Jak używać ExitLag do gier bez opóźnień?

Exitlag Featured Image

Rozwój gier online pokazał, że stabilne połączenie internetowe ma kluczowe znaczenie dla wspaniałych wrażeń z gry. Jednakże, ponieważ szybki Internet nie jest dostępny we wszystkich częściach świata, nie wszyscy gracze doświadczają tego, co najlepsze w grach online dla wielu graczy. Tu właśnie wkracza ExitLag. Jeśli nie znasz tej usługi premium, wyjaśnimy, co to jest i jak poprawi Twoje wrażenia z gier online.

Co to jest opóźnienie wyjścia?

WyjścieOpóźnienie reklamuje się jako wirtualna sieć prywatna (VPN) do gier online. Jego zamierzoną rolą jest optymalizacja połączenia internetowego, uczynienie go bardziej stabilnym i obniżenie pingu.

Oprogramowanie osiąga to, umożliwiając łączenie się z serwerami gier za pośrednictwem własnych tras i serwerów. Doprowadzi to do poprawy ścieżki używanej przez dostawcę usług internetowych (ISP).

ExitLag jest obecnie dostępny tylko dla systemu Windows, a jego miesięczna cena subskrypcji wynosi 6,50 USD.

Dlaczego warto korzystać z opóźnienia wyjścia?

ExitLag brzmi jak fajna funkcja, ale czy naprawdę powinieneś jej używać podczas grania w gry online? Przyjrzyjmy się niektórym jego najistotniejszym cechom.

Mniejsze opóźnienia i utrata pakietów

ExitLag działa poprzez przypisanie wielu ścieżek do twojego serwera gry, aby obliczyć i dostarczyć pakiety danych za pośrednictwem najbardziej wydajnej ścieżki. Dzięki technologii „Multipath Connect” usługa może zapewnić, że jeśli trasa stanie się zbyt zatłoczona, automatycznie przełączy się na mniej zatłoczoną.

Dane przesyłane tymi wyższymi ścieżkami mają małe opóźnienia i niewielką lub żadną utratę pakietów. Oznacza to, że gry powinny być ładowane i aktualizowane jak najbliżej czasu rzeczywistego po Twojej stronie.

Zasadniczo gracze, którzy mieszkają w miejscach, w których połączenie internetowe jest zawodne, powinni bardziej odczuwać skutki ExitLag niż gracze online, którzy mieszkają na obszarach o dobrej infrastrukturze internetowej. Z drugiej strony gracze z szybkimi połączeniami internetowymi mogą również odczuwać opóźnienia, jeśli próbują połączyć się z oddalonymi od nich serwerami gier.

Zwiększenie liczby klatek na sekundę

ExitLag zawiera również funkcję o nazwie „FPS Boost”. Ma to na celu zwiększenie liczby klatek na sekundę w grze, dzięki czemu gra jest płynniejsza i płynniejsza. W grach FPS jest tak samo ważny jak stabilne połączenie internetowe. Byłoby lepiej, gdybyś miał oba na optymalnych poziomach, aby cieszyć się lub przynajmniej mieć uczciwą przewagę w grach konkurencyjnych.

Czytać  Jak przesyłać strumieniowo Twitch na Roku

Oto jak włączyć funkcję FPS Boost:

 1. Kliknij „Narzędzia” w górnym menu ExitLag.
Opóźnienie wyjścia Fps Boost 1
 1. Przejdź do zakładki „FPS Boost” i przełącz opcje zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli nie masz pewności, co oznaczają te opcje, wszystkie mają krótki opis, który jest wyświetlany po najechaniu kursorem na ikonę znaku zapytania po ich prawej stronie.

Serwery na całym świecie

Co więcej, ExitLag twierdzi, że ma dostęp do światowej sieci serwerów rozmieszczonych na wielu kontynentach, aby zoptymalizować większość połączeń między graczami a serwerami gier.

Jak wykorzystać ExitLag w grach online

Zanim zaczniesz, upewnij się, że Twoje gry obsługują ExitLag. Spójrz na to strona aby znaleźć swoją grę i sprawdzić, czy możesz ją opuścić. Jeśli tak, przejdź do następnego kroku:

