Jak używać smartfona jako mikrofonu w systemie Windows

Jak używać smartfona jako mikrofonu w systemie Windows

Kiedy uczestniczysz w spotkaniu online, nie możesz obejść się bez lepszej jakości dźwięku. Głośniki używane w wielu laptopach z systemem Windows często nie są w stanie sprostać zadaniu. Możesz użyć zestawu słuchawkowego o jakości konferencyjnej lub tej sprytnej sztuczki z korektorem APO, który radykalnie zwiększa głośność laptopa.

Istnieje inna metoda, która zapewni jeszcze lepsze wyniki: użycie potężnych głośników urządzenia z Androidem lub iPhone’a.

Omówimy dwie popularne aplikacje, które niezawodnie wykonują to przełączanie: WO Mic i EZ Mic. Obaj używają bardzo podobnych metod i możemy rozszerzyć te same techniki na inne aplikacje na rynku.

Użyj mikrofonu WO na PC

WO Mic to wiodący system mikrofonowy innych firm, z którego można korzystać całkowicie za darmo w systemach Windows. Istnieją jednak reklamy w aplikacjach mobilnych, które nie są zbyt nachalne. Możesz pozbyć się tych reklam za pomocą taniego abonamentu. WO Mic jest już używany przez miliony użytkowników i uzyskasz dobre wyniki, używając go do mikrofonu PC.

1. Pobierz aplikację WO Mic na telefon

Przede wszystkim musisz pobrać aplikację i zainstalować ją na swoim telefonie. WO Mic jest kompatybilny z obydwoma Android Tak iPhone urządzenia. Ma prosty ekran główny, na którym musisz nacisnąć przycisk „Odtwórz”, aby korzystać z głośników smartfona na komputerze z systemem Windows.

Mikrofon w smartfonie Ekran główny Windows Wo Mic

Przejdź do ikony Ustawienia, aby wybrać tryb transportu: Wi-Fi, Wi-Fi Direct, USB lub Bluetooth. Twoje urządzenie klienckie (laptop) i telefon muszą mieć tę samą łączność transportową.

Mikrofon do smartfona Windows Wo Mic Transport

2. Zainstaluj sterownik i klienta WO Mic na komputerze z systemem Windows

Na komputerze z systemem Windows musisz zainstalować dwa oddzielne składniki: klient mikrofonu WO i sterowniki. Tutaj pokazujemy instalację każdego z nich.

Możesz pobrać Klient mikrofonu WO z tego linku. Pojawi się „Wybierz opcję języka”, a następnie ekran konfiguracji klienta mikrofonu WO pokazany poniżej.

Mikrofon w smartfonie Ustawienia klienta mikrofonu Windows Wo

Następnie wybierz komponenty, które chcesz zainstalować. Chociaż skrót na pulpicie może być pomocny, najlepiej wyłączyć autostart podczas uruchamiania systemu.

Mikrofon smartfona Komponenty klienta Windows Wo Mic

Instalacja klienta mikrofonu WO kończy się migiem i powinieneś zobaczyć komunikat o stanie ukończenia.

Mikrofon smartfona Klient Windows Wo Mic ukończony

Następnie zainstaluj sterowniki WO Mic z tego linku. Po pobraniu możesz wybierać spośród określonych sterowników komponentów dla swojego systemu.

Instalacja sterownika mikrofonu smartfona Windows Wo Mic

Aby sprawdzić typ systemu swojego komputera, wyszukaj „informacje o systemie” w polu wyszukiwania systemu Windows. Dzięki temu dowiesz się, czy twój system to x64 czy x86.

Mikrofon smartfona Informacje o systemie Windows X64
Rodzaj systemu

Instalacja sterowników WO Mic jest bardzo szybka. Po zakończeniu zobaczysz komunikat o zakończeniu.

Aktualizacja sterownika Windows Wo Mic dla mikrofonu smartfona
Zainstalowany mikrofon WO

3. Połącz aplikację WO Mic Phone z mikrofonem WO na komputerze z systemem Windows

W następnym etapie będziesz mógł połączyć aplikację telefoniczną WO Mic z klientem WO Mic w systemie Windows. Otwórz klienta na swoim komputerze i kliknij „Połącz”.

Opcja połączenia klienta Windows Wo Mic dla mikrofonu smartfona

Dostępne są cztery opcje łączności: Bluetooth, Wi-Fi, Wi-Fi Direct i USB. Jeśli wybierzesz Wi-Fi, wyświetlony adres IP musi być zgodny z adresem IP wygenerowanym w aplikacji telefonu.

