Jak usunąć ukryte aplikacje z iPhone’a

Delete Hidden Apps Iphone Featured

Wraz z wydaniem iOS 14 firma Apple ułatwiła ukrywanie aplikacji, z których nie korzystałeś od dłuższego czasu. To świetnie nadaje się do organizacji, ale także nieco utrudniło ponowne znalezienie aplikacji. Ten samouczek pokazuje, jak szybko usunąć „ukryte aplikacje” na iPhonie (lub iPadzie).

Dlaczego aplikacje są ukryte?

Dla wielu użytkowników iPhone’a zbyt wiele aplikacji na ekranie głównym i potencjalnie zbyt wiele folderów pełnych aplikacji z czasem staje się uciążliwe. W systemie iOS 14 firma Apple poprawiła to, wprowadzając bibliotekę aplikacji, która łączy wszystkie aplikacje i umieszcza je w różnych „inteligentnych” kategoriach po prawej stronie ostatniej strony ekranu głównego.

W ten sposób Apple oczyścił ekran główny i „ukrył” mniej używane aplikacje. Oczywiście istnieją inne powody, dla których aplikacje nie pojawiają się na ekranie głównym urządzenia. Na przykład możesz mieć:

 • Wyłączono opcję „Dodaj do ekranu głównego” dla nowo pobranych aplikacji w „Ustawienia -> Ekran główny”.
 • Usunąłem aplikację w pewnym momencie za pomocą opcji menu kontekstowego „Usuń z ekranu głównego” i po prostu o tym zapomniałem.
 • Niektóre natywne aplikacje zostały wyłączone w „Ustawienia -> Czas przed ekranem -> Ograniczenia dotyczące treści i prywatności -> Dozwolone aplikacje”.

Usuń ukryte aplikacje z ustawień iOS

Jednym z najszybszych sposobów, aby nie tylko zobaczyć wszystkie aplikacje zainstalowane na iPhonie, ale także usunąć motyw, jest zrobienie tego bezpośrednio z menu Ustawienia.

 1. Przejdź do „Ustawienia -> Ogólne -> Pamięć iPhone’a”. Pamiętaj, że załadowanie i wyświetlenie wszystkich aplikacji zajmie kilka sekund.
Usuń ukryte aplikacje iPhone Storage
 1. Znajdź i zidentyfikuj aplikację, którą chcesz usunąć, i dotknij jej.
Usuń listę ukrytych aplikacji na iPhone'a
 1. Na następnym ekranie ostatnią opcją jest „Usuń aplikację”, poprzedzone notatką informującą, że wszystkie dane zostaną usunięte z Twojego iPhone’a i tej czynności nie można cofnąć.
Usuń ukryte aplikacje Iphone Spongebob

Gdy tylko aplikacja zostanie usunięta, zniknie ona całkowicie z ekranu głównego i biblioteki aplikacji.

Usuń ukryte aplikacje za pomocą Spotlight

Jeśli jesteś podobny do mnie, Spotlight na iOS prawie przejął potrzebę stron i stron aplikacji. Tak proste, jak znalezienie aplikacji w ten sposób, usuwanie aplikacji jest równie proste.

 1. Przesuń palcem w dół na dowolnym ekranie głównym i zacznij wpisywać nazwę aplikacji.
Usuń ukryte aplikacje Iphone Spotlight Spongebob
 1. Gdy zobaczysz ikonę aplikacji tuż pod paskiem wyszukiwania Spotlight, naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji, aż pojawi się wyskakujące menu.
Usuń ukryte aplikacje Iphone Spotlight Usuń weryfikację 1
 1. Różne aplikacje będą miały różne opcje, ale wszystkie będą miały „Usuń aplikację” na dole wyskakującego menu. Drugie wyskakujące okienko sprawi, że chcesz usunąć aplikację. Ponownie dotknij „Usuń”, a ukryta aplikacja zniknie na zawsze.
Usuń ukryte aplikacje Iphone Spotlight Usuń 2

Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji, której szukasz w Spotlight, być może wyłączyłeś jej widoczność w „Ustawienia -> Nazwa aplikacji -> Siri i wyszukiwanie”. (Poszukaj przełącznika „Pokaż aplikację w wyszukiwaniu”).

Czytać  5 najlepszych aplikacji do odtwarzania wideo na Androida

Usuń ukryte aplikacje z App Store

Chociaż ta metoda działa, ma jedno duże zastrzeżenie: jedynym sposobem na jej usunięcie jest dostępna aktualizacja lub niedawno zaktualizowana aplikacja.

