Jak w kilka minut zweryfikować swoje konto YouTube

Jak w kilka minut zweryfikować swoje konto YouTube

Czy wiesz, że możesz zweryfikować swoje konto YouTube i że zajmie to tylko kilka minut? YouTube pozwala na to z wielu powodów i są z tego korzyści. W tym artykule dowiesz się, co to znaczy zweryfikować swoje konto YouTube i jak to zrobić.

Korzyści z weryfikacji konta YouTube

Oto główne powody, dla których warto zweryfikować swoje konto YouTube:

1. Twórz i przesyłaj dłuższe filmy

Zweryfikowane konta mogą przesyłać filmy o długości do 12 godzin lub rozmiarze 256 GB, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Na niezweryfikowanych kontach można przesyłać tylko 15-minutowe filmy. Jeśli zamierzasz tworzyć długie filmy, które bardziej szczegółowo omawiają Twoje tematy, jest to zdecydowanie najlepsza droga.

2. Dodaj więcej reklam YouTube

Reklamy wideo rzadziej wyświetlają się w bardzo krótkich filmach, a reklamy wideo naprzemiennie wyświetlają się tylko w filmach trwających co najmniej pięć minut. W przypadku filmu o długości do 12 godzin możesz umieszczać i wyświetlać więcej reklam w YouTube, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją zdolność do zarabiania na swoich filmach.

3. Twórz niestandardowe miniatury

Na niezweryfikowanych kontach można używać tylko domyślnych miniatur. Biorąc pod uwagę, że miniatury wpływają na liczbę kliknięć i wyświetleń, jest to główne ograniczenie. Z drugiej strony, jeśli zweryfikujesz swoje konto YouTube, będziesz mógł dostosować swoje miniatury, aby przyciągać więcej kliknięć i wyświetleń.

4. Zakwalifikuj się do transmisji na żywo

Po zweryfikowaniu konta YouTube zakwalifikujesz się do transmisji na żywo. Dzięki YouTube na żywo możesz transmitować na żywo i kontaktować się z odbiorcami, aby zwiększyć zaangażowanie i zaangażowanie odbiorców.

5. Odwołaj się od roszczeń z systemu Content ID

Roszczenie z systemu Content ID jest generowane automatycznie, gdy YouTube uzna, że ​​przesłany przez Ciebie film narusza czyjeś prawa autorskie, ponieważ pasuje do filmu lub jego części w systemie Content ID.

YouTube pozwala odwołać się od roszczenia z systemu Content IDo ile masz zweryfikowane konto. Należy jednak kwestionować roszczenia tylko wtedy, gdy masz uzasadniony powód, aby uniknąć ważnego powiadomienia o usunięciu roszczenia, co może skutkować ostrzeżeniem o naruszeniu praw autorskich.

Jak zweryfikować swoje konto YouTube na komputerze?

Aby zweryfikować swoje konto YouTube, potrzebujesz aktywnego konta YouTube, kanału YouTube i aktywnego numeru telefonu komórkowego. Proces jest prosty i można go wykonać za pomocą przeglądarki komputerowej lub mobilnej, ale nie za pośrednictwem aplikacji.

Otwórz przeglądarkę na komputerze i przejdź do YouTube.com. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Wprowadź swoje dane logowania i kliknij „Dalej”.

Youtube Weryfikuj logowanie

Przewiń w dół i kliknij „Ustawienia” w lewym menu.

Sprawdź ustawienia kliknięcia YouTube

Kliknij „Stan i funkcje kanału”.

Sprawdź status i funkcje kanału YouTube Click 1

Zostaniesz przekierowany na stronę YouTube Studio. Kliknij „Kontynuuj”.

Czytać  Zaoszczędź 25% na laptopie konwertowalnym Acer Spin 5

Na karcie „Kwalifikacja roli” kliknij menu rozwijane obok „Kwalifikuje się” w sekcji „Role pośrednie” i kliknij „Zweryfikuj numer telefonu”. Alternatywnie przejdź do Weryfikacja YouTube i zaloguj się na swoje konto, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Zweryfikuj Youtube Kliknij Zweryfikuj numer telefonu

Zostaniesz zapytany, w jaki sposób chcesz otrzymać kod weryfikacyjny. Wybierz między „Wyślij mi SMS-a z kodem weryfikacyjnym” i „Zadzwoń do mnie, korzystając z automatycznej poczty głosowej”.

Wybierz swój kraj, jeśli nie jest jeszcze wstępnie załadowany, a następnie wprowadź swój numer telefonu w odpowiednim miejscu. Kliknij „Pobierz kod”.

Sprawdź Youtube Kliknij przycisk Pobierz kod

Po otrzymaniu kodu weryfikacyjnego wpisz go w odpowiednim miejscu, a następnie kliknij „Prześlij”.

Youtube Weryfikacja Prześlij

Jak zweryfikować swoje konto YouTube na urządzeniu mobilnym (Android, iOS)

Aby zweryfikować swoje konto YouTube za pomocą urządzenia z systemem Android lub iOS, otwórz wybraną przeglądarkę, przejdź do Weryfikacja YouTube i zaloguj się na swoje konto, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Zweryfikuj logowanie do YouTube

Wybierz, w jaki sposób chcesz otrzymać kod weryfikacyjny za pomocą wiadomości tekstowej lub połączenia telefonicznego, a następnie wprowadź numer telefonu komórkowego i naciśnij „Pobierz kod”.

Sprawdź Youtube Kraj Numer telefonu Uzyskaj kod

Po otrzymaniu kodu weryfikacyjnego wpisz go w odpowiednim miejscu i naciśnij „Prześlij”.

