Jak udostępnić ekran w Discord na urządzeniach mobilnych i komputerze?

Jak udostępnić ekran w Discord na urządzeniach mobilnych i komputerze?

Udostępnianie ekranu to ważna funkcja dostępna w popularnych aplikacjach do przesyłania wiadomości grupowych. Udostępniając ekran, możesz udostępniać prezentację, przesyłać strumieniowo gry, wspólnie oglądać filmy i robić znacznie więcej. Jeśli jesteś nowy w Discordzie i zastanawiasz się, jak udostępnić na nim ekran, dobrze trafiłeś.

Jak udostępnić ekran w Discord na PC

Możesz udostępnić swój ekran na Discord na kanale głosowym lub prywatnych wiadomościach.

Udostępnianie ekranu na kanale głosowym Discord

 1. Dołącz do kanału głosowego na serwerze, na którym chcesz udostępnić swój ekran. Należy pamiętać, że udostępnianie ekranu nie jest dostępne w kanałach tekstowych.
 2. Kliknij przycisk „Ekran”, aby rozpocząć udostępnianie ekranu.
Uruchamianie Discord Screen Share PC
 1. W oknie Udostępnianie ekranu dostępne są dwie opcje: Aplikacje, które zawiera listę wszystkich aplikacji otwartych na komputerze, oraz Ekrany, które wyświetlają dostępne ekrany. Kliknij okno aplikacji pod zakładką „Aplikacje”, aby udostępnić tylko ekran tej konkretnej aplikacji. Nic poza oknem aplikacji nie zostanie udostępnione. Jeśli jednak chcesz udostępnić swój pełny ekran, wybierz żądany ekran w zakładce „Wyświetlacze”.
Discord Screen Udostępnij okno wyboru komputera

Wskazówka– Jeśli żądana gra nie pojawia się w zakładce Aplikacje, przejdź do „Ustawienia Discord → Stan aktywności” i kliknij „Dodaj”. Wybierz żądaną grę z listy, a jeśli funkcja wykrywania gry nie rozpozna jej, Discord nie będzie mógł przesyłać strumieniowo tej gry.

 1. Po wybraniu okna możesz dostosować jakość strumienia z opcją wyboru rozdzielczości i liczby klatek na sekundę. Domyślne szybkości transmisji bitów dla wszystkich użytkowników są ustawione na 720p / 30fps. Użytkownicy Nitro Classic mogą przesyłać strumieniowo do 1080p / 60 fps, a abonenci Nitro mogą nawet przesyłać do 4k / 60 fps.
Discord Screen Share Jakość przesyłania strumieniowego na komputerze
 1. Możesz zmienić poprzednie opcje, wybierając inny kanał lub aplikację do przesyłania strumieniowego na tym ekranie. Kliknij przycisk „Transmituj na żywo”.

Otóż ​​to. Discord rozpocznie przesyłanie strumieniowe wybranego okna lub ekranu.

Udostępnianie ekranu w rozmowach głosowych lub rozmowach wideo w DM

 1. Zainicjuj połączenie głosowe lub wideo z użytkownikiem w bezpośrednich wiadomościach.
 2. Po połączeniu kliknij przycisk „Udostępnij swój ekran”.
Discord Screen Udostępnij połączenie wideo z komputerem
 1. Wybierz okno aplikacji lub ekran, który chcesz udostępnić, tak jak w kanale głosowym. Wybierz również jakość transmisji, a następnie kliknij przycisk „Transmituj na żywo”.
Discord Screen Udostępnij PC Jakość połączeń wideo

Wskazówka: dowiedz się, jak przesyłać filmy na Discord.

Jak udostępniać ekran na Discord na Androidzie, iPhonie i iPadzie?

