Jak używać ShadowExplorer do przywracania plików z Przywracania systemu

Jak używać ShadowExplorer do przywracania plików z Przywracania systemu

Przywracanie systemu jest niezwykle przydatne do odzyskiwania komputera, jeśli coś pójdzie nie tak. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że jest to również przydatne do odzyskiwania starych lub przypadkowo usuniętych wersji plików za pomocą narzędzia o nazwie ShadowExplorer. Przywracanie systemu jest wbudowane w system Windows i można je nawet skonfigurować, aby tworzyło nowe punkty przywracania podczas uruchamiania.

Ponieważ system Windows nie zawiera narzędzia, które umożliwia przywracanie pojedynczych plików z punktów przywracania systemu, wymagane jest narzędzie innej firmy. Jest to jednak niezwykle przydatne, jeśli chcesz odzyskać pliki. Pamiętaj, że działa to tylko wtedy, gdy masz punkty przywracania, które zawierają twoje pliki. Jeśli dysk twardy jest uszkodzony, prawdopodobnie punkty przywracania również są uszkodzone, co oznacza, że ​​nie można odzyskać z nich plików.

Czym jest ShadowExplorer?

ShadowExplorer pomaga eksplorować pliki przechowywane w migawkach. Są to kopie systemu, w tym pliki, tworzone podczas punktu przywracania systemu. Podczas gdy wersje Business, Ultimate i Enterprise systemu Windows umożliwiają dostęp do poszczególnych plików w tych migawkach, inne wersje nie, w tym Windows Home.

Narzędzie jest całkowicie darmowe. Możesz go zainstalować lub użyć wersji przenośnej, co wolę, ponieważ nie muszę niczego instalować.

Korzystanie z ShadowExplorer

Zacznij od pobrania najnowszej wersji Zwiadowca cieni. Ponownie wolę wersję przenośną. Jeśli go używasz, wystarczy kliknąć pobrany plik prawym przyciskiem myszy, wybrać „Wypakuj wszystko” i otworzyć ShadowExplorerPortable.

Po otwarciu program domyślnie wybiera najstarszy punkt przywracania systemu. Interfejs może przypominać niektóre starsze wersje Eksploratora Windows.

Jak używać Shadowexplorer do wyodrębniania plików z interfejsu przywracania systemu

Użyj menu rozwijanych w lewym górnym rogu, aby zmienić dysk i punkt przywracania. Wyświetlane są wszystkie aktualne migawki na komputerze. Po prostu wybierz taki, który zawiera dane pliki.

Jak używać Shadowexplorer do wyodrębniania plików z punktów przywracania systemu

Jeśli nie masz pewności, którego punktu użyć, eksploruj je wszystkie, aż znajdziesz to, czego szukasz. Może to zająć trochę czasu, jeśli masz wiele punktów przywracania, ale jest to lepsze niż wyczerpanie się pliku.

Czytać  8 sposobów na otwarcie Panelu sterowania w systemie Windows 10

Domyślnie większość twoich osobistych plików jest przechowywana w „Użytkownicy -> Nazwa użytkownika”. Tam znajdziesz foldery Dokumenty, Muzyka, Zdjęcia, Wideo i Pulpit. Przejdź do tej ścieżki w lewym panelu lub dowolnej ścieżki, której potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do plików. Najprawdopodobniej są one prawdopodobnie przechowywane w tej samej ścieżce w punkcie przywracania, w którym znajdują się obecnie lub znajdowały się na komputerze.

Jak używać Shadowexplorer do wyodrębniania plików od użytkowników z Przywracania systemu

Kontynuuj przeglądanie drzewa plików, aż znajdziesz plik lub folder, którego szukasz. I tak, jeśli chcesz, możesz odzyskać całe foldery.

Gdy znajdziesz to, czego szukasz w ShadowExplorer, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Eksportuj.

Jak używać Shadowexplorer do wyodrębniania plików z eksportu Przywracanie systemu

Wybierz lokalizację do wyeksportowania pliku. Jeśli szukasz starszej wersji pliku, spróbuj nie przywracać go do pierwotnej lokalizacji. Zamiast tego przywróć go na pulpit lub do innego folderu. Pozwala to upewnić się, że masz poprawny plik przed zastąpieniem obecnego.

Jak używać Shadowexplorer do wyodrębniania plików z lokalizacji eksportu przywracania systemu

Po wybraniu lokalizacji kliknij OK, aby wyeksportować plik do wybranej lokalizacji. Następnie możesz otworzyć plik, aby upewnić się, że jest poprawny.

Problemy z ShadowExplorerem

Czasami użycie ShadowExplorer do odzyskiwania plików nie zawsze działa. Na przykład pobranie obrazu może spowodować powstanie pustego obrazu. Odzyskiwanie dokumentu Word może oferować symbole zamiast tekstu. Chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, działa jako pierwszy krok do odzyskania przypadkowo usuniętego pliku lub zmodyfikowanego pliku.

Jeśli ShadowExplorer nie działa dla Ciebie, możesz również użyć Linux Live CD, aby pomóc odzyskać pliki. Istnieją również narzędzia do odzyskiwania, które pomagają w tym, w tym wyodrębnianie plików z uszkodzonych dysków.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?