Zweryfikuj Youtube Stuknij Prześlij 1

Po zweryfikowaniu zostanie on odzwierciedlony na Twoim koncie YouTube na wszystkich zsynchronizowanych urządzeniach.

Inne sposoby na przyspieszenie procesu weryfikacji

Istnieją inne sposoby zażądania procesu weryfikacji konta YouTube na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym.

1. Prześlij długi film

Aby to zrobić na komputerze, zaloguj się na swoje konto YouTube i kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Twój kanał”.

Sprawdź Youtube inne sposoby klikania na swój kanał

Kliknij „Prześlij wideo -> Kontynuuj”, aby przejść do YouTube Studio, kliknij „Wybierz pliki -> Prześlij”, przeciągnij i upuść wideo, a następnie kliknij „Pokaż wszystkie pliki”.

Sprawdź Youtube na inne sposoby, kliknij Pokaż wszystkie pliki.

Wybierz długi film i poczekaj, aż zakończy ładowanie i przetwarzanie. Zobaczysz powiadomienie informujące, że przetwarzanie zostało przerwane, ponieważ film jest za długi.

Kliknij „Więcej informacji”.

Sprawdź, czy przetwarzanie konta YouTube zostało przerwane

Zostaniesz przekierowany na stronę pomocy Google, gdzie zostaniesz przekierowany na stronę „Weryfikacja YouTube”, aby zweryfikować swoje konto.

2. Spróbuj nadawać na żywo

Po wejściu na konto YouTube kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu, a następnie przejdź do „YouTube Studio -> Cast”.

Sprawdź Youtube Inne sposoby Kliknij Przejdź na żywo

Ponieważ Twoje konto nie zostało jeszcze zweryfikowane, zostaniesz przekierowany na stronę, która poprosi Cię o włączenie funkcji na żywo. Kliknij czerwony przycisk „Aktywuj”. Na następnej stronie kliknij „Zweryfikuj”.

Zweryfikuj Youtube Inne sposoby Kliknij Włącz weryfikację

Spowoduje to przejście do strony weryfikacji YouTube.

Sprawdź Youtube Inne sposoby Kliknij Uzyskaj kod

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zweryfikować swoje konto.

Czytać  Jak uruchamiać aplikacje na Androida na Macu

3. Spróbuj przesłać swoją miniaturę

To kolejny sposób na rozpoczęcie procesu weryfikacji konta. Aby to zrobić, będąc nadal zalogowanym na swoje konto YouTube, prześlij film, kliknij „Prześlij miniaturę”, gdy skończysz, a następnie kliknij „ZWERYFIKUJ”.

Zweryfikuj Youtube Inne sposoby Kliknij Prześlij miniaturę Zweryfikuj 1

Spowoduje to przejście bezpośrednio do strony „Weryfikacja YouTube”. Śledź, aby zweryfikować swoje konto.

Częste pytania

1. Jaka jest różnica między weryfikacją mojego konta YouTube a otrzymaniem plakietki weryfikacyjnej?

Weryfikując swoje konto YouTube, potwierdzasz YouTube, że jesteś właścicielem konta i że nie jesteś botem. Różni się od otrzymania plakietki weryfikacyjnej. Chociaż każdy może zweryfikować konto YouTube, tylko kanały YouTube mające ponad 100 000 subskrybentów mogą poprosić o plakietkę weryfikacyjną YouTube.

2. Skąd mam wiedzieć, że moje konto zostało zweryfikowane?

Natychmiast po kliknięciu przycisku „WYŚLIJ” otrzymasz powiadomienie o sukcesie informujące o pomyślnym zweryfikowaniu konta. Możesz także zalogować się na swoje konto YouTube i przejść do „Ustawienia -> Stan i funkcje kanału”. Na karcie „Kwalifikacja roli” w sekcji „Funkcje średniozaawansowane” obok menu rozwijanego zobaczysz „Włączone”.

3. Dlaczego nie otrzymałem kodu weryfikacyjnego?

Istnieje kilka możliwych wyjaśnień tego.

O. Twój kraj, region lub dostawca nie obsługuje jeszcze wiadomości tekstowych od Google. W takim przypadku możesz wypróbować inny numer telefonu lub skorzystać z opcji automatycznego połączenia głosowego.

B. Otrzymasz komunikat o błędzie, że Twój numer telefonu utworzył już maksymalną liczbę kont. Jeśli tak, będziesz musiał użyć innego numeru.

C. Weryfikacja przez SMS może być również spowodowana innymi czynnikami. Jeśli wystąpi opóźnienie, wypróbuj inny numer telefonu lub skorzystaj z opcji połączenia głosowego.

4. Ile kont YouTube mogę zweryfikować za pomocą jednego numeru telefonu?

Możesz zweryfikować tylko cztery konta YouTube na numer telefonu rocznie – dwa na SMS-a i dwa na połączenie głosowe, aby ograniczyć spam i oszustwa. Pamiętaj też, że możesz utworzyć do 50 kanałów na jednym koncie YouTube.

Kończący się

Weryfikacja konta YouTube jest szybka, prosta i łatwa i pozwoli Ci cieszyć się przesyłaniem dłuższych filmów, niestandardowymi miniaturami, większą liczbą miejsc docelowych reklam, transmisją na żywo oraz możliwością odwołania się od roszczeń z systemu Content ID. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać niestandardowy URL dla swojego kanału YouTube i jak dodać znak wodny do swoich filmów w YouTube.

Czy ten artykuł jest przydatny?