Jak ukryć aktualizacje za pomocą PowerShell w systemie Windows 10?

Jak ukryć aktualizacje za pomocą PowerShell w systemie Windows 10?

W przeciwieństwie do poprzednich wersji systemu Windows firma Microsoft znacznie utrudniła zarządzanie aktualizacjami w systemie Windows 10. W rzeczywistości nie ma wbudowanych opcji ukrywania niechcianych aktualizacji. Mając to na uwadze, omówiliśmy już sposób zarządzania i wyłączania automatycznych aktualizacji w systemie Windows 10. Jednym ze sposobów jest użycie oficjalnej aplikacji do rozwiązywania problemów, aby tymczasowo ukryć aktualizacje, których nie chcesz instalować.

Alternatywnie możesz również ukryć aktualizacje za pomocą PowerShell w systemie Windows 10. Oto, jak możesz to zrobić.

Uzyskiwanie dostępu do PowerShell w systemie Windows 10

Poprzednie wersje systemu Windows 10 nie zawierały programu PowerShell. Jeśli jednak Twój system jest aktualny, PowerShell jest już zainstalowany. Jeśli musisz go zainstalować, odwiedź witrynę Windows Update (Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Windows Update), aby zainstalować najnowszą wersję systemu Windows 10.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w Windows 10 Update?

naciśnij Wygrać + X lub kliknij prawym przyciskiem myszy menu Start. Wybierz Windows PowerShell (administrator). Ta opcja umożliwia uruchamianie poleceń z uprawnieniami administratora. Działa to tylko wtedy, gdy twoje konto Windows 10 faktycznie ma uprawnienia administratora.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w Windows 10 Powershell?

Nielimitowany dostęp

Domyślnie Twoje konto użytkownika będzie miało ograniczony dostęp i nie będziesz mógł uruchamiać żadnych zewnętrznych skryptów w PowerShell. Aby uruchamiać skrypty zewnętrzne, należy ustawić zasady wykonywania na Bez ograniczeń. Aby to zrobić, wprowadź następujące polecenie i naciśnij przycisk Enter.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w Windows 10 Powershell bez ograniczeń

Zaraz po uruchomieniu polecenia zostaniesz poproszony o potwierdzenie. Wystarczy nacisnąć DO klawisz, po którym następuje Zapłać w na klawiaturze. Od tego momentu Twoje konto użytkownika będzie miało nieograniczony dostęp.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w Windows 10 Powershell Confirm

Jeśli chcesz, możesz sprawdzić aktualną politykę wykonywania swojego konta użytkownika za pomocą następującego polecenia. Jak widzisz mam nieograniczony dostęp.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell na poziomie Windows 10 Powershell?

Po zmianie zasad wykonywania możesz używać PowerShell, jak chcesz.

Zainstaluj narzędzie do aktualizacji systemu Windows

Domyślnie Windows 10 PowerShell nie zawiera poleceń do zarządzania aktualizacjami systemu Windows. Zamiast tego musisz zainstalować moduł PSWindowsUpdate. Możesz to zrobić bezpośrednio w PowerShell, o ile masz nieograniczony dostęp administratora.

Czytać  Jak przekonwertować starszą wersję BIOS na UEFI w systemie Windows 10

Otwórz PowerShell i wprowadź:

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w module Windows 10 Powershell?

Wprowadź „Y”, aby potwierdzić, że chcesz również zainstalować NuGet, który jest wymagany do korzystania z PSWindowsUpdate. Pamiętaj, że aby to zrobić, musisz mieć połączenie z Internetem.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w Windows 10 Powershell Potwierdź instalację

Jeśli otrzymasz ostrzeżenie o niezaufanym repozytorium, wpisz „Y”, aby potwierdzić, że chcesz kontynuować.

W większości przypadków proces instalacji powinien zająć tylko kilka minut. Powróci do normalnego monitu PowerShell, gdy wszystko się zakończy.

Ukryj aktualizacje według tytułu

Zanim będziesz mógł ukryć aktualizacje za pomocą PowerShell, musisz zobaczyć listę aktualnie oczekujących. Będziesz potrzebować nazwy aktualizacji, aby ją ukryć.

Aby rozpocząć, użyj następującego polecenia, aby uzyskać listę wszystkich dostępnych aktualizacji systemu Windows.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell na liście aktualizacji systemu Windows 10?

