Jak uruchomić terminal w bieżącej lokalizacji folderu na Macu?

Jak uruchomić terminal w bieżącej lokalizacji folderu na Macu?

Często podczas pracy z plikami lokalnymi może być konieczne otwarcie okna terminala w bieżącej lokalizacji folderu. Chociaż jest to tak proste, jak naciśnięcie przycisku i kliknięcie opcji w systemie Windows, na Macu sytuacja wygląda inaczej.

Musisz najpierw włączyć opcję w panelu Preferencje, a następnie będziesz mieć możliwość uruchomienia instancji Terminala w dowolnym wybranym folderze; Było to tak samo prawdziwe pięć lat temu, jak dzisiaj w Big Sur.

Oto, jak uruchomić Terminal w bieżącej lokalizacji folderu na komputerze Mac.

Uruchom okno terminala w bieżącym folderze na Macu

Nie potrzebujesz aplikacji innej firmy, aby wykonać zadanie. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić panel Preferencje, dostosować kilka ustawień tu i tam i gotowe.

  1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu komputera Mac i wybierz „Preferencje systemowe…”. Zostaniesz przeniesiony do panelu Preferencje na komputerze Mac.
Uruchom dowolny folder Preferencji systemowych terminala Mac
  1. Kliknij „Klawiatura” w panelu Preferencje.
Uruchamiaj aplikacje terminala Mac z dowolnego folderu
  1. W panelu klawiatury kliknij zakładkę „Skróty”.
Uruchom dowolny skrót klawiaturowy z folderu terminala Mac
  1. W panelu Skróty kliknij „Usługi” w menu po lewej stronie. Przewiń menu po prawej stronie i wybierz opcje, które mówią „Nowy terminal w folderze” i „Nowa karta terminala w folderze”. Te opcje powinny znajdować się obok siebie.

Kliknij „brak” obok „Nowy terminal w folderze” i naciśnij kombinację klawiszy na klawiaturze, aby przypisać nowy klawisz skrótu do funkcji. W ten sposób będziesz mógł uruchomić okno terminala za pomocą klawisza skrótu zamiast otwierania menu i wybierania opcji uruchomienia jednego.

Uruchom dowolny folder Mac Terminal Nowy terminal w Folderjpg
  1. Po włączeniu opcji i przypisaniu skrótu klawiaturowego możesz zamknąć panel Preferencje.
  1. Otwórz główny katalog, w którym znajduje się twój folder. Następnie kliknij folder, w którym chcesz otworzyć okno terminala, kliknij „Wyszukiwarka”, a następnie „Usługi” i wybierz „Nowy terminal w folderze”. Możesz też po prostu nacisnąć przypisany wcześniej skrót klawiaturowy.
Uruchom dowolny folder Mac Terminal Nowy terminal w folderze 2
  1. Nowe okno terminala powinno otworzyć się w bieżącej lokalizacji folderu, umożliwiając grę z lokalnymi plikami w tym folderze.
Uruchom dowolny folder Terminala w Terminalu Mac

Uruchomienie lokalnej instancji Terminala powinno być teraz dla Ciebie łatwe. Jeśli kiedykolwiek zechcesz wyłączyć tę funkcję, możesz to zrobić z panelu Preferencje, po prostu odznaczając pola wybrane w poprzednich krokach.

Czytać  Jak zaktualizować komputer Mac za pomocą Terminala

Częste pytania

1. Czy mogę przeciągać i upuszczać foldery do Terminala?

Tak, jeśli zachowasz skrót Terminala w Docku, możesz otworzyć określony folder w Terminalu, przeciągając i upuszczając ten folder z okna Findera na ikonę Terminala.

Możesz też przeciągnąć i upuścić folder z Findera do otwartego okna Terminala.

2. Jak przejść do folderu w Terminalu?

Jeśli chcesz używać Terminala do nawigowania do folderów, po prostu wpisz cd a następnie katalog, do którego chcesz przejść. Na przykład cd Desktop lub cd Desktop/Downloads

Aby zobaczyć bieżący katalog, w którym się znajdujesz w Terminalu, wpisz pwd, co oznacza „katalog zadań drukowania”.

Jeśli Twoja praca kręci się wokół pracy z plikami lokalnymi za pomocą Terminala i nie chcesz przechodzić przez kłopoty z dostarczaniem pełnych ścieżek do plików, możesz po prostu użyć powyższego rozwiązania, aby Terminal zaczął utrzymywać bieżący folder jako bieżącą pracę katalog .

Jeśli chcesz zrobić coś przeciwnego, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak otworzyć dowolny folder z terminala Mac.Możemy również pokazać, jak naprawić dysk twardy macOS za pomocą fsck.

Czy ten artykuł jest przydatny?