Jak umieścić pinezkę w Apple Maps na iPhonie?

Jak umieścić pinezkę w Apple Maps na iPhonie?

Mimo że Apple Maps istnieje od wielu lat, zajęło trochę czasu, aby zaoferować pełny zestaw wysoce zaawansowanych funkcji. Mimo to powrót do podstaw nigdy nie jest złym pomysłem, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz korzystać z tego rozwiązania mapowania. Powiedziawszy to, porozmawiamy o tym, jak umieścić pinezkę w Mapach Apple na iPhonie.

Zwróć uwagę, że umieszczenie pinezki w Apple Maps pozwala zrobić kilka rzeczy. Oprócz dostarczania bardziej precyzyjnych instrukcji możesz użyć tej funkcji, aby udostępnić komuś lokalizację, zapisać ulubione lokalizacje i nie tylko. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Najszybszy sposób na umieszczenie pinezki w Mapach Apple na iPhonie

1. Uruchom aplikację Mapy na swoim iPhonie. Twoja aktualna lokalizacja powinna być podświetlona, ​​oznaczona niebieską pinezką. Jednak nawet jeśli go nie widzisz, nie ma się czym martwić, ponieważ upuszczenie pinezki można zrobić zawsze i wszędzie.

2. Teraz przejdź do przybliżonej lokalizacji, w której chcesz umieścić znacznik w Apple Maps. Możesz swobodnie się poruszać, przesuwając jednym palcem po ekranie. Możesz także powiększać lub pomniejszać, ściskając ekran urządzenia. Następnie dotknij i przytrzymaj dowolny obszar.

Upuść Pin Apple Mapy

3. Po kilku chwilach pojawi się czerwona pinezka. Jednocześnie u dołu ekranu pojawi się nowy zestaw opcji. Musisz dotknąć „Edytuj lokalizację”.

4. Pojawi się obraz satelitarny wybranej lokalizacji. Możesz swobodnie przesuwać i zmieniać położenie szpilki. (Może to być dość dokładne, gdy umieszczasz pinezkę w Apple Maps.)

Upuść Pin Apple Maps Wybierz dokładną lokalizację

5. Na koniec, gdy jesteś zadowolony z wybranej lokalizacji, dotknij „Gotowe”. W tym momencie powrócisz do głównego ekranu Apple Maps.

Jest to! Właśnie dowiedziałeś się, jak przypiąć Apple Maps na swoim iPhonie. Jednak czytaj dalej, aby dowiedzieć się o kilku innych czynnościach związanych z upuszczaniem pinezki, z których wszystkie przydadzą się w pewnym momencie.

Co zrobić po upuszczeniu kodu PIN w Apple Maps

Oto jak uzyskać wskazówki na podstawie lokalizacji umieszczonej pinezki, jak udostępnić swoją lokalizację i nie tylko.

Czytać  Jak włączyć i wyłączyć latarkę na Androidzie

1. Po umieszczeniu pinezki w Apple Maps spójrz na dół ekranu. Aby uzyskać wskazówki dojazdu do wybranej lokalizacji, kliknij „Wskazówki”. Aplikacja obliczy możliwe trasy, więc przesuń palcem w górę, aby wyświetlić je wszystkie. Po wybraniu jednego z nich kliknij zieloną ikonę „Idź”.

Instrukcja obsługi map Apple Maps

2. Aby dodać usunięty pin do kontaktu (zarówno nowego, jak i istniejącego), przesuń palcem w górę od dołu ekranu. Następnie wybierz „Utwórz nowy kontakt” lub „Dodaj do istniejącego kontaktu”. Wybierz lub utwórz kontakt, a Apple Maps skojarzy wybraną lokalizację z wybranym kontaktem. Teraz możesz korzystać z Siri, aby uzyskiwać szybkie wskazówki dla znajomych.

Dodatkowe działania na mapach Apple Maps

3. Aby dodać wybraną lokalizację do listy ulubionych, przesuń palcem w górę od dołu ekranu. Następnie dotknij „Dodaj do ulubionych”. Pamiętaj, że zawsze możesz uzyskać dostęp do ulubionych z ekranu głównego Map. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu, a zobaczysz rząd swoich ulubionych lokalizacji. Dotknij jednego, a uzyskasz dostęp do dodatkowych informacji wraz z możliwymi trasami jazdy samochodem, rowerem lub pieszo.

Wniosek

Teraz, gdy nauczyłeś się przypinać Mapy Apple na iPhonie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacji, mamy dla Ciebie przydatne zasoby. Po pierwsze, oto jak korzystać z Apple Maps, aby znaleźć miejsca, które akceptują Apple Pay. Zapoznaj się również z naszym przeglądem najbardziej przydatnych sztuczek Apple Maps, o których możesz nie wiedzieć.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?