Jak usuwać wiadomości zbiorczo z Facebook Messenger

Jak usuwać wiadomości zbiorczo z Facebook Messenger

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem Facebook Messenger, wiesz, że Facebook nie sprawia, że ​​usuwanie rozmów jest główną częścią funkcji przesyłania wiadomości. Po prostu naturalnie przesuwają się na dół, gdy czaty się zatrzymują, a wbudowana funkcja usuwania jest boleśnie powolna. Na szczęście istnieje kilka rozszerzeń przeglądarki, które mogą pomóc w zbiorczym usuwaniu wiadomości z Facebook Messenger.

Zastrzeżenie: Internet jest na zawsze

fb-msngr-nieskończoność

Niestety, ponieważ nie jesteś jedynym uczestnikiem tych rozmów, eliminacja Twojej strony niewiele znaczy. Druga strona nadal ma to na swoim koncie na Facebooku i nawet jeśli wszyscy zaangażowani usuną rozmowę, logi mogą nadal znajdować się gdzieś na serwerach Facebooka. Ponieważ Facebook nie jest domyślnie szyfrowany metodą end-to-end (chociaż możesz włączyć tę opcję), wiadomości wymieniane na Facebooku mogą pozostać w postaci zwykłego tekstu przez całe życie obu kont.

Czy na pewno chcesz go usunąć?

fb-msngr-archiwum

Jeśli Twoim głównym celem jest upewnienie się, że nikt, kto ma dostęp do Twojego Facebooka, nie będzie mógł podsłuchiwać Twojej historii wiadomości, całkowite usunięcie jest zdecydowanie najlepszą opcją. Jeśli jednak chcesz tylko posprzątać bałagan w skrzynce odbiorczej, możesz rozważyć opcję „Archiwizuj”. Możesz się tam dostać, naciskając ikonę koła zębatego, która pojawia się, gdy najedziesz kursorem na rozmowę i klikniesz „Archiwizuj”. Przenosi to go do osobnego folderu, w którym mogą znajdować się Twoje stare wiadomości, bezpiecznie przechowywane z dala od nowych.

1. Oficjalny sposób, ale powolny

Otwórz wiadomości na Facebooku przez Facebook.com lub przez or Messenger.com. Tak czy inaczej, „powolny” sposób zadziała. Aby usunąć pojedyncze wiadomości, musisz najechać kursorem na każdą rozmowę na lewym pasku bocznym, gdzie znajdują się trzy kropki.

Masowe usuwanie punktów z Facebook Messenger

Po kliknięciu trzech kropek idź dalej i kliknij Usuń. Nie musisz otwierać żadnej rozmowy. Musisz tylko zobaczyć czat, który chcesz usunąć.

Usunięto masowe usunięcie Facebook Messenger

Niestety ta metoda pozwala na usunięcie tylko jednego czatu na raz i nie jest trwale usuwana. Jeśli osoba, do której pisałeś, odpowie, cała rozmowa pojawi się ponownie. Czy możesz uznać tę metodę za prawdziwą opcję usuwania masowego? Jasne, ponieważ możesz usunąć wiele wiadomości, ale nie wszystkie naraz. Zajmuje to dużo czasu, ale działa równie dobrze jak najszybszy sposób.

Czytać  Jak podróżować w czasie w Mapach Google Street View

2. Najszybszy sposób na usunięcie wiadomości z Facebooka

Jasne, usuwanie wiadomości z Facebooka jeden po drugim będzie nużące, a po pewnym czasie prawdopodobnie zrezygnujesz, gdy wydaje się, że końca nie widać. To tam rozszerzenie Google Chrome ”Facebook Szybkie usuwanie wiadomości„Przydaje się. Dzięki temu rozszerzeniu masz teraz prawdziwą” opcję „jedno kliknięcie”, aby raz na zawsze zniszczyć całą historię wiadomości.

Ostrzeżenie– Dzięki temu rozszerzeniu nie możesz wybrać, które wiadomości chcesz zapisać; To wszystko albo nic.

1. Zacznij od pobrania i zainstalowania rozszerzenia Chrome ze sklepu Chrome.

Zbiorcze usuwanie wiadomości z Facebooka Rozszerzenie Chrome

2. Po aktywowaniu rozszerzenia obok pola wielofunkcyjnego powinien pojawić się skrót, aby można było szybko uzyskać do niego dostęp.