Mikrofon smartfona Szczegóły klienta mikrofonu Windows Wo

Po otwarciu aplikacji WO Mic w trybie odtwarzania będziesz mógł zobaczyć adres IP. Musi być taki sam jak klient mikrofonowy WO.

Mikrofon w smartfonie Uruchomiono aplikację Windows Wo Mic

Połączenie między klientem Windows a aplikacją zajmuje kilka sekund przez Wi-Fi, Bluetooth i USB.

Mikrofon smartfona Windows Wo Mic Client Łączenie

Jeśli łączysz się przez Bluetooth, upewnij się, że zarówno telefon, jak i urządzenie przenośne są wykrywalne przez Bluetooth. Ponadto muszą pomyślnie sparować się na podstawie identyfikatora Bluetooth i numerów PIN, jak pokazano tutaj.

Mikrofon smartfona Parowanie USB w systemie Windows

Po sparowaniu laptopa z systemem Windows z telefonem iPhone lub telefonem z systemem Android przez Bluetooth pojawi się komunikat „połączenie udane”.

Mikrofon smartfona Windows Bluetooth poprawny

Klient mikrofonowy WO wyświetli stan „podłączony”, gdy oba urządzenia są połączone przez Bluetooth, Wi-Fi lub USB.

Mikrofon w smartfonie Windows Wo Mic Client podłączony
Podłączony klient mikrofonu WO

Zobaczysz również status połączenia w aplikacji WO Mic.

Mikrofon na smartfonie Połączono z aplikacją Windows Wo Mic

Po włączeniu głośników smartfona dla komputera / urządzenia przenośnego z systemem Windows, podczas połączenia audio można zobaczyć mikrofon z obsługą WO.

Czytać  Jak naprawić problem z niedziałającym mikrofonem w systemie Windows 10

Użyj mikrofonu EZ na PC

Kolejna usługa o nazwie Mikrofon EZ osiąga podobne wyniki. Ponownie, musisz pobrać instalator Windows i aplikację na smartfona, ale nie są potrzebne osobne sterowniki.

1. Pobierz instalator Windows EZ Mic

Instalator systemu Windows można pobrać z oficjalnej strony z menu „Ustawienia” na samej stronie głównej. Podczas instalacji będziesz musiał wyszukać miejsce docelowe dla programu.

Mikrofon do smartfona Windows Ez Mic Target
Miejsce docelowe mikrofonu EZ

Instalacja zajmuje tylko kilka sekund. Po uruchomieniu nie pojawi się ekran GUI, ale EZ Mic pojawi się w menu systemowym.

Mikrofon smartfona Klient Windows Ez Mic zakończony Finish
Klient EZ Mic zakończony

2. Pobierz aplikację EZ Mic Phone

Pobierz i zainstaluj aplikację telefoniczną EZ Mic, aby Android Tak iPhone odpowiednio. Po instalacji przejdź do opcji menu „Szukaj”, aby wykryć urządzenie, z którym chcesz się sparować. Połączenia są nawiązywane przez tę samą sieć lokalną (Wi-Fi) lub USB.

Mikrofon do smartfona Aplikacja Windows Ez Search

Po wykryciu urządzenia komputera z systemem Windows według nazwy możesz je sparować. Spowoduje to przeniesienie dźwięku i mikrofonu ze smartfona na laptopa z systemem Windows. Jedynym minusem mikrofonu EZ Mic jest to, że bezpłatna opcja podłączenia urządzeń zajmuje tylko pięć minut. Następnie należy odblokować pełną wersję.

Mikrofon smartfona Połączenie Windows Ez Mic

Tutaj przyjrzeliśmy się dwóm niezawodnym aplikacjom, które przesyłają dźwięk z mikrofonu ze smartfona na przenośne urządzenie z systemem Windows. Wiele smartfonów, takich jak Samsung Galaxy S21 Ultra, seria OnePlus 9 i Apple iPhone 12 Pro Max, ma bardzo głośne głośniki o krystalicznie czystej jakości dźwięku. Przeniesienie tej przewagi na laptopa z systemem Windows jest dość łatwe. Masz problemy z mikrofonem w systemie Windows 10? Mamy dla niego obszerne rozwiązywanie problemów.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?