Jak ustawić codzienną tapetę Bing jako tło pulpitu Windows?

Jak ustawić codzienną tapetę Bing jako tło pulpitu Windows?

Bing prawdopodobnie nigdy nie będzie legalnym rywalem Google, na jaki ma nadzieję być, ale to nie znaczy, że wyszukiwarka Microsoftu nie ma wielkich zalet. Na przykład te piękne codzienne tła na głównej stronie wyszukiwania wyglądają świetnie, a po odrobinie poprawek możesz sprawić, że będą wyświetlane jako tło pulpitu.

Bing ma oficjalną aplikację do tapet, która pozwala automatycznie zmieniać tło pulpitu, aby pasowało do codziennej tapety. W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z tej aplikacji i alternatywnie codziennego obracającego się dynamicznego tła pulpitu w systemie Windows.

Ustaw codzienną tapetę Bing za pomocą aplikacji Bing

Za pośrednictwem witryny Microsoft możesz pobierz i zainstaluj oficjalną aplikację Bing Wallpaper. Po pobraniu i otwarciu instalatora pamiętaj, aby odznaczyć pola, które próbują nakłonić Cię do zmiany różnych ustawień domyślnych na Bing. (Podstępne Microsoft będzie podstępne Microsoft).

Ustaw aplikację Daily Bing Wallpaper Bing

Po zainstalowaniu aplikacji Tapeta Bing zostanie ona umieszczona w zasobniku systemowym i powinna automatycznie zastosować tapetę Bing dnia.

Jeśli chcesz zobaczyć nazwę miejsca wyświetlaną na tapecie, otwórz zasobnik i kliknij prawym przyciskiem myszy nową ikonę Bing Wallpaper.

Ustaw codzienne tło tapety Bing w zasobniku

W menu kontekstowym tapety Bing możesz również zmienić tapetę na poprzednią używaną jako codzienna tapeta Bing, a jeśli chcesz przez jakiś czas pozostać przy tej tapecie, możesz odznaczyć opcję „Włącz codzienną aktualizację”. w menu Tapeta Bing.

Użyj dynamicznego motywu, aby ustawić codzienną tapetę Bing

Drugą opcją, aby uzyskać codzienne tapety Bing, jest przejście do sklepu Microsoft Store i pobranie tej małej aplikacji o nazwie Motyw dynamiczny.

Po zainstalowaniu otwórz Motyw dynamiczny, a zostaniesz powitany interfejsem, który wygląda prawie identycznie jak ekran ustawień Windows Personalizuj.

W lewym panelu zobaczysz kilka opcji, do których przejdziemy później.

Na razie, aby zmienić tło pulpitu na codzienny obraz Bing, wybierz „Tło” w lewym panelu, a następnie kliknij menu rozwijane Tło i wybierz „Bing”. (Możesz także wybrać tutaj Windows Spotlight, czyli codziennie zmieniający się obraz, który domyślnie pojawia się na ekranie blokady systemu Windows.)

ustaw-bing-daily-tapety-jako-tlo-window-10-1

Po wybraniu w okienku podglądu powinna pojawić się codzienna tapeta Bing. Kliknij „Odśwież”, aby ustawić go jako tło.

Czytać  4 szybkie sposoby na wyłączenie klawiatury w systemie Windows 10

Jest jednak więcej. Możesz wrócić do katalogu tapet Daily Bing, aby zobaczyć stare, ustawić je jako tło lub pobrać obrazy.

Aby to zrobić, po prostu kliknij „Pokaż historię”, a następnie kliknij strzałkę w lewo na dole nowego okna, aby przewinąć poprzednie obrazy. Aby ustawić je jako tło, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij „Ustaw jako tło” (lub możesz je zapisać, klikając prawym przyciskiem myszy i naciskając „Zapisz”).

ustaw-bing-journal-tapeta-jako-tlo-window-10-show-historia

Na głównym ekranie „Dynamic Theme” kliknij „Bing Daily Image” na lewym panelu, aby załadować więcej opcji związanych z dziennym obrazem.

Możesz na przykład automatycznie zapisywać każdy obraz Daily Bing na swoim komputerze pod nagłówkiem „Autozapis”. Lub, jeśli chcesz dostosować część świata, którą chcesz widzieć w swoich codziennych obrazach Bing, możesz to zmienić w nagłówku „Źródło”.

ustaw-bing-daily-tapeta-jako-tło-window-10-region

Aby zachować synchronizację kolorów akcentów systemu Windows (kolor kafelków na żywo, podświetlonego menu Start itp.) z tłem, kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pulpicie i kliknij opcję Personalizuj. W oknie Ustawienia, które zostanie otwarte, kliknij Kolory, a następnie zaznacz „Automatycznie wybierz kolor akcentu z mojego pola tła”.

ustaw-bing-daily-tapety-jako-tlo-window-10-kolory

I gotowe — piękny, nowy obraz jako tło pulpitu w systemie Windows każdego dnia, który pomaga zainspirować się i zrelaksować podczas pracy. Należy pamiętać, że wszystkie powyższe przewodniki można również zastosować do ekranu blokady (wystarczy wybrać opcję „Ekran blokady” w lewym panelu) lub użyć aplikacji Motyw dynamiczny, aby wyodrębnić obrazy również z Daily Windows Spotlight.

Teraz, gdy już zajęłeś się tapetą, co powiesz na wypróbowanie niesamowitych wygaszaczy ekranu na pulpit lub dostosowanie dźwięku uruchamiania?

.

Czy ten artykuł jest przydatny?