Masowe usuwanie wiadomości z Facebook Chrome Omnibox

3. Po kliknięciu ikony pojawiają się dwie opcje. Pierwszym z nich jest otwieranie wiadomości w przypadku, gdy nie masz otwartego Facebooka lub Messengera. Drugi usunie wszystkie wiadomości.

Masowe usuwanie wiadomości z Facebooka Usuń

4. Kliknij , aby usunąć wszystkie wiadomości, a cała skrzynka odbiorcza Messenger zniknie. Gotowy!

Masowe usuwanie wiadomości z Facebooka Usuń

Warto pamiętać, że nawet gdy to rozszerzenie otwiera drzwi do masowego usuwania, ma pewne zastrzeżenie. Problem polega na tym, że wiadomości znikają dopiero na końcu. Jeśli ktoś wyśle ​​Ci wiadomość za pomocą rozmowy, którą nadal masz na końcu, pełna historia tej wiadomości pojawi się automatycznie.

3. Szybkie usuwanie Messenger Web

Chociaż niekoniecznie jest to opcja zbiorcza, szybkim sposobem usunięcia wiadomości w Messengerze jest zrobienie tego natychmiast po wysłaniu wiadomości. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli od wysłania wiadomości minęło mniej niż dziesięć minut, nadal możesz usunąć wiadomość dla siebie lub wszystkich.

Masowo usuń Facebook Messenger Usuń Messenger

Wybierz wiadomość, którą chcesz usunąć, a następnie kliknij trzy kropki po lewej stronie wiadomości, gdzie pojawią się opcje Usuń i Usuń. Kliknij Usuń. Spowoduje to otwarcie dwóch opcji: „Usuń dla wszystkich” i „Usuń dla siebie”.

Czytać  Jak pobrać zawartość Netflix do oglądania w trybie offline

Pamiętaj, że jeśli usuniesz wiadomość dla wszystkich, odbiorca będzie wiedział, że wiadomość została usunięta, ale nie będzie mógł zobaczyć treści wiadomości. Po dziesięciu minutach, jeśli usuniesz wiadomość, treść wiadomości nadal będzie dostępna dla odbiorcy, chociaż nie będzie dostępna dla Ciebie.

4. Szybkie usuwanie z pulpitu Messenger

Masowe usuwanie Facebook Messenger Mac

Podobnie jak przeglądarka, Aplikacja na komputery Mac dla Messengera Masz podobne opcje „usuń dla siebie” i „usuń dla wszystkich”. Aplikacja nie oferuje również opcji zbiorczej, ale w mgnieniu oka usuwanie pojedynczych wiadomości może się przydać. Podobna funkcjonalność jest dostępna dla Aplikacja WindowsRozważ aplikacje jako szybki sposób na szybkie usuwanie wiadomości bez usuwania wszystkiego naraz.

5. Szybkie usuwanie aplikacji Messenger

Masowo usuń Facebook Messenger Ios

Niestety, korzystanie z aplikacji Messenger należącej do Facebooka na iOS i Androidzie nie będzie oferować usuwania zbiorczego, ale doda te same opcje, co strona internetowa i aplikacje Mac / Windows. Zamiast klikać prawym przyciskiem myszy aplikacje komputerowe, dotkniesz i przytrzymaj dowolną wiadomość, którą chcesz usunąć lub anulować, i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Niestety nie ma łatwego sposobu zbiorczego usuwania wiadomości w systemie iOS lub Android, więc usunięcie całej historii rozmów wymaga trochę pracy.

Kończący się

Dobrą wiadomością jest to, że bez względu na wybraną metodę możesz wyczyścić skrzynkę odbiorczą Messengera. Zła wiadomość jest taka, że ​​wszystko jest nadal jednostronne, a Facebook może przechowywać Twoje rozmowy na swoich serwerach. Jedynym prawdziwym „stałym” rozwiązaniem jest zgoda na usunięcie rozmowy z drugą stroną (lub stronami), która również bierze udział w rozmowie. Ten „pakt zabijania” jest prawdopodobnie najlepszą szansą, aby na stałe usunąć rzeczy z Facebook Messenger.

Sprawdź, jak najlepiej wykorzystać Messengera i wyłączyć potwierdzenia odczytu w Messengerze.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?