Jak ukryć swoją aktywność słuchową w Spotify dzięki tym prostym wskazówkom

Jak ukryć swoją aktywność słuchową w Spotify dzięki tym prostym wskazówkom

Ukrywanie aktywności słuchania Spotify to świetny sposób na ochronę prywatności, a jednocześnie możesz uniemożliwić znajomym drażnienie Cię z powodu Twojego gustu muzycznego. Korzystając z wbudowanych opcji prywatności Spotify, możesz sprawić, że będzie przechowywać mniej publicznych informacji o Tobie.

Jak wyłączyć aktywność słuchania Spotify

Aby ukryć rodzaj słuchanej muzyki przed innymi, otwórz Spotify i przejdź do Ustawień.

Lista rozwijana Spotify

Jeśli masz otwarte Spotify na swoim komputerze, kliknij menu rozwijane obok swojej nazwy użytkownika. Przewiń w dół do sekcji Społeczności i upewnij się, że wyłączyłeś opcję „Udostępnij moją aktywność słuchową w Spotify”.

Spotify Desktopactivityy

Na urządzeniu z Androidem musisz dotknąć koła zębatego, aby uzyskać dostęp do Ustawień. Po przejściu do Ustawień przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję Społeczności. Jeśli korzystasz na przykład z iPada, musisz dotknąć koła zębatego w prawym górnym rogu -> wybierz Społeczności -> Aktywność słuchania.

Spotify Activityandroid

Ustaw swoją playlistę Spotify jako prywatną

Jeśli nie chcesz całkowicie ukrywać swojej aktywności związanej ze słuchaniem, możesz również ukryć określone listy odtwarzania. Jeśli korzystasz z komputera, istnieją dwa sposoby na ukrycie listy odtwarzania.

Po lewej stronie okna Spotify zobaczysz listę ze swoimi listami odtwarzania i albumami. Kliknij prawym przyciskiem myszy listę odtwarzania, którą chcesz ukryć, i wybierz tę opcję.

Tajna lista Spotify

Jeśli ta boczna przestrzeń jest zbyt mała, możesz również znaleźć listę odtwarzania, przechodząc do głównej strony Spotify i przewijając w dół. Gdy już to zobaczysz, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Utajnij”.

Spotify Desktopsecret

Na urządzeniu z Androidem kroki prawie się nie zmieniają. Znajdź listę odtwarzania, którą chcesz ustawić jako prywatną, i otwórz ją. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Utajnij”. Te same kroki dotyczą iOS.

Spotify Secret Android

Jak utworzyć prywatną sesję w Spotify

Utworzenie prywatnej sesji w Spotify może również ukryć Twoje nawyki słuchania. Jeśli używasz Spotify na komputerze, kliknij menu rozwijane obok nazwy użytkownika i przejdź do Ustawień.

Czytać  6 sposobów łatwej konwersji plików audio na tekst

Przewiń ponownie w dół do sekcji Społeczności, ale tym razem włącz opcję, która pozwala rozpocząć prywatną sesję. Na urządzeniu z Androidem wybierz koło zębate, przewiń w dół do Społeczności i aktywuj sesję prywatną.

Spotify Privateios

Na iPadzie musisz także wybrać opcję „Społeczności -> włącz sesję prywatną”.

Konkluzja

Prywatność zawsze była ważną kwestią podczas korzystania z Internetu, nawet jeśli słuchasz tylko muzyki. Dzięki tym wskazówkom dotyczącym prywatności możesz zachować swoje nawyki związane ze słuchaniem. Których zamierzasz użyć?

Czy ten artykuł jest przydatny?