Jak utworzyć link do grupy WhatsApp na urządzeniach mobilnych i komputerze?

Jak utworzyć link do grupy WhatsApp na urządzeniach mobilnych i komputerze?

Typowy sposób dodawania osób do grup WhatsApp ma charakter restrykcyjny. Nie możesz dodawać osób, których nie ma w Twoich kontaktach. W tym przypadku może pomóc dodanie ich za pomocą linków grupowych. Linki grupowe mogą być udostępniane każdemu, zwiększając w ten sposób zasięg Twojej grupy. Zobaczmy, jak utworzyć link do grupy WhatsApp na Androida, iPhone’a i PC.

Jak działają łącza grupowe w WhatsApp?

Zanim przejdziesz do kolejnych kroków, musisz wiedzieć kilka ważnych rzeczy na temat linku do grupy WhatsApp.

  • Musisz być administratorem grupy, aby uzyskać link do grupy. Zwykły członek nie może utworzyć linku do grupy. Jeśli jednak administrator udostępnił link do grupy w grupie, inni członkowie mogą go przekazać dalej.
  • Link do grupy nie jest trwały. Administrator może je zresetować w dowolnym momencie i utworzyć nowy link. Powyższy link przestanie działać.
  • Możesz udostępniać linki grupowe w WhatsApp lub poza nim.
  • Linki do grup WhatsApp można przekazywać każdemu, więc zachowaj ostrożność podczas ich udostępniania. Na przykład, jeśli udostępnisz link do grupy jednemu ze swoich znajomych, będą oni mogli udostępnić go większej liczbie osób. Te osoby mogą dołączyć do Twojej grupy bez Twojej dodatkowej zgody.
  • Osoby, które dołączą do grupy za pośrednictwem jej linku, nie będą mogły zobaczyć wiadomości z poprzedniej grupy.

Utwórz link do grupy WhatsApp na Androida

1. Otwórz grupę WhatsApp, której link chcesz utworzyć i udostępnić. Upewnij się, że masz uprawnienia administratora.

2. Dotknij nazwy grupy u góry. Dojdziesz do ekranu informacji o grupie.

Informacje o grupie WhatsApp

3. Przewiń w dół i wybierz „Zaproś przez łącze” w sekcji Uczestnicy.

Zaproszenie do grupy WhatsApp przez link

4. Zobaczysz link do grupy i różne opcje związane z zaproszeniami do grup. Stuknij Wyślij łącze przez WhatsApp, jeśli chcesz udostępnić łącze swoim kontaktom WhatsApp. Aby udostępnić poza WhatsApp, dotknij „Kopiuj link” i wklej go do wymaganej aplikacji.

Czytać  Najlepsze widżety pogodowe dla Twojej witryny

Możesz też dotknąć przycisku „Udostępnij link” i wybrać aplikację, w której chcesz udostępnić link grupy. Możesz również utworzyć kod QR dla linku do grupy. Na koniec, jeśli link Twojej grupy dostał się w niepowołane ręce, możesz go zresetować za pomocą „Resetuj link”.

Whatsapp Group Link Udostępnij kopię

Utwórz link do grupy WhatsApp na iPhonie

1. Otwórz grupę WhatsApp, z której chcesz uzyskać link do grupy. Jak wspomniano powyżej, musisz być administratorem grupy, aby uzyskać link do grupy.

2. Dotknij nazwy grupy u góry. Możesz też przesunąć w lewo nazwę grupy na liście czatów i dotknąć „Więcej -> Informacje o grupie”.

Informacje o grupie Whatsapp Iphone

3. Zobaczysz różne ustawienia grupy. Kliknij opcję „Zaproś do grupy za pomocą linku” u dołu. Zostaniesz przeniesiony do ekranu, na którym możesz skopiować, udostępnić lub zresetować link do grupy. Stuknij w „Udostępnij link”, aby wysłać link do grupy w WhatsApp lub poza nim. Możesz także skopiować i wkleić łącze w innych aplikacjach lub czatach. Podobnie możesz wygenerować kod QR, który możesz wydrukować lub udostępnić innym.

Whatsapp Wyślij Skopiuj link do grupy Iphone

Jeśli nie chcesz, aby inni dołączyli do Twojej grupy za pośrednictwem linku, możesz go dezaktywować, dotykając „Resetuj łącze”.

Utwórz łącze grupowe WhatsApp na PC

1. Uruchom internetową lub komputerową wersję WhatsApp na swoim komputerze.

2. Otwórz grupę, której link chcesz wygenerować.

3. Kliknij nazwę grupy. Z prawej strony otworzy się okno.

Komputer informacyjny grupy Whatsapp

4. Kliknij w oknie „Zaproś do grupy przez łącze”. Spowoduje to otwarcie kilku funkcji związanych z linkami grupowymi. Możesz wysyłać, kopiować lub przywracać łącza.

Whatsapp wysyła link do grupy PC group

Grupy to jedna z najfajniejszych funkcji WhatsApp. Możesz rozmawiać z wieloma osobami naraz, wysyłać im wysokiej jakości zdjęcia i filmy, a nawet prowadzić grupowe rozmowy wideo. Myślisz, że wiesz wszystko o WhatsApp? Rzuć okiem na przydatne sztuczki WhatsApp, które mogłeś przegapić.

Czytać  6 sposobów na łatwe wysyłanie wiadomości tekstowych (SMS) z komputera

.

Czy ten artykuł jest przydatny?