Jak uzyskać dostęp do folderu WindowsApps w systemie Windows 10?

Jak uzyskać dostęp do folderu WindowsApps w systemie Windows 10?

Wielu z nas mogło o tym nie słyszeć, ale system Windows 10 ma ukryty folder o nazwie „WindowsApps”, w którym wszystkie najnowsze aplikacje, takie jak aplikacje ze sklepu Microsoft Store, znajdują się w piaskownicy od wszystkiego innego w systemie. Jest własnością wbudowanego konta użytkownika Microsoft o nazwie „TrustedInstaller”, co utrudnia dostęp ze względów bezpieczeństwa.

Dlaczego chcesz uniknąć tego ograniczenia? Po pierwsze, w folderze WindowsApps jest dużo miejsca do wielokrotnego użytku i musisz pozbyć się niepotrzebnych śmieci. Nawet jeśli niczego nie usuniesz, odpowiednie informacje znajdziesz w aplikacjach, takich jak Poczta, Zdjęcia i gry zainstalowane za pośrednictwem Xbox Game Pass na PC. Jeśli jesteś administratorem lub użytkownikiem systemu na swoim komputerze, postępuj zgodnie z poniższymi metodami, aby uzyskać dostęp do folderu WindowsApps.

Najszybsza metoda: zhakowanie rejestru gruntów

Istnieją dwa różne sposoby uzyskania dostępu do folderu WindowsApps: przez proste włamanie do rejestru lub ręczną zmianę właściciela folderu. Oba są równie bezpieczne, choć ta pierwsza jest nieco szybsza.

Aby skorzystać z metody szybkiego menu kontekstowego, możesz: Pobierz ten hack rejestracji przejęcia własności. Aby go zainstalować, wystarczy otworzyć plik ZIP i dwukrotnie kliknąć „InstallTakeOwnership.reg”. Możesz także najpierw wyodrębnić folder, aby otworzyć plik. Istnieje inny plik, „RemoveTakeOwnership.reg”, który działa odwrotnie, przywracając własność TrustedInstaller.

Dziennik pozyskiwania folderu Windowsapps

Otrzymasz alert z edytora rejestru, że „dodanie informacji może nieumyślnie zmienić lub usunąć wartości i spowodować, że komponenty przestaną działać poprawnie”. To tylko uwaga, którą możesz bezpiecznie zignorować w przypadku tego instalatora. Kliknij „Tak”, aby kontynuować.

Potwierdzenie własności folderu Windowsapps

Powinien pojawić się komunikat o powodzeniu „Zainstaluj TakeOwnership.reg został pomyślnie dodany do rejestru”.

Zaktualizowano właściwość folderu Windowsapps

Teraz przejdź do „częstych folderów” Eksploratora plików Windows za pomocą klawisza skrótu Wygrać + ja. Przejdź do „Ten komputer” i otwórz dysk C, na którym będą dostępne pliki programu.

Folder Windowsapps Thispc

Przejdź w dół ścieżki Program Files, a zobaczysz ukryty folder WindowsApps. Jeśli nie włączyłeś wcześniej wyświetlania ukrytych folderów na swoim komputerze, przejdź do zakładki „Widok” i sprawdź menu „ukryte elementy”.

Czytać  Jak legalnie pobrać wirtualną maszynę Windows?

Gdy ukryty folder WindowsApps jest widoczny, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Przejmij własność”.

Folder przejęcia folderu Windowsapps

Otworzy się okno wiersza polecenia potwierdzające przeniesienie własności folderu WindowsApps. Zamknij okno.

Folder sukcesu przejęcia własności Windowsapps

Teraz możesz łatwo uzyskać dostęp do folderu WindowsApps.

Odzyskany folder Windowsapps

Jeśli chcesz, możesz usunąć niepotrzebne pliki z aplikacji systemu Windows. Spowoduje to przywrócenie dużej ilości miejsca wielokrotnego użytku na dysku C.

Folder Windowsapps Usunięto miejsce do wykorzystania

Druga metoda: ręczny dostęp do folderu WindowsApps w systemie Windows 10

Jeśli nie chcesz mieć polecenia „Przejmij własność” w menu kontekstowym ze względów bezpieczeństwa lub z innych powodów, możesz również ręcznie uzyskać dostęp do folderu WindowsApps.

Wróć do Program Files na dysku C i spróbuj zauważyć ukryty folder WindowsApps. Szczegółowe kroki, aby wyświetlić ukryty folder, zostały omówione w poprzedniej sekcji.