 1. Pobierz i zainstaluj ExitLag z oficjalnej strony stronie internetowej i załóż konto. Jest to usługa płatna, więc możesz skorzystać z jej trzydniowej wersji próbnej, aby zdecydować, czy warto kupić subskrypcję. W przeciwnym razie możesz odinstalować oprogramowanie po wygaśnięciu okresu próbnego.
 2. Po instalacji i ponownym uruchomieniu systemu zaloguj się na swoje konto.
 3. Kliknij „Tak” w pierwszym monicie.
Opóźnienie wyjścia Ee Ethernet
 1. Znajdź grę online, której chcesz użyć z ExitLag i kliknij ją.
Gra z opóźnieniem wyjazdu
 1. W rozwijanym menu „Region gry” po prawej stronie ekranu zalecamy wybranie opcji „Automatycznie (zalecane)”, aby umożliwić oprogramowaniu wybór najlepszego serwera dla Twojego połączenia.
Automatyczne opóźnienie wyjścia 1
 1. Jeśli wybierzesz opcję „Automatycznie (zalecane)”, następnym krokiem jest kliknięcie czerwonego przycisku „Zastosuj trasy” u dołu interfejsu aplikacji.
 2. Jeśli wybrałeś konkretną lokalizację serwera, następnym krokiem jest kliknięcie „Optymalizuj”, aby przeanalizować ścieżki dla wybranego serwera.
Zoptymalizuj opóźnienie wyjścia
 1. Po zakończeniu optymalizacji kliknij „Odśwież”, aby uzyskać najnowsze informacje o wybranym serwerze. Należy pamiętać, że „szacowany ping” może się różnić po aktualizacji.
Opóźnienie wyjścia z aktualizacji
 1. Gdy jesteś zadowolony z szacunkowego ping wybranych tras, kliknij „Zastosuj trasy”.
Wyjdź Zastosuj trasę
 1. Po pomyślnym połączeniu powinieneś zobaczyć wybrany lub automatycznie wybrany serwer na liście „Połączono” pod twoją grą.
Opóźnienie podłączonego wyjścia
 1. W swojej grze połącz się z tym samym serwerem wymienionym w ExitLag, aby cieszyć się mniejszym opóźnieniem i niższym pingiem na tym konkretnym serwerze. W naszym przykładzie Valorant musiałbyś przejść do zakładki „Graj” na górze.
Wyjdź z Valorant
 1. Kliknij trzy zielone poziome paski w prawym górnym rogu swojej karty gracza.
Wyjdź z serwera Valorant
 1. Wybierz ten sam region, do którego podłączony jest ExitLag, a następnie ustaw w kolejce.
Wybrano serwer Exitlag Valorant 1
 1. Jeśli chcesz wypróbować inne serwery, wybierz je z menu rozwijanego i kliknij „Zastosuj trasy”. Upewnij się, że serwer wymieniony w ExitLag jest zgodny z serwerem, na który czekasz w swojej grze.
Czytać  Najlepsze gry SideQuest dla Oculus Quest / Quest 2

Bezpłatna alternatywa: PingEnhancer

PingEnhancer to mały program oparty na systemie Windows, który pomoże zmniejszyć opóźnienia serwera gier poprzez zwiększenie częstotliwości wysyłania pakietów TCP do serwerów gier. Ten program działa we wszystkich rodzajach gier online i jest darmowy. Możesz pobrać PingEnhancer z tego forum.

Alternatywa dla Exitlag

Częste pytania

1. Czy muszę rozpocząć grę przed ustawieniem opóźnienia wyjścia?

Nie. Oprogramowanie będzie nadal działać, nawet jeśli uruchomisz je przed grą lub odwrotnie. Musisz jednak najpierw upewnić się, że włączyłeś ExitLag w interfejsie, klikając przełącznik w lewym górnym rogu.

Możesz nawet przełączać serwery na ExitLag, gdy jesteś w grze. Zauważysz zmiany na serwerze, jeśli sprawdzisz ping w grze i utratę pakietów, które są typowymi wskaźnikami wyświetlanymi w grach online.

2. Czy ExitLag może powodować opóźnienia w grze?

Tak, jest to możliwe, zwłaszcza jeśli oprogramowanie łączy się automatycznie lub jeśli zdecydujesz się połączyć z serwerem daleko od Twojej aktualnej lokalizacji. Aby pozbyć się lagów, wyłącz ExitLag lub wybierz inny serwer. Zaleca się grę na serwerach znajdujących się najbliżej Twojej lokalizacji, ponieważ zapewnia to optymalne połączenie.

W innych przypadkach przyczyną opóźnienia w grze może nie być połączenie internetowe. Zamiast tego może się zdarzyć, że komponenty komputera nie mają wystarczającej mocy, aby obsłużyć grę, w którą próbujesz zagrać. Rozwiązaniem jest obniżenie ustawień wideo w grze i dostosowanie ustawień oprogramowania GPU.

Zarówno AMD, jak i NVIDIA mają funkcje przeciwdziałające lagom, które można łatwo włączyć w ich oprogramowaniu.

3. Czy działa jak inne oprogramowanie VPN niezwiązane z grami?

Nie. W przeciwieństwie do zwykłego oprogramowania VPN, ExitLag działa tylko jako sieć wirtualna podczas łączenia się z serwerami gier. Nie maskuje Twojej prawdziwej sieci podczas przeglądania sieci lub wykonywania innych zadań niezwiązanych z grami na komputerze.

Jeśli szukasz oprogramowania VPN, które umożliwia łączenie się z różnymi serwerami poza grami, użyj NordVPN lub innego podobnego oprogramowania.

Czy ten artykuł jest przydatny?