Jak uzyskać pionowe zakładki w przeglądarkach Chrome i Firefox

Jak uzyskać pionowe zakładki w przeglądarkach Chrome i Firefox

Firma Microsoft niedawno wprowadziła nową funkcję kart pionowych w swojej przeglądarce Edge. Zapewnia czysty i minimalny sposób układania wszystkich kart z boku przeglądarki Edge. Dzięki temu górna część przeglądarki pozostaje czysta z długiej listy kart, które tradycyjnie posiadamy. Osobiście wygląda całkiem czysto i odświeżająco. Ale przejście na nową przeglądarkę nie ma sensu tylko ze względu na pionowe karty. Na szczęście istnieją alternatywne rozwiązania dzięki rozszerzeniom, które pomogą Ci uzyskać pionowe karty w innych przeglądarkach. Tutaj pokazujemy kilka rozszerzeń, aby uzyskać pionowe karty w Chrome i Firefox.

Pobierz pionowe karty w Chrome

W przypadku Chrome w sklepie Chrome nie brakuje pionowych przedłużek rzęs. Jednak większość z nich ma zły interfejs użytkownika. Poniżej znajduje się jedno z najlepszych pionowych przedłużeń rzęs dostępnych dla Google Chrome.

Michael pionowe zakładki

Zakładki pionowe Zapewnia obsługę pionowych kart, takich jak przeglądarka Microsoft Edge. Jest to również jedno z najwyżej ocenianych pionowych przedłużek rzęs w Chrome Web Store.

To rozszerzenie zapewnia kilka dodatkowych przydatnych funkcji, takich jak dostosowywanie pozycji paska bocznego, szczypanie strony internetowej, tytuł karty, tryb ciemny itp.

Pionowe zakładki Google Chrome

Ponadto rozszerzenie Vertical Tabs ma dość minimalny i prosty interfejs użytkownika, a działania są w rzeczywistości szybsze w porównaniu z innymi rozszerzeniami w Chrome Web Store.

Jeśli chodzi o wady tego rozszerzenia, to przede wszystkim nie działa na stronach Chrome, takich jak nowa karta, ustawienia, historia i Chrome Web Store. Po drugie, i prawdopodobnie najbardziej irytujące, musisz włączać to rozszerzenie za każdym razem, gdy je minimalizujesz.

Pobierz pionowe karty w przeglądarce Firefox

W przypadku przeglądarki Firefox istnieje kilka rozszerzeń, których można użyć do uzyskania pionowych zakładek.

1. Zakładka Styl drzewa

Zakładka Styl drzewa zapewnia inny widok funkcji zakładek pionowych. Pozwala skonfigurować główną kartę i skonfigurować różne karty podrzędne. Skończysz z pionowymi rzęsami w kształcie drzewka. Aby ułatwić nawigację, możesz utworzyć hierarchię kart.

Zakładka w stylu drzewa Firefox Chrome Zakładki pionowe

Jeśli otworzysz nową kartę z aktualnie otwartej karty, zostanie ona automatycznie ustawiona jako karta „podrzędna” w drzewie kart. Użytkownicy mogą łatwo rozwijać lub zwijać karty, klikając przycisk trójkąta w dół / w górę na karcie „głównej”.

Czytać  Jak wypróbować różne dystrybucje Linuksa online?

Jest tylko jedna wada, którą mogłem znaleźć w tym rozszerzeniu – widok drzewa zakładek może być nieco przeciążony. Poza tym nic mi się nie podoba.

2. Odrodzenie centrum rzęs

Drugie rozszerzenie kart pionowych przeglądarki Firefox, które uważam za przydatne, to Centrum kart Reborn. Jak sama nazwa wskazuje, w rzeczywistości aktualizuje menu zakładek Firefoksa i przenosi pionowe zakładki na wyższy poziom. Nie tylko pokazuje zakładki w formacie pionowym, ale także pokazuje miniaturę strony internetowej.

Pionowe zakładki Firefox Tab Center Reborn Chrome

Pozwala to użytkownikowi szybko poruszać się po wielu kartach, patrząc na miniaturę. Tab Center Reborn dla Firefoksa integruje się również z motywem przeglądarki. Nie znalazłem żadnych problemów z tym rozszerzeniem i jest to godna replika pionowych zakładek, które można uzyskać w przeglądarce Microsoft Edge.

Kończący się

Szczerze mówiąc, jeśli naprawdę chcesz używać funkcji pionowych zakładek, ale nie w Microsoft Edge, polecam używanie jej w Mozilla Firefox. Pionowe rozszerzenia rzęs dla przeglądarki Firefox są bardziej dopracowane i oferują więcej opcji. Nie zapomnij również sprawdzić tych dodatków do Firefoksa, aby chronić swoją prywatność.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?