Jak udostępniać pliki między systemami Android i Windows w sieci?

Jak udostępniać pliki między systemami Android i Windows w sieci?

Ponieważ smartfony stają się niemal niezbędną częścią codziennego życia, możesz znaleźć się w czasach, gdy chcesz przesyłać pliki między urządzeniem z Androidem a komputerem z systemem Windows. Na szczęście w dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest to osiągnąć dzięki wielu dobrym aplikacjom innych firm (a także, do pewnego stopnia, wbudowanym metodom systemu Windows), które mogą pomóc.

Tutaj omawiamy najlepsze sposoby przenoszenia plików z Androida do Windows i odwrotnie.

Udostępniaj pliki Androida w systemie Windows

Warto zauważyć, że jest wiele sposobów na wykonanie tego przelewu. Bluetooth jest przydatny, podobnie jak podłączenie kabla między komputerem a telefonem. Jednak ten samouczek koncentruje się na tym, jak przesyłać dane przez sieć Wi-Fi. Nawet przy tych ograniczeniach konkurencja jest dość ostra. Skupiamy się na dwóch aplikacjach do przesyłania plików między Androidem a Windows 10: Twój telefon i Sweech.

Twoja aplikacja na telefon

Przenieś pliki Android Windows Twój telefon

Od kilku lat system Windows ma funkcję „Phone Companion”. Kiedyś był dość wyświechtany i nadal nie tylko daje pełny dostęp do wszystkiego w telefonie, ale z pewnością służy do zarządzania i przenoszenia zdjęć Androida przez system Windows 10, a także do czytania, wysyłania i usuwania wiadomości.

Na urządzeniu z systemem Android musisz pobrać aplikację „Twój telefon”, podczas gdy w systemie Windows aplikacja „Twój telefon” powinna już znajdować się na komputerze. Możesz go znaleźć, wyszukując „Twój telefon” za pomocą wyszukiwania w menu Start. (Jeśli go tam nie ma, możesz pobierz swój telefon ze sklepu microsoft.)

Po zainstalowaniu obu aplikacji na odpowiednich urządzeniach otwórz „Twój telefon” na komputerze, upewniając się, że telefon i komputer są połączone z tą samą siecią.

Udostępnianie plików Android Windows Twój telefon 2

Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby połączyć urządzenia, a następnie w aplikacji kliknij ikonę „Zdjęcia” na lewym panelu, aby wyświetlić wszystkie zdjęcia na telefonie.

Z tego miejsca możesz kopiować i wklejać obrazy na komputer, otwierać je w aplikacji komputerowej, a nawet przeciągać i upuszczać je bezpośrednio na pulpit. Łatwo.

Aplikacja Sweech

Inną aplikacją, na której się skupiamy, jest Sweech, ponieważ jest bardzo szybki w konfiguracji; Możesz przesłać pliki w minutę lub dwie po pobraniu!

Czytać  Jak przejąć pełną własność kluczy rejestru systemu Windows

Po pobraniu Sweech naciśnij duży przycisk odtwarzania, który się pojawi i zezwól aplikacji na dostęp do Twoich plików. Sweech pokaże lokalny adres IP i port.

Transfer na komputer z Androidem

Wpisz go w przeglądarce internetowej komputera, naciśnij Enter, a zobaczysz system plików telefonu.

Pliki do przesyłania plików na komputer z systemem Android

Możesz przeglądać swój telefon jak folder na swoim komputerze. Obejmuje to przeciąganie plików z telefonu na komputer, a także umieszczanie plików w folderach w telefonie. Po zakończeniu dotknij przycisku Zatrzymaj w aplikacji, aby wyłączyć przesyłanie plików.

Za każdym razem, gdy używasz Sweech, będziesz używać tego samego adresu IP i portu. W związku z tym, jeśli nie chcesz nadal wpisywać adresu podczas korzystania z Sweech, możesz dodać stronę do zakładek, aby uzyskać szybki dostęp.

Skróty do przesyłania na komputer z systemem Android

Możesz użyć skrótów po lewej stronie, aby filtrować zawartość według typu. Możesz nawet wysyłać dane do schowka telefonu z komputera. Po prostu napisz na nim, co chcesz, a następnie kliknij niebieską ikonę schowka, aby przenieść ją do telefonu.

Jak udostępniać pliki systemu Windows w systemie Android

Dostęp do folderów Windows na Androidzie jest nieco bardziej skomplikowany. Najpierw musisz udostępnić plik lub folder urządzeniom zewnętrznym.

