Jak używać iPhone’a jako myszy do komputera Mac

Jak używać iPhone'a jako myszy do komputera Mac

Dla setek milionów użytkowników iPhone jest urządzeniem, które robi wszystko, jest wszystkim i często jest ich jedynym komputerem. Lista rzeczy, które możesz zrobić za pomocą iPhone’a, jest prawie nieskończona. Od surfowania po Internecie po kreślenie gwiazd na niebie, iPhone jest pełen możliwości.

Nie powinno dziwić, że iPhone może również pełnić funkcję myszy lub gładzika dla Maca.Używanie urządzenia wartego setki dolarów jako myszy może wydawać się szalone, ale kiedy jesteś w potrzebie, najlepszym narzędziem jest ten, który jest dla ciebie łatwo dostępny. Oto, jak używać iPhone’a jako myszy z komputerem Mac.

Używaj swojego iPhone’a jako myszy

Nie brakuje dostępnych aplikacji, które pomogą wykorzystać pojęcie „iPhone jako mysz”. Jedna z najpopularniejszych opcji nazywa się „Zdalne sterowanie myszą mobilną. „Jest to jedna z niewielu aplikacji, która pojawia się w Internecie i oferuje podobną funkcjonalność.

Przy cenie 1,99 USD jest to kradzież za rozbudowany zestaw funkcji i ma ponad 1500 recenzji oraz ocenę 4,6 na 5 w App Store. Po pobraniu aplikacji na iPhone’a reszta jest niezwykle prosta. W ciągu zaledwie kilku minut będziesz gotowy do pracy, a Twój iPhone będzie działał jak najdroższa mysz, jaką możesz sobie wyobrazić.

Parowanie iPhone’a

Mobile Mouse Remote oferuje użytkownikom cztery różne sposoby parowania z komputerem Mac.Pierwszy to, jak można się spodziewać, Wi-Fi. To świetna opcja, gdy jesteś w domu lub w biurze i masz mocny sygnał. Istnieje opcja peer-to-peer, czyli ta, z której najmniej skorzystasz z czterech opcji.

Drugą najpopularniejszą opcją jest prawdopodobnie Bluetooth. Ostatnie, ale nie mniej ważne jest podłączenie iPhone’a do Maca przez połączenie USB. Eliminuje to jakikolwiek aspekt używania iPhone’a jako „myszy bezprzewodowej”, ale w skrócie działa to w ten sposób. Należy pamiętać, że każda metoda połączenia poza Wi-Fi wymaga zakupu w aplikacji za 0,99 USD.

Użyj Iphone'a jako myszy dla aplikacji Mac Iphone

Po zainstalowaniu oprogramowania na iPhonie musisz teraz pobrać oprogramowanie na komputer Mac Mobilna aplikacja serwera myszy i zainstaluj go na dysku twardym. Po zakończeniu wstępnej konfiguracji przy następnym uruchomieniu komputera Mac oba urządzenia powinny automatycznie łączyć się w parę, jeśli są w tej samej sieci Wi-Fi.

Czytać  Jak nagrywać filmy z muzyką na iPhonie

Włącz funkcję myszy

Aplikacja komputerowa Mobile Mouse znajduje się na pasku menu, gdzie czeka na dostęp do ustawień serwera. Aplikacja obsługuje większość rzeczy zaplecza, w tym ustawianie ustawień adresu IP i portu do synchronizacji z iPhonem.

Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację, irytująco poprosi Cię o przyznanie jej dostępu do ułatwień dostępu na komputerze Mac.Widzieliśmy tę prośbę wielokrotnie w najnowszych wersjach systemu macOS i chociaż może to być denerwujące, jest dla nas ochrona jako użytkownicy.

Powiedziawszy to, przejdź do „Preferencje systemowe -> Dostępność -> Prywatność -> Mobilny serwer myszy” i kliknij pole. Może być konieczne odznaczenie blokady, wprowadzenie hasła do komputera, a następnie wybranie aplikacji myszy. Następnie możesz ponownie kliknąć kłódkę jako zabezpieczenie przed innymi zmianami.

Użyj iPhone'a jako myszy dla ułatwień dostępu dla komputerów Mac

Po połączeniu z komputerem zweryfikuj połączenie, wprowadzając ustawienia serwera w aplikacji. Twój komputer powinien pojawić się na liście ze znacznikiem wyboru obok. Powinieneś również zobaczyć typ połączenia, którego używasz, na zielono.

Po podłączeniu można poruszać myszą w taki sam sposób, jak każdą inną mysz bezprzewodową. Multitouch jest wliczony w cenę, dzięki czemu masz dostęp do wielu takich samych funkcji obsługi wielu palców, w tym szczypania i wyciągania różnych skrótów.

Użyj iPhone'a jako myszy do hasła Mac

Ostatnią uwagą jest to, że zdecydowanie zaleca się używanie hasła w tej aplikacji, które jest włączane za pomocą ustawień, na wypadek, gdyby ktoś złapał Twój iPhone bez Twojej zgody. Potraktuj to jako swoje pierwsze i jedyne ostrzeżenie!

wniosek

Używanie iPhone’a jako myszy wygląda i brzmi niesamowicie fajnie. To z pewnością szybko się zmieni, jeśli zaczniesz otrzymywać połączenia lub SMS-y, które zmuszają Cię do patrzenia na telefon. Pomijając te „problemy”, jest to kolejny wpis na liście „rzeczy, o których nie wiedziałeś, że Twój iPhone może zrobić”, ale mimo to jest świetny. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował szybko myszy, dobrze jest wiedzieć, że masz ją cały czas w kieszeni.

Czytać  5 przydatnych aplikacji na Androida do blokowania wiadomości tekstowych i zdjęć

Oprócz tego, że jest myszą, Twój iPhone może być również pilotem do komputera Mac.

Czy ten artykuł jest przydatny?