Jak usunąć historię wyszukiwania Google

Jak usunąć historię wyszukiwania Google

Prawie każdy korzysta z wyszukiwarki Google. Przy każdym wyszukiwaniu Google rejestruje, czego szukasz, i wykorzystuje te informacje, aby wpływać na przyszłe wyniki wyszukiwania. Do jego popularności przyczyniła się umiejętność przewidywania przyszłych wyników. Jeśli jednak nie chcesz, aby Google śledziło wszystkie Twoje wyszukiwania, z tego artykułu dowiesz się, jak łatwo usunąć historię wyszukiwania Google.

Usuń historię wyszukiwania Google z przeglądarki

1. Aby rozpocząć, musisz się zalogować Moja aktywność w Google i zaloguj się na swoje konto Google.

2. Na stronie spójrz na lewy górny róg obok „Moja aktywność” i kliknij na hamburgera lub trzywierszowe menu. Działa to zarówno na stronie komputerowej, jak i mobilnej w Safari, Chrome itp. używając tego samego linku co powyżej.

Usuń historię wyszukiwania z Google Moja aktywność

W opcjach menu w sekcji „Moja aktywność” znajdź opcję „Usuń aktywność według” i kliknij ją na pulpicie lub dotknij urządzenia mobilnego.

3. Zobaczysz teraz wyskakujące okno, w którym możesz wybrać, którą część historii wyszukiwania chcesz usunąć.

Usuń historię wyszukiwania Google Co usunąć

Opcje obejmują:

  • Ostatnia minuta
  • Ostatni dzień
  • Cały czas
  • Zakres niestandardowy

W przypadku dwóch ostatnich (Cały czas i Zakres niestandardowy) masz dodatkowy zestaw opcji. Jeśli wybierzesz „Cały czas”, zostaniesz poproszony o określenie usługi Google, którą chcesz uwzględnić. Jest ich łącznie 15, w tym Sklep Play, Gmail, Google Apps, Dysk, Mapy, Wyszukiwarka grafiki i YouTube.

Usuń historię wyszukiwania Google Wszystkie wyszukiwania

Jeśli chcesz usunąć wszystko, pozostaw wszystko zaznaczone, kliknij „Dalej”, a pomyślnie usuniesz całą historię wyszukiwania Google. Możesz jednak odznaczyć wszystko, co chcesz pozostawić nienaruszone, i po prostu usunąć na przykład YouTube lub wyszukiwarkę grafiki.

Usuń niestandardowy zakres z historii wyszukiwania Google

Osobno wybierając z zakresu niestandardowego możesz określić okres, który chcesz usunąć. To może być ostatni miesiąc, ostatnie sześć miesięcy lub ostatnie sześć lat. Nie ma ograniczeń czasowych, więc czas, który chcesz wybrać, zależy wyłącznie od Ciebie.

Czytać  Ściągawka ze skrótami klawiaturowymi Microsoft Teams

Szybkie usuwanie historii wyszukiwania Google na iOS

Chociaż masz powyższą opcję zakresu niestandardowego, co zrobić, jeśli potrzebujesz czegoś krótszego niż historia wyszukiwania jednego dnia? Google dodał funkcję w ramach dedykowanej Wyszukiwarka Google na iOS o nazwie „Szybkie usuwanie”. Jest to tak proste, jak się wydaje, ponieważ Google pozwala użytkownikom usunąć ostatnie 15 minut ich historii wyszukiwania.

1. Zacznij od otwarcia aplikacji Google. Wykonaj te same czynności, co powyżej i dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu.

Profil historii wyszukiwania w Google iOS

2. Gdy pojawi się wyskakujące okienko, natychmiast zobaczysz komunikat „Usuń ostatnie 15 minut” bezpośrednio pod banerem „Historia wyszukiwania”. Jest to ten sam obszar ogólny w menu, w którym znajdowała się sekcja „Moja aktywność” z poprzednich kroków.