 1. Podobnie jak w przypadku poprzednich kroków, otwórz aplikację App Store i dotknij swojego zdjęcia profilowego. Przewiń w dół, aż zobaczysz aplikację, której szukasz, w sekcji „Nadchodzące aktualizacje automatyczne”, „Dostępne aktualizacje” lub „Ostatnio zaktualizowane”.
Usuń ukryte aplikacje Iphone Aktualizuj wszystko
 1. Przesuń palcem w lewo w aplikacji, a opcja „Usuń” pojawi się po prawej stronie nazwy aplikacji i opcji aktualizacji.
Usuń ukryte aplikacje Iphone Update Giphy
 1. Po usunięciu aplikacja jest całkowicie usuwana z iPhone’a lub iPada.
Usuń ukryte aplikacje Aktualizacja iPhone'a Usuń 1

Usuń ukryte aplikacje z biblioteki aplikacji

Biblioteka aplikacji jest jednym z najbardziej godnych uwagi dodatków w iOS 14, a na dobre lub na złe, Apple dał jasno do zrozumienia, że ​​zostanie z nami. To nowy sposób organizowania aplikacji. Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji na ekranie głównym, w folderze itp., będzie ona znajdować się w jednej z automatycznie posortowanych kategorii w bibliotece aplikacji.

 1. Aby usunąć aplikacje z „Biblioteki aplikacji”, przesuń palcem w lewo na ekranie głównym, aż dojdziesz do ekranu Biblioteka aplikacji.
Usuń ukryte aplikacje Biblioteka aplikacji na iPhone'a 2
 1. Stuknij pole wyszukiwania u góry i wprowadź nazwę aplikacji.
Usuń ukryte aplikacje Iphone App Library Search 1
 1. Naciśnij ikonę aplikacji, a następnie wybierz „Usuń aplikację”. (Możesz przytrzymać ikonę aplikacji na pierwszym ekranie, aby wyświetlić tę samą opcję.) Jeśli nie naciśniesz samej ikony aplikacji, a zamiast tego po prawej stronie aplikacji, aplikacja przeniesie się do Twojego domu. ekran.
Usuń ukryte aplikacje Usuń bibliotekę aplikacji na iPhone'a
 1. Ponownie dotknij „Usuń”, aby potwierdzić, a aplikacja zniknie na zawsze.
Usuń ukryte aplikacje Biblioteka aplikacji na iPhone'a Podwójne usuwanie 1

Częste pytania

1. Czy mogę usunąć aplikację bez utraty jej danych?

TAk! Dzięki funkcji pobierania możesz zwolnić miejsce na iPhonie lub iPadzie bez utraty ikony aplikacji lub danych użytkownika. Zasadniczo pobranie usuwa aplikację i czyści pamięć lokalną, mimo że wszystkie jej dane i dokumenty pozostają przechowywane na urządzeniu. Jeśli chcesz ponownie korzystać z aplikacji, dotknij ikony, zainstaluj ją ponownie, a wszystkie Twoje dane pojawią się ponownie. Jedynym zastrzeżeniem dotyczącym pobierania jest to, że aplikacja musi być nadal dostępna w App Store, aby można ją było ponownie pobrać.

Czytać  6 najlepszych aplikacji YouTube innych firm na urządzenia mobilne, które warto wypróbować

Aby automatycznie pobierać aplikacje, przejdź do „Ustawienia -> Ogólne -> Pamięć iPhone’a” i naciśnij przycisk „Włącz” obok „Pobierz nieużywane aplikacje”. Jeśli chcesz pobrać konkretną aplikację, spróbuj zamiast tego: przewiń w dół ten sam ekran, dotknij odpowiedniej nazwy aplikacji, a następnie przycisku „Pobierz aplikację” i wyświetlonego potwierdzenia „Pobierz aplikację”.

2. Czy dane synchronizacji/iCloud nadal działają w przypadku aplikacji, które są ukryte?

Nawet jeśli aplikacja jest ukryta, nadal będzie działać w tle i dostarczać powiadomienia, synchronizować się z dowolnymi usługami w chmurze, z którymi jesteś aktualnie połączony itp. Ukryte aplikacje mają więcej wspólnego z tym, że aplikacje nie są widoczne na ekranie głównym niż z utratą danych.

3. Dlaczego nie mogę usunąć niektórych aplikacji, mimo że są widoczne?

Być może masz tutaj do czynienia z jedną z domyślnych aplikacji Apple. Nie możesz usunąć niektórych z nich. Natywnych aplikacji, takich jak Safari, Zdjęcia, App Store, Zegar i niektórych innych, nie można usunąć z żadnego urządzenia z systemem iOS. Z drugiej strony aplikacje takie jak FaceTime, Mail, Camera i Calculator można w przyszłości usunąć i ponownie pobrać z App Store. Jeśli chodzi o aplikacje innych firm, wszystkie można usunąć.

Czy ten artykuł jest przydatny?