Zanim przejdziesz do kolejnych kroków, rozważ następujące kwestie:

 • Możesz udostępniać swój ekran zarówno z Androida, jak i iOS.
 • Funkcja udostępniania ekranu nie jest dostępna na urządzeniach Xiaomi z systemem MIUI OS.
 • Udostępnianie ekranu jest obsługiwane w systemie Android 5 i nowszych; jednak udostępnianie dźwięku jest dostępne tylko w systemie Android 10 i nowszych.
 • Niektóre aplikacje, takie jak Netflix, Spotify itp., nie obsługują udostępniania ekranu. Podczas udostępniania zobaczysz czarny ekran.
 • Udostępnianie ekranu na urządzeniu mobilnym pokazuje pełny ekran, w tym nowe powiadomienia. Wyłącz powiadomienia lub włącz tryb „Nie przeszkadzać”, jeśli nie chcesz, aby inni widzieli Twoje powiadomienia. Nie otwieraj również żadnego ekranu zawierającego dane osobowe.
Czytać  Jak dzieci obchodzą kontrolę rodzicielską

Udostępnij ekran na kanale głosowym

 1. Uruchom aplikację mobilną Discord i otwórz kanał głosowy, w którym chcesz udostępnić ekran.
 2. Kliknij „Dołącz do głosu”, aby dołączyć do kanału.
Discord Screen Share Mobile Dołącz do głosu
 1. Dotknij przycisku „Udostępnij ekran” na dolnym panelu, a pojawi się ekran potwierdzenia. Dotknij „Rozpocznij teraz”, jeśli korzystasz z Androida, i „Rozpocznij transmisję”, jeśli korzystasz z iPhone’a.
Discord Screen Udostępnij mobilny Start
 1. Zminimalizuj aplikację Discord. Wszystko, co pojawia się na ekranie, będzie widoczne dla innych. Otwórz aplikację lub grę, którą chcesz udostępnić.
Discord Screen Share Mobile Show Apps

Udostępnianie ekranu w DM

Podobnie, aby udostępnić swój ekran w DM, utwórz połączenie głosowe lub wideo z drugą osobą. Stuknij przycisk „Udostępnij ekran” na dolnym pasku narzędzi. Jeśli nie widzisz dolnego paska narzędzi, przesuń palcem w górę od dołu i naciśnij przycisk Udostępnianie ekranu. Zminimalizuj ekran, aby udostępnić zawartość ekranu.

Discord Screen Udostępnij mobilną rozmowę wideo

Zarządzaj udostępnianiem ekranu

Jak udostępnić ekran na Discordzie z dźwiękiem

Na komputerze otwórz aplikację z dźwiękiem, który chcesz udostępnić na Discord, a następnie wybierz okno aplikacji (zamiast ekranu), gdy pojawi się monit o wybranie czegoś, co chcesz udostępnić, ponieważ udostępnianie dźwięku jest dostępne tylko podczas udostępniania okna aplikacji. . Aby być bezpiecznym, zwiększ głośność urządzenia, aby inni mogli słyszeć, co jest odtwarzane na Twoim urządzeniu.

Discord Screen Udostępnij okno wyboru komputera

Udostępnianie dźwięku jest również dostępne w aplikacji komputerowej Windows, System operacyjny Mac, przeglądarka Chrome i aplikacje mobilne Discord. Inne przeglądarki i systemy operacyjne, takie jak Linux, nie obsługują udostępniania dźwięku.

Wskazówka: Jeśli udostępnianie ekranu lub dźwięk nie działa, użyj aplikacji lub gry w zminimalizowanym oknie zamiast w trybie pełnoekranowym.

W aplikacjach mobilnych domyślnie każdy dźwięk odtwarzany na telefonie będzie udostępniany wraz z ekranem. Musisz jednak osobno włączyć mikrofon, jeśli chcesz rozmawiać także na iPhonie.

W tym celu otwórz Centrum sterowania na iPhonie lub iPadzie. Poszukaj przycisku „Nagrywanie ekranu”. Przytrzymać. Pojawi się ekran nagrywania ekranu. Dotknij przycisku „Mikrofon”, aby go włączyć.

Discord Udostępnij ekran Iphone Aktywuj mikrofon

Jak włączyć wideo podczas przesyłania strumieniowego

Możesz udostępnić swój ekran z włączonym wideo. Aby to zrobić, kliknij ikonę aparatu na dolnym pasku. Kliknij małą strzałkę na ikonie kamery, aby wybrać inną kamerę, jeśli masz wiele kamer.

Discord Screen Udostępnij komputer Włącz aparat

Podobnie na urządzeniu mobilnym dotknij ikony wideo u dołu, aby włączyć wideo podczas udostępniania ekranu.

Discord Screen Share Mobile Włącz kamerę

Jak zmienić okno przesyłania strumieniowego lub jakość podczas przesyłania strumieniowego?

