Jak używać skrótów Siri na Apple Watch

Jak używać skrótów Siri na Apple Watch

Dzięki systemowi watchOS 7 aplikacja Skróty jest teraz wreszcie dostępna w szerokiej gamie modeli Apple Watch. Powiedziawszy to, możesz uruchamiać swoje ulubione skróty z nadgarstka zamiast odblokowywać iPhone’a. Zanim jednak będziesz mógł to zrobić, musisz nauczyć się korzystać ze skrótów Siri na swoim zegarku Apple Watch i tego właśnie uczymy Cię tutaj.

Jak dodać skróty do zegarka Apple Watch

Aby móc używać skrótów Siri na zegarku Apple Watch, musisz najpierw przenieść je z iPhone’a lub iPada. Odbywa się to za pomocą aplikacji Skróty na dowolnym urządzeniu z systemem iOS lub iPadOS.

1. Na iPhonie lub iPadzie uruchom aplikację Skróty. Jeśli nie używasz tej aplikacji często i nie możesz jej znaleźć, możesz przesunąć palcem w dół z centralnej części ekranu urządzenia, aby aktywować interfejs wyszukiwania Spotlight. Wpisz „Skróty” i uruchom aplikację, dotykając jej ikony.

Skróty Siri Aplikacja Apple Watch na iPhone'a

2. Upewnij się, że karta „Moje skróty” jest aktywna. (Możesz zobaczyć tę kartę u dołu ekranu urządzenia). Wybierz „Wszystkie skróty”, aby zobaczyć, co jest oferowane. Po znalezieniu skrótu Siri, który chcesz przenieść na smartwatch, dotknij menu z trzema kropkami (w prawym górnym rogu wybranej ikony skrótu).

3. Wejdź do edytora wybranego skrótu. Ponownie dotknij menu z trzema kropkami, tym razem w prawym górnym rogu ekranu urządzenia.

Skróty Siri Skrót do edycji Apple Watch na iPhonie

4. Aby zsynchronizować wybrany skrót z zegarkiem Apple Watch, stuknij przełącznik obok opcji „Pokaż na Apple Watch”. Dotknij Gotowe, aby potwierdzić swoją decyzję, a następnie dotknij Gotowe ponownie, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Skróty Siri Apple Watch Dodaj Shotcut do SmartWatch

Po kilku chwilach skrót wysłany do zegarka Apple Watch powinien zostać przeniesiony. Dzieje się to w iCloud, więc nie powinno minąć dużo czasu, zanim będziesz mógł wypróbować tę nową opcję na swoim smartwatchu.

Jak uruchamiać skróty Siri na Apple Watch

Teraz, gdy wiesz, jak dodawać skróty do swojego smartwatcha, pokażemy Ci, jak z nimi współpracować. Wykonaj poniższe czynności, aby uruchomić skrót na zegarku Apple Watch.

Czytać  Jak ukryć multimedia w Zdjęciach Google za pomocą zablokowanego folderu

1. Na swoim smartwatchu wciśnij cyfrową koronkę (po prawej stronie). Przejdziesz do ekranu Aplikacje, na którym zostanie wyświetlona siatka lub lista aplikacji. Znajdź aplikację Skróty i dotknij jej ikony.

Skróty Siri Skrót aktywacyjny Apple Watch

2. Powinna zostać wyświetlona lista skrótów dostępnych na zegarku Apple Watch. Jeśli masz wiele dostępnych opcji, możesz użyć Digital Crown, aby poruszać się w górę lub w dół. Oczywiście możesz zrobić to samo, przesuwając palcem w górę lub w dół.

3. Aby uruchomić skrót, dotknij jego ikony. Twój zegarek aktywuje teraz odpowiednią serię poleceń, a gdy to zrobisz, powinieneś poczuć delikatną wibrację na nadgarstku. Jest to!

Siri Skróty do Apple Watch Uruchamianie skrótów na Watchos

Pamiętaj, że niektóre skróty mogą być bardzo proste i generalnie nie wymagają żadnego wprowadzania danych. Jeśli jednak masz skrót, który wymaga pewnego rodzaju danych wejściowych, zobaczysz okno dialogowe na ekranie zegarka.

Jak usunąć skróty z zegarka Apple Watch

Gdy zaczniesz używać skrótów Siri na swoim Apple Watch, jesteśmy pewni, że niektóre z nich wypróbujesz. Niektóre mogą nie spełniać Twoich potrzeb lub oczekiwań, więc zawsze dobrze jest wiedzieć, jak usunąć skróty z zegarka Apple Watch. Oto, co należy zrobić.

1. Uruchom aplikację Skróty na swoim iPhonie lub iPadzie, następnie stuknij zakładkę „Moje Skróty”, a powinieneś zobaczyć kilka kategorii skrótów. Upewnij się, że wybierasz folder „Apple Watch”.

2. W tym momencie powinieneś zobaczyć skróty, które są dostępne na twoim Apple Watch. Zacznij od dotknięcia Wybierz, widocznego w prawym górnym rogu ekranu urządzenia.

Sekcja Siri Shortcuts Apple Watch w aplikacji Skrót na Iphone

3. Wybierz skróty, które chcesz usunąć. Po ich wybraniu powinieneś zobaczyć mały znacznik wyboru wskazujący ich status. Po wybraniu skrótów, które chcesz usunąć, kliknij „Usuń” u dołu.

Skróty Siri Apple Watch Kroki do usunięcia

4. Na koniec zapisz zmiany, dotykając przycisku Gotowe w prawym górnym rogu. Po kilku sekundach wybrane skróty znikną z zegarka Apple Watch.

Czytać  Jak zaprogramować filtr światła niebieskiego na urządzeniu z systemem Android

Konkluzja

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci nauczyć się korzystać ze skrótów Siri na zegarku Apple Watch. Jeśli chcesz dalej zgłębiać ten temat, możesz dowiedzieć się, jak tworzyć skróty Siri na swoim iPhonie. Będziesz także chciał wiedzieć, jak zainstalować skróty innych firm.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?