Jak utworzyć aplikację komputerową Gmail

Jak utworzyć aplikację komputerową Gmail

Gmail to wiodący dostawca poczty e-mail na świecie. Jest pełen funkcji, wszechobecny na każdym smartfonie i pięknie się prezentuje. Z tych powodów możesz po prostu chcieć mieć dostęp do Gmaila bezpośrednio z komputera, bez konieczności otwierania okna przeglądarki.

Na szczęście zarówno Chrome, jak i Microsoft Edge (wersja Chromium) umożliwiają przekształcanie stron internetowych w dyskretne aplikacje komputerowe z własnymi ikonami, które umożliwiają dostęp do witryn tak, jakby były ich własnymi programami. Ta metoda umożliwia utworzenie komputerowej wersji Gmaila, do której masz natychmiastowy dostęp. Możesz także użyć jednej aplikacji dla wielu kont e-mail!

Najpierw włącz Gmaila offline

Najpierw musisz włączyć nowy natywny tryb offline Gmaila. Nie musisz tego robić, ale jeśli chcesz, aby Gmail działał jako aplikacja komputerowa, której możesz używać bez internetu, a następnie synchronizować z kontem online, jest to wysoce zalecane.

Przejdź do skrzynki odbiorczej Gmaila, kliknij ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu -> Wyświetl wszystkie ustawienia, a następnie na karcie Ogólne kliknij „Offline”.

Utwórz aplikację Gmail na komputer Zobacz wszystkie ustawienia

Zaznacz pole „Włącz pocztę offline”. To otworzy kilka dodatkowych opcji na stronie.

Tutaj zobaczysz, ile miejsca zajmie Twoja poczta offline. Możesz także wybrać, czy chcesz, aby Twoja poczta była przechowywana do siedmiu, 30 lub 90 dni i czy chcesz pobrać załączniki na komputer.

Utwórz ustawienia aplikacji komputerowej Gmail

W polu „Bezpieczeństwo” zalecamy wybranie opcji „Zachowaj dane w trybie offline na moim komputerze”, jeśli jesteś użytkownikiem domowym i masz pewność, że nikt inny nie ma dostępu do Twojej skrzynki odbiorczej. Dzięki temu aplikacja komputerowa będzie bardziej płynna, a wszystkie wiadomości e-mail będą dostępne od razu po włączeniu komputera, zamiast czekać na synchronizację całej skrzynki odbiorczej za każdym razem.

Gdy skończysz, kliknij „Zapisz zmiany”.

Utwórz aplikację Gmail na komputer (macOS)

Jeśli jesteś użytkownikiem Maca, nie musisz używać określonej przeglądarki, aby zmienić Gmaila w aplikację komputerową. Narzędzie Automator wbudowane w macOS robi to samo.

  1. Aby zmienić Gmaila w aplikację komputerową w systemie macOS, przejdź do folderu Aplikacje i uruchom Automator.
  2. Kliknij „Nowy dokument -> Workflow”.
  3. W lewym panelu kliknij „Internet -> Uzyskaj określone adresy URL”, a następnie na liście „Adres” dodaj adres URL dla Gmaila (https://gmail.com).
Utwórz aplikację komputerową Gmail na Macos

Następnie kliknij dwukrotnie „Wyskakujące okienko witryny” na środkowej liście i upewnij się, że „Rozmiar witryny” jest duży, aby wypełnić cały ekran.

Czytać  Jak tworzyć własne spersonalizowane naklejki w Telegramie

Kiedy będziesz gotowy, kliknij „Plik -> Zapisz jako”, a następnie nazwij nową aplikację „Gmail” i upewnij się, że format pliku to „Aplikacja”. Niezależnie od tego, gdzie go zapisałeś, możesz przeciągnąć stamtąd nową aplikację do stacji dokującej, na pulpit lub w dowolne inne miejsce, według własnego uznania.

