Jak ustawić niestandardowe skróty tekstowe na Androidzie

Jak ustawić niestandardowe skróty tekstowe na Androidzie

Bez względu na to, jak biegle posługujesz się telefonem z Androidem, prawdopodobnie istnieją pewne ukryte funkcje, o których nie wiesz. Jedną z tych funkcji, które możesz wykonać w Gboard, a nawet w aplikacjach SwiftKey, jest ustawianie niestandardowych skrótów tekstowych. Pozwala to na automatyczne uzupełnianie tekstu podczas pisania określonej wiadomości.

Istnieje kilka zastosowań niestandardowych skrótów tekstowych. Na przykład możesz ustawić adresy e-mail lub adresy lokalizacji dla pojedynczego znaku, który po wpisaniu automatycznie wypełni wszystkie informacje. Wykonaj poniższe czynności, aby ustawić niestandardowe skróty tekstowe w aplikacjach klawiaturowych Gboard i SwiftKey na Androida.

Twórz niestandardowe skróty tekstowe w Gboard

Jeśli używasz Gboard jako domyślnej aplikacji do obsługi klawiatury na urządzeniu z Androidem, wykonaj te czynności:

1. Przejdź do „Ustawienia -> System -> Język i wprowadzanie -> Klawiatura wirtualna”. Wybierz Gboard, a zobaczysz listę opcji dla Gboard. (Uwaga– To jest ścieżka do Gboard na urządzeniu OnePlus. Twój telefon może pokazywać inną trasę).

2. Na liście opcji należy dotknąć opcji „Słownik”, a następnie dotknąć „Słownik osobisty”.

Niestandardowe skróty tekstowe Gboard

3. Wybierz swój język i dotknij ikony „+” na górnym pasku, aby dodać nowy skrót.

Słownik niestandardowych skrótów tekstowych

4. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wpisać słowo w pierwszym polu, aw drugim polu wpisz niestandardowy skrót tekstowy, który chcesz wypełnić automatycznie.

W tym przykładzie chcę, aby „Ułatwienie technologii” pojawiało się jako sugestia za każdym razem, gdy wpiszę „MTE”.

Skróty tekstowe Gboard

5. Po prostu naciśnij klawisz strzałki wstecz, a zobaczysz niestandardowy skrót tekstowy dodany do słownika. Od teraz za każdym razem, gdy wpiszesz „MTE”, „Ułatwienie technologii” będzie wyświetlane jako podpowiedź w wyskakującym okienku.

Twórz własne skróty tekstowe w SwiftKey

Jeśli używasz SwiftKey jako domyślnej aplikacji klawiatury, proces konfigurowania niestandardowych skrótów tekstowych jest nieco inny.

Czytać  Jak usunąć ukryte aplikacje z iPhone'a

1. Otwórz aplikację SwiftKey na urządzeniu z systemem Android i wybierz opcję „Rich Input” z listy opcji.

Niestandardowe skróty tekstowe Swiftkey

2. W bogatych ustawieniach wprowadzania dotknij „Schowek”, a następnie wybierz „Dodaj nowy klip”.

Dodaj nowy klip

3. W wyskakującym oknie „Nowy klip” wprowadź treść klipu i skrót tekstowy, a następnie naciśnij przycisk „Zapisz”. W naszym przypadku wybrałem „Ułatwienie technologii” jako słowo skrótu „MTE”.

Przełącz skrót klawiszowy

Jest to. Teraz, gdy wpiszesz tekst skrótu, całe słowo pojawi się jako sugestia.

Kończący się

Jeśli używasz GBoard lub Swiftkey, powyższa sztuczka pozwoli Ci tworzyć niestandardowe skróty i poprawić wydajność. Możesz też tworzyć zabawne kombinacje emotikonów za pomocą Gboard lub udostępniać zrzuty ekranu na Gboard.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?