Jak uzyskać gorące rogi w systemie Windows 10

Jak uzyskać gorące rogi w systemie Windows 10

Hot corners to często niedoceniany sposób szybkiego wykonywania różnych czynności w systemach operacyjnych opartych na systemie MacOS i Linux.

Na przykład w podstawowych ustawieniach systemu operacyjnego mogę przesunąć mysz w prawy dolny róg ekranu, aby wyświetlić wszystkie okna, aby móc szybko przełączać się między nimi. Mam inne aktywne ustawienie narożnika w prawym górnym rogu, które daje mi widok wszystkich moich aktywnych obszarów roboczych.

elementarne-os-hotcorners

Chociaż jest to standardowa funkcja w wyżej wymienionych systemach operacyjnych, koncepcja jest dziwna w systemie Windows, ponieważ nie ma wbudowanego sposobu ustawiania gorących narożników, chociaż można użyć skrótów klawiaturowych, aby wywołać te same czynności.

Dla tych, którzy wolą podejście z gorącymi narożnikami, pokażę, jak zasymulować tę funkcjonalność na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą WinXCorners.

Instalacja

1 Pobierz plik zip z dstrona dewelopera i wyodrębnij jego zawartość do nowego folderu.

2. Otwórz folder i kliknij dwukrotnie plik wykonywalny zaznaczony na zrzucie ekranu poniżej.

okna-10-gorące rogi-1

3. Powinno pojawić się ostrzeżenie o zabezpieczeniach z prośbą o potwierdzenie, czy chcesz uruchomić oprogramowanie. Kliknij „Uruchom”.

4. Na dole paska zadań powinna pojawić się nowa ikona. Tutaj ustawisz preferowane gorące rogi.

okna-10-gorące narożniki-2

Podstawowe zastosowanie

Funkcje dostępne w tym momencie nie są tak solidne, jak w systemie MacOS lub Linux. Jednak, jak zobaczysz, nadal można ustawić kilka przydatnych akcji gorących narożników.

  • Kliknij ikonę monitora na pasku zadań, aby wyświetlić opcje dostępne dla każdego rogu ekranu.
  • Upewnij się, że przełącznik gorącego narożnika jest włączony.
  • Wybierz preferowaną akcję dla każdego rogu ekranu. Cztery opcje reprezentują każdy róg: lewy górny, prawy górny, lewy dolny i prawy dolny.

okna-10-gorące narożniki-3

Na przykład możesz ustawić prawy górny róg na „Wszystkie okna”. Dzięki temu uzyskasz panoramiczny widok wszystkich otwartych okien i wirtualnych pulpitów za każdym razem, gdy przesuniesz mysz do tego rogu.

Czytać  Jak zmienić system Windows 10 S na Windows 10 Home

Gdy będziesz zadowolony, możesz sprawdzić, czy działa, przesuwając kursor do krawędzi. U mnie wszystko działało dobrze, z wyjątkiem opcji wygaszacza ekranu, która wydawała się niczego nie aktywować.

Inne opcje

Jeśli chcesz tymczasowo wyłączyć gorące narożniki, możesz to zrobić, otwierając opcje i ustawiając przełącznik na wyłączony.

okna-10-gorące narożniki-4

Możesz także sprawić, że aplikacja będzie uruchamiana automatycznie podczas uruchamiania, klikając prawym przyciskiem myszy jej ikonę i wybierając „Uruchom z systemem Windows”.

okna-10-gorące narożniki-5

Ograniczenia

Należy pamiętać, że WinXCorners nie będzie działać w następujących okolicznościach:

  • Jeśli celujesz w aplikację działającą z uprawnieniami administratora
  • Jeśli masz konfigurację z wieloma monitorami, nie będzie działać na monitorach dodatkowych

Owinąć

Windows 10 nie obsługuje gorących narożników po wyjęciu z pudełka. Ale za pomocą aplikacji innych firm, takich jak WinXCorners, możesz łatwo wprowadzić tę funkcjonalność na swój komputer.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć kilka przypadków użycia gorących narożników na twoim komputerze. Daj nam znać swoje przemyślenia w sekcji komentarzy.

Czy ten artykuł jest przydatny?