Utwórz aplikację Gmail na komputer Macos Zapisz jako

Utwórz aplikację Gmail na komputer (Edge)

Teraz, gdy Microsoft podjął mądrą decyzję o przekształceniu przeglądarki Edge w przeglądarkę opartą na Chromium, nagle odblokował wiele funkcji, które zbliżają ją do Google Chrome. Przykładem jest fakt, że możesz teraz konwertować witryny na aplikacje desktopowe. Jeśli nie masz nowej przeglądarki Microsoft Edge, możesz Pobierz to tutaj.

Aby utworzyć aplikację Gmail opartą na Edge, otwórz Gmaila w Microsoft Edge, kliknij ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Aplikacje i „Zainstaluj tę witrynę jako aplikację”.

Utwórz aplikację komputerową Gmail Microsoft Edge

W polu tekstowym możesz pozostawić nazwę Gmail lub wpisać inną etykietę, a następnie kliknąć Zainstaluj.

Utwórz aplikację komputerową Gmail Instalowanie Microsoft Edge

Gmail natychmiast otworzy się jako aplikacja, bez paska adresu URL i innych elementów rozpraszających przeglądarkę. Dla nas skrót nie pojawił się na pulpicie, ale w menu Start pod „Ostatnio dodane”. Stąd możesz przeciągnąć go na pulpit, aby utworzyć skrót, kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby przypiąć go do paska zadań i tak dalej.

Utwórz aplikację Gmail Start na komputery w przeglądarce Microsoft Edge

Utwórz aplikację Gmail na komputer (Chrome)

Twoja skrzynka odbiorcza Gmaila jest teraz synchronizowana w trybie offline, ale nadal musisz otworzyć przeglądarkę Chrome, aby uzyskać do niej dostęp. Następnym krokiem jest przekształcenie Gmaila w normalną aplikację komputerową.

Aby to zrobić, po prostu otwórz Gmaila w Chrome, a następnie kliknij „ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu -> Więcej narzędzi -> Utwórz skrót”.

jak-uzyskać dostęp-gmail-na-komputerze-utworzyć-skrót-2

Wywołaj skrót do Gmaila, a następnie kliknij Utwórz, a skrót do Gmaila pojawi się na pulpicie.

Access-gmail-desktop-app-create-skrót

Następnie w pasku adresu przeglądarki Chrome wpisz chrom: // aplikacje aby przejść do strony, na której są wyświetlane Twoje aplikacje Google oraz wszelkie utworzone przez Ciebie skróty. Kliknij prawym przyciskiem myszy utworzony skrót Gmaila, a następnie wybierz „Otwórz jako okno”. Odtąd skrót do Gmaila na pulpicie będzie otwierał się we własnym oknie zamiast w przeglądarce Chrome.

access-desktop-app-gmail-open-as-window

Z pulpitu możesz dowolnie kopiować i przenosić skrót. Kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij „Przypnij do startu” lub „Przypnij do paska zadań”, aby przypiąć skrót odpowiednio do menu Start lub paska zadań, lub skopiuj go i umieść w żądanym folderze.

dostęp-aplikacja-komputerowa-gmail-11

I to jest. Pokonał system i stworzył w pełni funkcjonalną aplikację komputerową Gmail tam, gdzie wcześniej jej nie było.

Czytać  Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w Kodi

To, co zrobiliśmy wcześniej, zmienia Gmaila z jego pięknym nowym interfejsem w aplikację komputerową. Jeśli jednak nie jesteś żonaty z interfejsem użytkownika Gmaila, pamiętaj, że możesz zsynchronizować Gmaila ze świetnymi komputerowymi aplikacjami pocztowymi, takimi jak Thunderbird, Mailbird, a nawet z samą aplikacją Windows Mail, aby osiągnąć ten sam efekt.

Aby jeszcze bardziej ulepszyć korzystanie z Internetu, spróbuj pobawić się niektórymi flagami Chrome, aby dostosować przeglądarkę Chrome. Jeśli masz trochę czasu do zabicia, spójrz na te tajne gry ukryte w różnych aplikacjach i produktach Google.

Źródło obrazu: Ekran bezpłatnej usługi poczty e-mail w aplikacji na tablet Google Gmail przez DepozytZdjęcia

Czy ten artykuł jest przydatny?