Jak utworzyć i wstawić znak wodny w Dokumentach Google

Jak utworzyć i wstawić znak wodny w Dokumentach Google

Dokumenty Google to popularny edytor dokumentów do tworzenia i edytowania dokumentów. Wcześniej nie było możliwości bezpośredniego dodania znaku wodnego do dokumentu Dokumentów Google, więc doświadczeni użytkownicy znaleźli rozwiązanie w Rysunkach Google. W ostatniej aktualizacji Google dodał natywny sposób wstawiania znaku wodnego w Dokumentach Google. Tutaj pokażemy, jak wstawić znak wodny w Dokumentach Google, a także utworzyć znak wodny za pomocą aplikacji innej firmy.

Gdzie i jak można używać znaków wodnych

Istnieje kilka scenariuszy, w których możesz rozważyć użycie znaku wodnego. Służy przede wszystkim do przekazania poufności lub ochrony praw właściciela. Oto kilka przykładów:

 • Dokumenty biurowe, w których charakter dokumentu jest ściśle tajny lub poufny i nie chcesz, aby leżał w pobliżu
 • Książki elektroniczne, w których autor chce chronić swoje prawa cyfrowe
 • Obrazy, w których fotograf lub projektant chce mieć pewność, że otrzyma uznanie za pracę udostępnioną przez innych w domenie publicznej.
 • Marketing e-booków, obrazów itp. bezpłatne, gdy są rozpowszechniane w mediach społecznościowych lub aplikacjach do przesyłania wiadomości, aby budować świadomość marki.
 • Pisarze lub wydawcy, którzy chcą egzekwować prawa cyfrowe i przekazywać instrukcje wewnętrznie w organizacji medialnej.

Znak wodny jest przydatny zarówno w przypadku dokumentów, jak i obrazów. Sposób, w jaki go użyjesz, będzie zależeć od celu danego pliku.

Jak stworzyć znak wodny na rysunkach Google

W Rysunkach Google można tworzyć dwa rodzaje znaków wodnych: tekstowe i graficzne. To, co wybierzesz, zależy od twoich preferencji.

 1. Otworzyć Rysunki Google aplikacja. Możesz napisać słownictwo (na przykład nazwę firmy) lub skorzystać z dostępnych narzędzi, takich jak grafika słowna, tekst, kształty, bazgroły itp., w „Menu Wstaw -> Pole tekstowe”, aby utworzyć znak wodny. Użyłem pola Text Box do napisania „Nazwa firmy” jako znaku wodnego.
Nazwa znaku wodnego Rysunków Google

W zależności od potrzeb łatwo jest zmienić typ, rozmiar, kolor i układ tekstu znaku wodnego. Po prostu zaznacz tekst i zastosuj zmiany. Ponieważ nie ma możliwości kontrolowania efektu przezroczystości w menu tekstowym, dobrze jest wybrać jasny kolor czcionki, np. jasnoszary.

Tekstowy znak wodny Rysunków Google
 1. Jeśli wolisz użyć obrazu jako znaku wodnego, kliknij „Wstaw -> Obraz” i wybierz opcję w zależności od tego, gdzie znajduje się obraz znaku wodnego. Może znajdować się na Dysku, w Zdjęciach lub na komputerze.
Znak wodny w Rysunkach Google

Użyj paska menu „Opcje formatu”, aby dodać efekt przezroczystości z sekcji „Ustawienia”. Możesz także dodać inne efekty.

Rysunki Google tworzą znak wodny obrazu
 1. Zapisz plik obrazu i nadaj mu nazwę, którą możesz szybko znaleźć później.
Czytać  Co to jest TeamSpeak i jak jest używany?

Jak dodać znak wodny w Dokumentach Google

Microsoft Word pozwalał użytkownikom na znakowanie swoich dokumentów znakiem wodnym od dłuższego czasu, ale Dokumenty niedawno dodały tę funkcję. W menu Wstaw znajdziesz opcję Znak wodny.

 1. Otwórz dokument, do którego chcesz dodać znak wodny i wybierz opcję „Znak wodny” z menu „Wstaw”.
 2. Kliknij przycisk „Wybierz obraz”, aby przesłać znak wodny z komputera lub Dysku.
Opcja znaku wodnego Dokumentów Google
 1. Po wybraniu znaku wodnego możesz włączyć efekt zanikania, jeśli chcesz, lub przeskalować zrzut ekranu, aby zwiększyć / zmniejszyć rozmiar znaku wodnego.
 2. Kliknij przycisk „Gotowe”, gdy będziesz zadowolony z wyników.
Ustawienia znaku wodnego Dokumentów Google 1

Częste pytania

1. Czy mogę dodać znak wodny za pomocą aplikacji mobilnych Dokumentów Google?

Nie. Obecnie opcja jest dostępna tylko w wersji Desktop Web.

2. Czy rysunki są częścią Dokumentów?

Tak i nie. Rysunki Google to samodzielna aplikacja zintegrowana z Dokumentami. Możesz uzyskać do niego dostęp i używać go z Dokumentów, ale aby uzyskać pełną funkcjonalność, musisz uzyskać dostęp do samodzielnej wersji internetowej.

Kończący się

Możliwość wstawienia znaku wodnego w Dokumentach Google to mile widziany dodatek. Ułatwia to życie wszystkim, którzy używają Dokumentów Google zarówno do pracy osobistej, jak i zawodowej, a także muszą chronić swoje treści/pracę za pomocą znaków wodnych.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przekonwertować Dokumenty Google na Microsoft Word i dodać pisemny podpis do Dokumentów Google.

Czy ten artykuł jest przydatny?