Boost Switcher?

Ludzie korzystają z tej aplikacji od lat bez żadnych skarg. Warto wspomnieć, że serwis nie obsługuje protokołu HTTPS, co może powodować pewne problemy z bezpieczeństwem.

2. Czy wyłączenie Turbo Boost zaszkodzi mojemu komputerowi?

Nie. Działając z mniejszą prędkością, możesz w rzeczywistości nieco przedłużyć żywotność swojego komputera.

3. Czy Turbo Boost Switcher wpłynie na wydajność mojego komputera Mac?

Jeśli wyłączasz Turbo Boost, gdy w przeciwnym razie włączyłoby się ono automatycznie, tak. Chociaż wyłączenie Turbo Boost oszczędza baterię, w niektórych sytuacjach zauważysz zmniejszoną wydajność.

Czytać  Jak usunąć hasło z pliku PDF na komputerze Mac

Cztery. Czy to działa z Apple Silicon Mac?

Nie. Turbo Boost to funkcja układów Intel. Apple może zastosować podobny proces na własnych chipach, ale nie może ich kontrolować za pomocą przełącznika Turbo Boost.

Przejmij kontrolę nad Turbo Boost

Chociaż możesz teraz kontrolować Turbo Boost ręcznie, pamiętaj, że nie jest to coś, co musisz robić przez cały czas. W większości przypadków ta funkcja działa dobrze bez ręcznej interwencji.

Jeśli chcesz przede wszystkim wyłączyć Turbo Boost, ponieważ bateria wyczerpuje się zbyt szybko, pamiętaj, że nie jest to jedyny winowajca. Na przykład spróbuj wymusić zamykanie aplikacji, których nie używasz, aby sprawdzić, czy wydłuży to żywotność baterii, a następnie wyłącz Turbo Boost, jeśli zamknięcie aplikacji nie miało znaczenia.

Czy ten artykuł jest przydatny?