Jeśli chcesz zmienić udostępniany ekran po rozpoczęciu transmisji, nie musisz zaczynać od zera. Kliknij strzałkę na przycisku Udostępnij ekran, aby przejść do menu Transmisja. Wybierz „Jakość przesyłania strumieniowego”, aby zmienić jakość, i podobnie wybierz „Zmień okna”, aby wybrać inne okno lub ekran.

Discord Screen Udostępnij PC Zmień okno przesyłania strumieniowego

Jak wyciszyć lub wyłączyć wyciszenie mikrofonu podczas udostępniania ekranu

Kliknij przycisk mikrofonu, aby wyciszyć się. Po wyciszeniu na przycisku zobaczysz czerwony pasek. Kliknij go ponownie, aby wyłączyć wyciszenie.

Discord Udostępnij komputer Wycisz

Naciśnij strzałkę na przycisku mikrofonu, aby wybrać między urządzeniami wejściowymi i wyjściowymi. Upewnij się również, że „Aktywność głosowa” jest wybrana w „Trybie wejściowym” dla ciągłego wprowadzania dźwięku. Jeśli funkcja „Push to Talk” jest włączona, będziesz musiał naciskać przycisk za każdym razem, gdy chcesz, aby Twój głos był słyszany podczas transmisji.

Czytać  Co to jest Kindle Cloud Reader i czy jest dla Ciebie?

Jak zmienić układ podczas przesyłania strumieniowego

Podczas przesyłania strumieniowego na PC kliknij ikonę układu u góry, aby przełączać się między układami Focus i Grid. Tryb ostrości skupia się na jednym ekranie, powiększając go, podczas gdy widok siatki sprawia, że ​​wszystkie ekrany mają ten sam rozmiar.

Discord Screen Udostępnij układ komputera

Jak sprawdzić, kto ogląda?

Naciśnij żółtą ikonę przeglądarki w lewym dolnym rogu, aby wyświetlić widzów na PC.

Discord Screen Share Przeglądarki PC

Jak zatrzymać udostępnianie ekranu

Kliknij przycisk „Udostępnij ekran”, aby zatrzymać przesyłanie strumieniowe. Pamiętaj, że nie spowoduje to całkowitego rozłączenia połączenia. W tym celu kliknij czerwony przycisk Rozłącz.

Discord Screen Udostępnij komputer Zatrzymaj transmisję

Aby zatrzymać udostępnianie w aplikacjach mobilnych Discord, otwórz aplikację Discord i naciśnij przycisk „Zatrzymaj udostępnianie”.

Discord Screen Share Mobile Stop

Dodatkowe wskazówki dotyczące udostępniania ekranu na PC

 • Aby ustawić fokus na dowolnym ekranie, kliknij jego okno podglądu.
 • Kliknij ikonę pełnego ekranu na dole, aby użyć okna udostępniania ekranu w trybie pełnoekranowym.
 • Naciśnij ikonę Pin, aby umieścić okno Discord nad innymi oknami aplikacji.
 • Włącz tryb Streamer, przechodząc do „Ustawienia Discord → Tryb Streamer”. Chroni to Twoją prywatność, ukrywając poufne informacje na ekranie.

Częste pytania

1. Skąd wiesz, że ktoś nadaje?

Poszukaj ikony „Transmituj na żywo” obok nazwy nadawcy w kanale głosowym.

2. Ilu użytkowników może jednocześnie przesyłać strumieniowo?

Wcześniej 10 osób mogło jednocześnie przesyłać strumieniowo, ale Discord tymczasowo zwiększył limit do 50 osób.

3. Czy potrzebujesz uprawnień do udostępniania ekranu?

Jeśli jesteś członkiem kanału, musisz mieć uprawnienia do udostępniania ekranu. Administratorzy mogą ograniczyć funkcjonalność udostępniania ekranu do określonych ról lub na określonych kanałach. Jeśli jesteś administratorem, przejdź do „Ustawienia serwera → Funkcje”. Poszukaj „Uprawnień wideo”. Włącz lub wyłącz tę funkcję, aby umożliwić użytkownikom z tą rolą udostępnianie ekranu. Podobnie przejdź do „Edytuj ustawienia kanału → Uprawnienia” i włącz lub wyłącz ustawienie „Uprawnienia wideo”.

Czy ten artykuł jest przydatny?