Zlokalizowany folder Windowsapps

Chociaż możesz zobaczyć folder, nie możesz go otworzyć, aby zobaczyć zawarte w nim pliki. Jeśli spróbujesz go otworzyć, nie otrzymasz dostępu, nawet jeśli jesteś administratorem.

Odmowa dostępu do folderu Windowsapps

Aby uzyskać dostęp do folderu WindowsApps, kliknij prawym przyciskiem myszy folder, a następnie wybierz opcję „Właściwości” z listy opcji menu kontekstowego.

windowsapps-folder-select-properties

Powyższe działanie otworzy okno Właściwości. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo i kliknij przycisk „Zaawansowane”, który pojawi się u dołu okna.

Zaawansowane zabezpieczenia folderów Windowsapps

Po otwarciu okna Zaawansowane ustawienia zabezpieczeń kliknij łącze „Zmień” obok „TrustedInstaller”, które jest ustawieniem domyślnym.

Folder Windowsapps Kliknij Zmień

W oknie „Wybierz użytkownika lub grupę” znajdziesz przycisk „Sprawdź nazwy”. Twoim zadaniem jest wpisanie nazwy zarejestrowanej na twoim komputerze. Ta akcja automatycznie wypełni nazwę obiektu. Jeśli jest to Twój własny komputer, jesteś administratorem, co oznacza, że ​​możesz po prostu pisać administrator i kliknij „Sprawdź nazwy”. To naprawdę najszybsze podejście do uzyskania prawidłowego dostępu.

Aplikacje Windows Wybierz nazwę weryfikacji użytkownika

Jak pokazano tutaj, nazwa „Administrator” jest akceptowana przez system i jest dodawana automatycznie. Po prostu kliknij „Akceptuj”, aby kontynuować.

Windowsapps Wybierz automatycznie dodaną nazwę użytkownika

Możesz także użyć innych nazw użytkowników w systemie. Dopóki użytkownik systemu jest upoważniony do wyświetlania ukrytych aplikacji i folderów, może uzyskać dostęp do folderu WindowsApps jako nowy właściciel.

Windowsapps-folder-wprowadź-nazwę użytkownika

Jeśli użytkownik systemu jest nieznany lub popełnił błąd w pisowni, zauważysz błąd „nie można znaleźć” podczas próby dodania nieprawidłowej nazwy.

Windowsapps Wybierz nazwę użytkownika Zła nazwa

Teraz dochodzimy do głównej przełęczy. Tutaj, w głównym oknie, możesz zobaczyć, że właściciel folderu został zmieniony na określone konto administratora. Przed zastosowaniem zmiany upewnij się, że „Zamień właściciela na podkontenerach i obiektach”Pole wyboru jest zaznaczone; w przeciwnym razie nie będzie można wchodzić w interakcje z innymi plikami i folderami w folderze WindowsApps.

Czytać  5 najlepszych czytników e-booków dla systemu Windows 10

Po wykonaniu wszystkich czynności kliknij przyciski Zastosuj i OK, aby zapisać zmiany.

Folder Windowsapps Zastąp podkontenery właściciela

Jak tylko klikniesz przycisk OK, system Windows zacznie zmieniać uprawnienia do plików i folderów.

Windowsapps Wybierz Zmień właściwość 1

Na koniec zobaczysz komunikat o stanie sukcesu: „Jeśli właśnie przejąłeś własność tego obiektu, musisz zamknąć i ponownie otworzyć właściwości tego obiektu, zanim będziesz mógł wyświetlić lub zmienić uprawnienia”. Kliknij OK, aby kontynuować.

Windowsapps zamyka i ponownie otwiera obiekt

Powinieneś mieć teraz dostęp do folderu WindowsApps bez żadnych problemów, zarówno w trybie administratora, jak i jako zatwierdzony użytkownik systemu.

Niezależnie od używanej metody powinieneś mieć teraz dostęp do folderu WindowsApps. Możesz również użyć tej samej metody, aby przejąć kontrolę nad dowolnym folderem na dysku twardym. Aby uzyskać więcej wskazówek i wskazówek dotyczących systemu Windows 10, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący sprawdzania temperatury procesora na komputerze. W małym przewodniku dotyczącym tworzenia kopii zapasowych przygotowaliśmy również listę świetnych wygaszaczy ekranu dla systemu Windows 10.

Źródło obrazu: Główny ekran Windows 10 ze wszystkimi uruchomionymi aplikacjami przez DepozytZdjęcia

Czy ten artykuł jest przydatny?