Ustaw plik lub folder jako publiczny

Najłatwiej to zrobić, przenosząc lub kopiując pliki do folderu publicznego systemu Windows. Zwykle znajduje się w „C: Users Public”. Ten folder jest wyjątkowy, ponieważ jest automatycznie konfigurowany, aby umożliwić innym użytkownikom w Twojej sieci dostęp do niego.

Jeśli chcesz udostępnić folder bez przenoszenia go do folderu publicznego, możesz go skonfigurować tak, jakby znajdował się w folderze publicznym. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy plik lub folder, który chcesz udostępnić, a następnie kliknij Właściwości.

Właściwości transferu komputera z systemem Android

Przejdź do karty Udostępnij, a następnie kliknij Udostępnij.

Udostępnij transfer na komputer z systemem Android

W rozwijanym menu wybierz „Wszystkie”, a następnie kliknij Dodaj. Kliknij Udostępnij w prawym dolnym rogu.

Transfer na komputer z Androidem dla wszystkich

Domyślnie będziesz potrzebować poświadczeń użytkownika, aby uzyskać dostęp do folderów publicznych komputera z zewnątrz. Jeśli wolisz nie wprowadzać ich za każdym razem i ufać każdemu urządzeniu w swojej sieci, możesz wyłączyć to wymaganie i zezwolić gościom na przeglądanie Twoich plików publicznych.

Aby to zrobić, wpisz „zaawansowane udostępnianie” w menu Start i wybierz wyświetloną opcję.

Zaawansowane udostępnianie Android PC Transfer

Przewiń w dół do kategorii „Wszystkie sieci”; być może będziesz musiał go rozwinąć. W tej kategorii znajdź i kliknij „Wyłącz udostępnianie chronione hasłem”, a następnie kliknij Zapisz zmiany.

Android PC Transfer Wyłącz hasło

Teraz możesz uzyskać dostęp do swoich plików publicznych bez logowania. Pamiętaj, aby włączyć go ponownie, jeśli nie chcesz, aby inne osoby w Twojej sieci przeglądały Twoje pliki!

Czytać  5 aplikacji Android Equalizer dla lepszego dźwięku w Twoim telefonie

Uzyskaj dostęp do plików na Androidzie

Teraz nadszedł czas, aby uzyskać dostęp do tych plików. Aby uzyskać dostęp do komputera, będziesz potrzebować przeglądarki plików z obsługą sieci LAN.

Jeśli masz wybraną aplikację, użyj jej. Jednak w tym artykule używamy Przeglądarka plików FE. Wybraliśmy tę aplikację, ponieważ ułatwia ona łączenie się z komputerem, niezależnie od tego, czy używasz konta, czy logowania gościa.

Po uruchomieniu Eksploratora plików FE dotknij przycisku Więcej w prawym dolnym rogu.

Aplikacja Android PC Transfer Plus

Dotknij „Okna”.

Aplikacja do przesyłania na komputer z systemem Android i systemem Windows

Tutaj możesz wprowadzić dane sieciowe swojego komputera. Jeśli korzystasz z tej samej sieci Wi-Fi co komputer, nie musisz się martwić, po prostu przewiń w dół i znajdź swój komputer w sekcji sąsiedztwa.

Otoczenie aplikacji Android PC Transfer

Aplikacja zapyta, czy chcesz się zalogować na swój komputer, czy użyć konta gościa. Jeśli masz włączone udostępnianie chronione hasłem, wybierz górną opcję i zaloguj się. Jeśli ją wyłączyłeś, wybierz opcję gościa.

Konto aplikacji Android PC Transfer

Po zakończeniu powinieneś być w stanie przeglądać publiczne foldery swojego komputera. Przejdź do plików, które chcesz pobrać, a następnie dotknij trzech kropek obok jednego pliku, aby zobaczyć wszystkie działania, które możesz wykonać, lub naciśnij i przytrzymaj plik, aby wybrać wiele plików do pobrania lub przeniesienia.

Plik transferu z komputera z systemem Android 1

Jak widać, przesyłanie plików między Androidem a Windowsem 10 jest dość łatwe. Jeśli używasz Maca, możesz użyć OpenMTP do przesyłania plików z Androida na Maca.Możesz nawet przesyłać pliki z telefonu z Androidem do Smarta TELEWIZJA.

Pamiętaj, że możesz zrobić o wiele więcej, jeśli masz komputer z systemem Windows i telefon z systemem Android. Na początek możesz wysyłać wiadomości tekstowe z pulpitu, uruchamiać Androida na swoim komputerze, a także instalować system Windows 10 z Androida.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?