Usuń historię wyszukiwania z Google iOS

3. Stuknij w „Usuń ostatnie 15 minut”, a aplikacja natychmiast podejmie tę akcję. Jeśli przypadkowo w nią trafisz lub natychmiast tego pożałujesz, możesz cofnąć akcję, ale tylko na kilka sekund. W przeciwnym razie ostatnie 15 minut historii wyszukiwania zniknie na zawsze.

Usuń historię wyszukiwania Google na telefonie z Androidem

1. Na telefonie z Androidem otwórz aplikację Google. Stuknij ikonę zdjęcia i wybierz „Twoje dane w wyszukiwaniu”.

Aplikacja Google na Androida Wybierz dane w wyszukiwaniu

2. Przewiń stronę w dół, aby znaleźć „Cała aktywność wyszukiwania”.

Aktywność wyszukiwania we wszystkich aplikacjach Google na Androida

3. Ponownie przewiń stronę w dół, aby znaleźć przycisk „Usuń”. Dotknięcie go spowoduje wyświetlenie menu rozwijanego, w którym możesz wybrać „Usuń dzisiaj”, „Usuń zakres niestandardowy”, „Usuń cały czas” lub „Usuń automatycznie”.

Aplikacja Google na Androida Usuń aktywność związaną z wyszukiwaniem
Okres usuwania aplikacji Google na Androida

4. Wybierz opcję, której chcesz użyć do usunięcia historii wyszukiwania Google.

5. Jeśli wybierzesz opcję „Usuń automatycznie”, możesz zezwolić Google na automatyczne usuwanie historii wyszukiwania starszej niż wcześniej zdefiniowany okres. Najkrótszy okres to trzy miesiące.

Częste pytania

Czy mogę chronić swoją historię wyszukiwania?

Tak absolutnie. Włączenie tego jest bardzo proste. Przejdź do wyszukiwarki Google na swoim iPhonie lub na twoim biurku. Kliknij lub dotknij „Zarządzaj weryfikacją mojej aktywności”, co spowoduje wyświetlenie wyskakującego okienka z opcją „Wymagaj dodatkowej weryfikacji”.

Usuń ochronę historii wyszukiwania Google

Kontynuuj kroki, które obejmują wybór metody zabezpieczeń, której chcesz użyć. Możesz wybierać spośród opcji, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, hasło do konta itp. Po skonfigurowaniu historia Twojego konta jest chroniona.

Czytać  Jak skonfigurować Face ID na iPhonie

Czy mogę pobrać moją aktywność związaną z wyszukiwaniem?

Usuń plik z historii wyszukiwania Google

Zacznij od przejścia do Google na wynos, a następnie kliknij „Odznacz wszystko”, gdy dojdziesz do strony Takeout. Ten krok jest ważny, w przeciwnym razie pobierzesz znacznie więcej niż historię wyszukiwania. Gdy wszystko jest odznaczone, przewiń w dół i kliknij „Moja aktywność”, a następnie „Dołączone wszystkie dane aktywności”. Ponownie kliknij „Odznacz wszystko”, a następnie „Wyszukaj”. Na koniec kliknij „OK” i pobierz plik z historii wyszukiwania.

Czy mogę usunąć historię w mojej przeglądarce?

Ważne jest, aby pamiętać, że każde wyszukiwanie w przeglądarce internetowej odbywa się w rzeczywistości za pomocą wyszukiwarki. Wyczyszczenie historii w przeglądarce spowoduje usunięcie wyszukiwań na urządzeniu lokalnym, ale nie historii wyszukiwania zapisanej na serwerze Google. Innymi słowy, Edge lub Safari mogą już nie mieć zapisanych poprzednich wyszukiwań, ale Google nadal zachowuje te informacje, chyba że wykonasz powyższe kroki.

Czy mogę odzyskać usuniętą historię?

Niestety usunięcie historii wyszukiwania to podróż w jedną stronę. Upewnij się, że nie chcesz niczego z historii, zanim ją usuniesz.

Kończący się

Google prawdopodobnie nie zdobędzie nagrody w większości prywatnych wyszukiwarek, dlatego ważne jest, aby aktywnie usuwać historię wyszukiwania Google, jeśli nie chcesz być indeksowany. Ewentualnie możesz skorzystać z innych wyszukiwarek dla swoich wyszukiwań.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?