Po uzyskaniu listy wszystkich dostępnych aktualizacji znajdź aktualizację, którą chcesz ukryć, i zanotuj tytuł aktualizacji. Tytuł będzie potrzebny, jeśli aktualizacja nie ma numeru KB. Możesz również użyć numeru KB. (Patrz następna sekcja). Wprowadź następujące polecenie i naciśnij przycisk Enter, aby ukryć aktualizację. Nie zapomnij wymienić UpdateName* z rzeczywistym tytułem.

Możemy użyć dzikiej karty

przed i po tytule, o ile część tytułu jest poprawna i niepowtarzalna.  Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy symbolami wieloznacznymi, po prostu wpisz pełny tytuł aktualizacji.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w Windows 10 Hide Update

W PowerShell możesz podświetlić i skopiować sekcję tekstu, aby uniknąć konieczności wpisywania wszystkiego. Zapobiega to również błędom w pisowni. PowerShell poprosi o potwierdzenie akcji. Wystarczy nacisnąć DO klawisz, po którym następuje Zapłać w

na klawiaturze.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w systemie Windows 10 Ukryj aktualizację Potwierdź H Ta akcja ukryje docelową aktualizację systemu Windows. Możesz to potwierdzić patrząc na list H uroczyście”. Jeśli się zastanawiasz, list HiddenReprezentuje

.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w ukrytym systemie Windows 10?

Ukryj aktualizacje na podstawie numeru KB

Alternatywnie możesz również ukryć aktualizację systemu Windows za pomocą identyfikatora artykułu KB.  Aby ukryć aktualizację systemu Windows przy użyciu identyfikatora artykułu KB, użyj poniższego polecenia.  Nie zapomnij wymienić

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w Windows 10 Hidden Kb Ponownie PowerShell poprosi o potwierdzenie. Wpisz literę DO i naciśnij Zapłać w

przycisk.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w Windows 10 Hidden Kb Confirm

Pokaż aktualizacje

Czytać  Jak legalnie pobrać wirtualną maszynę Windows?

W przyszłości, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał pokazać aktualizację, będziesz musiał wyświetlić listę aktualizacji za pomocą innego polecenia. Oryginalny Get-WUList nie pokazuje żadnych ukrytych aktualizacji.

Zamiast tego użyj następującego polecenia: Uprzejmy L

powiedz nie wszystkim.  W przeciwnym razie zobaczysz szczegóły dotyczące każdej pojedynczej aktualizacji, a następnie zobaczysz listę wszystkich aktualizacji, w tym ukrytych.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w systemie Windows 10 Pokaż aktualizacje

Teraz, gdy masz numer KB lub tytuł ukrytych aktualizacji, użyj jednego z następujących poleceń, aby je wyświetlić, zastępując

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w Windows 10 Show Update

Powyższe działanie poprosi Cię ponownie o potwierdzenie;  po prostu potwierdź akcję, a otrzymasz aktualizację ponownie.

Jak ukryć aktualizacje za pomocą Powershell w systemie Windows 10 Potwierdź pokaz

Jeśli ukryłeś wiele aktualizacji i chcesz je ponownie wyświetlić, użyj następującego polecenia: Uprzejmy DO

aby pokazać wszystkie aktualizacje, w tym te, które ukryłeś. Jest to szybki sposób na jednoczesne przywrócenie wszystkich ukrytych aktualizacji zamiast wpisywania poszczególnych tytułów lub numerów KB.

Aby zakończyć, zmień zasady wykonywania z powrotem na Ograniczone za pomocą poniższego polecenia. Posiadanie konta użytkownika uruchamiającego skrypty z nieograniczonym dostępem może narazić system na niebezpieczeństwo.

Aby dalej zarządzać aktualizacjami systemu Windows 10 za pomocą programu PowerShell, wprowadź następujące informacje:

Daje to listę wszystkich poleceń zarządzania aktualizacjami dostępnych w tym module.

Jeśli chcesz tylko ograniczyć czas pobierania, aby uniknąć irytujących ponownych uruchomień w trakcie działania lub zaoszczędzić przepustowość przy ograniczonym połączeniu, skonfiguruj okno aktualizacji w witrynie Windows Update. Dowiedz się również, jak rozwiązywać problemy z aktualizacją systemu Windows 10, jeśli coś nie działa poprawnie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?